Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Инаку Андреоли отиде на позајмница во Севиља,а договорот на Скелото е раскинат.

Какво ебено јако одработено меркато од Аусилио и Фасоне. (со исклучок на Кова)
Реално ништо не можеа да направат освен да изнудат што подобар договор. Доаѓа понуда до агентот негов, овој му ја презентира на играчот, кова плаче од среќа и тоа е тоа. Со сила не можевме да го задржиме, ќе играше без мотив или ќе бојкотираше тренинзи и сл. Не верувам во приказните дека Манчини не го сакал и не рачунал на него, јес да е Манчи тиква ама не е до толку слеп.

Једино глупо е што се донесе Монтоја, Бијабиани и Мело. Во случајот со Бијабијани не губиме ништо пошто мислам дека дојде како слободен играч а Мело е најверојатно пакет дил, ни го протнаа за да се донесе Телеш(с?), кој појма немам што играч е.

Се на се најдобар трансфер период во последните 5 години ако не и повеќе. Се надевам дека брзо ќе се уиграат и ќе фатат ритам.
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Lepak i ostali pacienti sto go velicate tohir-malku vi e ova so hernanes na gjubrinjata,dogodina i ikardi neka go sitnat(ke go dilnea i sea ama nema vreme).Sea brozgara ke igra plej,ama nema stalno penali u 90 i golovi od edna ebana sansa!Ama ako,jas sum pesimistot i neznalica...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Ти си тркало, не песимист! :zver:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Не го закачајте Гуаро, вчера асистенција и пенал врз него. Нека биде невидлив цел меч, ме боли такво, доволни му се потег два да ја сврти во наша корист. <3
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Супер одработено меркато, и доста плачете по Кова да го ебам, мене поише криво ми беше Снајдер што го дадоа за мочани 7м евра, па Кова што гзот ќе си го дадеше да оди у Реал, нека седи на клупа сеа му ебам тоа.

@Џонтра Волта еј копиљ, у мондано да те видам за дербито!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Реално ништо не можеа да направат освен да изнудат што подобар договор. Доаѓа понуда до агентот негов, овој му ја презентира на играчот, кова плаче од среќа и тоа е тоа. Со сила не можевме да го задржиме, ќе играше без мотив или ќе бојкотираше тренинзи и сл. Не верувам во приказните дека Манчини не го сакал и не рачунал на него, јес да е Манчи тиква ама не е до толку слеп.

Једино глупо е што се донесе Монтоја, Бијабиани и Мело. Во случајот со Бијабијани не губиме ништо пошто мислам дека дојде како слободен играч а Мело е најверојатно пакет дил, ни го протнаа за да се донесе Телеш(с?), кој појма немам што играч е.

Се на се најдобар трансфер период во последните 5 години ако не и повеќе. Се надевам дека брзо ќе се уиграат и ќе фатат ритам.

Тоа беше максимумот што можеше да се извади за Кова,40 милиони.

Со сила не можеш да го задржиш,не можеш со ланци да го врзеш и да го молиш да остане.
Со среќа нека му е,Интер го извлече најдоброто од Реал,па можеби во иднина ќе имаме предност во купувањето играчи :icon_lol:

Манчини исто така изјави дека и морал да го жртвува Кова бидејќи реално само од Кова,Икарди и Шакири можеа да се земат брдо пари.

Мело не верувам да се изнаигра,повеќе е земен како резерва што е логично.Замена на Медел најверојатно.
Манчини рачунал на Монтоја сериозно,само му дал ултиматум побрзо да ја заборави Барса додека е во Интер и да го крене нивото на формата,бидејќи на пријателските не покажа ништо.

Алекс Телес е многу добар играч,да одигра едно 50% од она што Мајкон го играше во Интер,ќе бидеме на прав пат.Барем нема да се мачиме да го гледаме Исусот на таа позиција.
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
.Ако не оствари добар резултат со овој тим (1-3 место) не знам што да кажам,нека оди нека чува крави во некоја нива во Тоскана.[/quote]

Реченицава нека се запамти и урами!!! секоја чест :)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Супер одработено меркато, и доста плачете по Кова да го ебам, мене поише криво ми беше Снајдер што го дадоа за мочани 7м евра, па Кова што гзот ќе си го дадеше да оди у Реал, нека седи на клупа сеа му ебам тоа.

@Џонтра Волта еј копиљ, у мондано да те видам за дербито!
Ќе дојдам специјално да ти го пукнам носот за муабетов.

_______________
Иначе небитен е дечково, татко му му го напраил акаунтов во 2009та година. У реду е.

Друго ми е муабетов, ако ова се официјални извештаи за трансферите

ондак, Аусилио јеби ми сестру, јеби ми сестру, јеби ми сестру але але але.

Прати го договорот за Џофри, прати го брат му на Џофри, у трафика изгледа го купил, рекол дај едни мастики и дај брат му на Кондогбија спакувај ми го.
Јоветиќ и Перишиќ, посебно хрватов.
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Еванс нека биди пола од братму, па нека се шлепа како Фил покрај Гери око нема да ми трепни. :brlav:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.217
Поени од реакции
4.112
-----------------'Икарди--------
Јоветич - Љајиќ - Перишич

Јоветич - Икарди
------ Љајиќ

Познавајки го Манчини ке игра со 4-3-1-2 таа му е омилена излеа ...
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Само да ви го честитам потпишувањето на Мело, ќе го заборавите Ковачиќ уште првата утакмица. Не сте свесни каква легенда потпишавте, ви завидувам....
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Се на се,задоволен сум од трансфер периодов.Три гола на ЈО ЈО,6 бода за ИНТЕР.Сега не очекува дерби со Милан,кое мислам дека ќе го добиеме,и да тргне возот веќе еднаш![DOUBLEPOST=1441093817][/DOUBLEPOST]
Ајдееее, не биле интер криви, крив бил Ковачиќ шо прифатил да игра за Реал...

то ти е, исто ко на некој да му реча, ела работи за Микрософт, и овај да речи, неееее во дрекслермаер ми е убо за десетиљади....

Како се температурите бе таму, вакви глупости шо траскате? @vaskopandev ?
Температурата иако е лето е +6!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom