Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ајдеееееееееееее сеа кењајте го Пеп!

Рапсодија у офанзива,уживаа....Точно знаеа шо треба да направат.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ајдеееееееееееее сеа кењајте го Пеп!

Рапсодија у офанзива,уживаа....Точно знаеа шо треба да направат.
Лева беше повреден малце грешеше на почетокот. Едвај чекам Лева да фати топ форма. Засега уште го фаќа долгата рака на Дортмунд. Гетце избега од раката. :D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Чим у Кларк Витни (кој е хејтер на Пеп) ги фали...

Critical that Bayern keep noses to the grindstone. 7 months & 9 games left before CL final. But tonight they found their identity, huge step

Best Bayern performance under Guardiola by several miles. Haven't seen them this brutal since the Heynckes era. Attractive, fast, ruthless

Best compliment Bayern can receive tonight is that their performance at last genuinely conjured memories of the treble-winning '12-13 season
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Лева беше повреден малце грешеше на почетокот. Едвај чекам Лева да фати топ форма. Засега уште го фаќа долгата рака на Дортмунд. Гетце избега од раката. :D
Гетце се мачка со нешто ракава се изгоре изглеа......7 гола и 4 асистенции во последните 7 утакмици.

Лева не е уште топ форма ама оди натака.

Ова исто не е топ форма наша ама оди натака.Со Швајни и постабилни ќе сме,Чави ќе одмори малце дефанзивно.

Се на се,мислам дека Пеп конечно ја добива играта што од старт ја има замислено.Ова веќе личи на таа атрактивна игра од неговите најдобри денови,и мислам дека сонот на Ули да играме така доминантно ко Барса од 2009/11 полека се остварува.[DOUBLEPOST=1413928667][/DOUBLEPOST]
Чим у Кларк Витни (кој е хејтер на Пеп) ги фали...

Critical that Bayern keep noses to the grindstone. 7 months & 9 games left before CL final. But tonight they found their identity, huge step

Best Bayern performance under Guardiola by several miles. Haven't seen them this brutal since the Heynckes era. Attractive, fast, ruthless

Best compliment Bayern can receive tonight is that their performance at last genuinely conjured memories of the treble-winning '12-13 season
Денес мислам дека прв пат забележив прво уживање во фудбалот што го играа,како со затворени очи...Точно знае што треба да изиграат и како да го изиграат тоа.[DOUBLEPOST=1413929359][/DOUBLEPOST]Зимава да се купи ли нешто се размишљам што е паметно....
 
Последно уредено:

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Lewa poveke bi rekol deka nema sreka,nego li sto ne e vo forma.Mu fali posledniot dopir,ne go saka topkata.Mada si dade golce sepak,a fenomenalno se otvori otkako ja pobara topkata i ja dobi.:свиркам:

Gotze covece,ova e toa sto go barame.Klinicki precizen.

Neuer auu :eek::cuc:..Kolku mu bese krivo sto primi gol,a bese i ofsajd.:(

Xabi maestro,fala Zadrid.

Takticki fenomenalen natprevar,site igraci na nivo.Boa e kral,kakov igrac postana!Dobar tandem ke bidat so Benatia.

Shaqiri pederceto mozese prazen gol da mu namesti na Robben..So pravo se naljuti Robben vo taa situacija.

Franck is back.Bravura na le monsieur.

Fali Pizza vo vakvi utakmici kako rezerva,znae da gi dotolci protivnicite,a poslednite 10 minuti Roma bese rashtimana banda.Sekoj napad na gol mirisase.

Uste malku Dortmund,so vakva igra nasi se.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.942
Поени од реакции
25.212
Не знам дали забележавте ама првото полувреме игравме со тројца одбранбени Бенатиа - Боа - Алаба затоа и Лам и Бернат играа по офанзивно. Веќе во второто полувреме Алаба почна понапред да игра.

Пак да прочитам нешто лошо за Пеп од сите вас освен Ченто. Знам рано е и да се радуваме, но многу подобри сме за разлика од лани истиот период што бевме.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
.@beckenbauer über Marco Reus: "Bayern befasst sich mit ihm. Wenn sich die Bayern mit etwas befassen, dann meinen sie es auch ernst."

@ beckenbauer on Marco Reus: ". Bavaria deals with him, when dealing with the Bayern something, they mean it seriously."


Какво е мислењето околу Ројс...

Ја имам две..

Субјективно мислење-прејак,одма треба да се донесе.

Објективно мислење-лош потег во однос на конкуренцијата во Бундес и опасност да постанеме предоминантни..Здрава конкуренција како Дортмунд е тоа што не донесе до тука...Нема да може ги надокнадат баш овие играчи...немаат толку пари.

На крај мислам ќе го убедат да остане...Или ќе иде у странство.
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Ај па Гвардиола кога ќе си оди здрави и живи до тогаш Клоп ќе си го земете шо има везе и онака лигата е усрата до крај,не ви е битна конкуренцијата само титули титули..
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не сум убеден некако.....незнам он колку сака кај нас да дојде за разлика од Лева и Гетце.
И ја незнам ама ќе видиме, може да беа Рибери и Робен тотално ван форма и му беше сигурно местото би рекол дека сигурно ќе дојдеше. Ама вака Робен е препороден а и засега незнаеме шо ќе биде со Рибери така да би рекол дека 50-50 се шансите. Они чекаат сезонава до крај да видиме дали ќе имаме потреба од Ројс, затоа уште не дискутираат внатре. А доколку Пеп сака крилен напаѓач се знае кај се тропа прво.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
И ја незнам ама ќе видиме, може да беа Рибери и Робен тотално ван форма и му беше сигурно местото би рекол дека сигурно ќе дојдеше. Ама вака Робен е препороден а и засега незнаеме шо ќе биде со Рибери така да би рекол дека 50-50 се шансите. Они чекаат сезонава до крај да видиме дали ќе имаме потреба од Ројс, затоа уште не дискутираат внатре. А доколку Пеп сака крилен напаѓач се знае кај се тропа прво.
Џабе што ќе тропнат ако он реално не сака....Да не збориме дека Дортмунд се ќе напраат или да го задржат или барем да го убедат да иде у странство.

Такада не глеам баш голема можност ова да се деси...А крилен ќе треба,Шаќири ќе си иде,Рибери еве сезонава да ја извади јака и од догодина се помалце реално.Робен има уште у него.

Такада офанзивен некој јак ќе треба летово дефинитивно.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ај па Гвардиола кога ќе си оди здрави и живи до тогаш Клоп ќе си го земете шо има везе и онака лигата е усрата до крај,не ви е битна конкуренцијата само титули титули..
Али мора да признаеш дека Румениге јако го трола Вацке дека Ројс наредно лето има мала откупна клаузула, шо значи и да не иде у Баерн ќе иде неге за мали пари. Баерн не е крив шо апла појма немаат од бизнис другиве клубови. Да играше Ројс у Порто сеа ќе одеше над 100м сигурно. XD
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
Честита победа. Со ваква игра отворате многу појаки тимови од Рома, имам претчувство дека нема да сме последни што настрадале. Ве читав претходно се нервиравте за експериментирањето, изгледа Пеп создава Франкенштајн оваа сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom