Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.429
Поени од реакции
3.687
Od igrite na prijatelskite natprevari so ovie dosega ne gledam nikakov napredok, mizerija sme, Ako ne se podobrime na slednite natprevari ima da ni ja dupnat glavata nekoj poseriozen protivnik.
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Ќе бевме подобри, да, али 40м не се одбиваа со оглед на тоа дека не беше ништо посебно во Интер, а повеќе од се имаше и он желба да оди во Реал, глеј го само колку слики стаи на фб и инстаграм, мислиш у дизниленд отишол.
Абе лапнавме 6 бода, ајде аирлија, следна со комшиките, наши се, им враќаме за болните порази на пријателските. И да, до претходната сезона баш ваквиве екипи не кинеа на контри што се бранат со сите 11, одбраната ми се свиѓа ептен, само Хуан не ми е некако за лев бек, слаб е у напад.

Не објаснувај бе копач :P
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Me2

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Многу шпекулации последниов ден од меркатото, Скелото бира меѓу Спортинг и Сион, еден од Гулам/Телеш/Лулиќ доаѓа, Мело викаат готово договорено е се, 3,5м евра + бонуси.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.269
Поени од реакции
41.816
Доаѓа мело официјално, али дека го носат Мело кој на сите ни е омилен, му ја исполнија и другата желба на Манчини најверојатно, у пакет со него доаѓа и Алекс Телеш, ваљда вака се изговара, лев бек, го бараа Челзи летово али ништо од тоа не испадна, овој беше прва желба на Манчини за лев бек бар според тоа како течеа шпекулацииве.



Ајде сеа Љаич за Ранокија и асалими едно групно да направиме.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.217
Поени од реакции
107.994
Nikad ne mi se svigjale kupuvanjata na 31 avgust. Ali aj da ne jadam gomna pred vreme.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Абе изгледа Ернанес го шитнаа за 11 милиони во Јувентус..:ROFLMAO:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.269
Поени од реакции
41.816
Абе изгледа Ернанес го шитнаа за 11 милиони во Јувентус..:ROFLMAO:
da, gotovo, za 11m evra, greska, ne deka si odi, tuku deka odi u juve, niv gomno smrdeno stotuku posrano ne treba da im se prodade, a ne pa igrac, ali toa e ...

sea ljaic, eder, ke vidime ...
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.063
Поени од реакции
12.582
Lepak i ostali pacienti sto go velicate tohir-malku vi e ova so hernanes na gjubrinjata,dogodina i ikardi neka go sitnat(ke go dilnea i sea ama nema vreme).Sea brozgara ke igra plej,ama nema stalno penali u 90 i golovi od edna ebana sansa!Ama ako,jas sum pesimistot i neznalica...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.269
Поени од реакции
41.816
hernanes bese drvo za veshanje u inter, plateno 20m evra, na baranje na macari, ne ograbija togas lazio, ne e problem sto si odi, Kamen bese, poslab i od guarin u sredina, problem e sto ide u juve, ali interes za nego skoro i da nemase, sea so ovie pari ke se zima Eder i mora, znaci Mora i Ljaic. Zaminuvanje na Hernanes a doaganje na Eder i LJaic e win u sekoj slucaj, osven faktot sto brazilecov otide u juve, toa i mene ne mi e ok.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.063
Поени од реакции
12.582
hernanes bese drvo za veshanje u inter, plateno 20m evra, na baranje na macari, ne ograbija togas lazio, ne e problem sto si odi, Kamen bese, poslab i od guarin u sredina, problem e sto ide u juve, ali interes za nego skoro i da nemase, sea so ovie pari ke se zima Eder i mora, znaci Mora i Ljaic. Zaminuvanje na Hernanes a doaganje na Eder i LJaic e win u sekoj slucaj, osven faktot sto brazilecov otide u juve, toa i mene ne mi e ok.
и безпари да го дадеа негде,немаше да се нервирам,само да не иде кај лоповите!Друго сеа еве тебе те прашувам кој ке биде плеј?Глеаш ли колку споро играме у средина?Шанса ако не си створи сам јоветич,шут на гол ке неаме!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.269
Поени од реакции
41.816
и безпари да го дадеа негде,немаше да се нервирам,само да не иде кај лоповите!Друго сеа еве тебе те прашувам кој ке биде плеј?Глеаш ли колку споро играме у средина?Шанса ако не си створи сам јоветич,шут на гол ке неаме!
Ljaic mora da dojde, rekov, MORA, znaci nema druga opcija, ovoj kretenov ke go igra i Perisic ko 10ka pozadi napagaci 100%, neam problem i so toa, naprotiv, ama ljaic ako ne dojde togas ke e loso i ke go ebam u prva prilika mancini.
Eder e ok, i vishe ok vo strasna forma e, ali ljaic mora da doe u timov za da imaat eden klasicen plej plus perisic ko opcija za taa pozicija. Guarin i Broz ko zadnja opcija apla ovie ako ne igraat.

p.s. Duri i Eder moze ko plej, ko opcija, ne e ni bitno, ali so ljaic ke se zaokruzi skoro i perfektno timov, bar vo pogled na balansot potreben za atak na titula.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
и безпари да го дадеа негде,немаше да се нервирам,само да не иде кај лоповите!Друго сеа еве тебе те прашувам кој ке биде плеј?Глеаш ли колку споро играме у средина?Шанса ако не си створи сам јоветич,шут на гол ке неаме!
Come at me bro
 

Kajgana Shop

На врв Bottom