Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Во одлично време доаѓа оваа утакмица,Рома е во супер форма,а ние исто конечно влеговме во добра форма како со играта така и со ефективноста....Такада очекувам јак дуел..

Супер тест за нашата одбрана...Ме интересира каков пристап ќе има Рома сооглед на тоа дека сакаат да играат со топка,и се офанзивни.Нас тоа може многу да ни олесни,сооглед на тоа дека ни одговараат такви екипи,али мора дисциплинирано у одбрана.

Се надевам на победа али ќе биде тешко сигурно.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Се е кажано

Stop pissing your pants about Italians.. The same happened before the Juve games and we dominated them into the ground. Dont expect anything else tomorrow.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Се е кажано

Stop pissing your pants about Italians.. The same happened before the Juve games and we dominated them into the ground. Dont expect anything else tomorrow.

Како да ти кажам дека уопште не трзам....

Со тоа што ми се допаѓа фудбалот на Рома,конечно нешто поразлично од досаднион и заостанат италијански фудбал,такада респект за тоа.

Али имаме и капацитет и квалитет да ги плеснеме,меѓутоа е добар тест за нас дефинитивно.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Па мене нешо ме дупите....?? Боби пола Европа ја прошета збор не му кажавте...

Глејте го Рибери кое буцкало е,се изгазив од смеење.....јако клипче :pos:

 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Абе ќе се збираме нешто во Скопјево или да одам со цимерот со романистиве да ја гледам?
 
M

Mario Gómez

Гостин
Па мене нешо ме дупите....?? Боби пола Европа ја прошета збор не му кажавте...

Глејте го Рибери кое буцкало е,се изгазив од смеење.....јако клипче :pos:

Само подавања да се вежбало бе. :pos::pos:

И Ноер наместо да му фрлаат топки да брани и он вежба додавања. :pos::pos:

Инаку погледните кој ни е втор голман моментално.




:pos::pos::pos:
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Што им честиташ победа, ги заебавме гол им дадовме после 8-9 натпревари :P Шала на страна, не надигравте во секоја смисла и реално сеуште сте неколку класи над нас.. Што би се рекло сеуште сме тим што се развива... А, вие еве неколку години сте во топ 3 ... Така да честито заслужена победа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom