Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Брат, абе такви играчи како Крос што имаат по 100 додавања у утакмица и трчаат по 15 километри има многу. Ја ти гарантирам дека Тиаго е поталентиран од него. А за иднината не се секирај. Ти гледај оваа сезона, другата ако има проблеми, ќе се решат другото лето. Баерн 100 години е меѓу топ 5 тимови у светот и сеа за еден Крос ќе пропаднале, скептик си бил. Не биди смешен.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
Колку е веројатноста Шакири да го напушти Баерн ? :)
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Колку е веројатноста Шакири да го напушти Баерн ? :)
Доколку дојде некоја солидна понуда,големи се шансите да си оди.
Нема шанса да фати место од Робен а и сега имаше изјавено дека тој zивее во судбина а не во иднина(алудирајќи на изјавата на Замер во која тој рече дека тие сметаат на него за во иднина).Значи трпението е при крај.


Bayern signed F.Götze (16), closing in on S.Kurt (17) & N.Laursen (16).
(y)(y)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.636
Поени од реакции
14.436
Не, стварно @tufekciev е у право. Спасо џабе паничи, мада он уште не го прежали Озил :icon_lol:
Абе еден Балак си отиде без пари и немаше последици, Балак кој беше 3 пати побитен од Крос.

Еве нешто мое напишано за Крос пред скоро точно една година.

http://forum.kajgana.com/threads/Фан-Клуб-Баерн-Минхен.48335/page-835#post-5993185[DOUBLEPOST=1405610040][/DOUBLEPOST]
Од пресконференцијата:
https://twitter.com/honigstein

"We have many players but we the need the special (quality) that Thiago Alcantara brings" - може некој да ми кажа кој е тој специјален квалитет што ќе ни го донесе ?

Guardiola : "Nobody will leave Barcelona, unless they feel they won't play much. He wants to play. That's why I proposed him to the club"

- Значи мочково ќе добива минути на сметка на Крос, Л.Густаво, Хојбјерг и Кан.
"Javier Martinez can play at CB, he played very well there with Athletic"
:facepalm:
"I give my opinion, but I listen to the board. If they say no, that's ok." - Овој дел ме радува дека можеби нема ни да му дадат да го донесе.
Брат бе :vozbud:
 
Последно уредено:
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
За постабилен ДМ од Мартинез јас немам слушнато и по мое треба да се игра тој на таа позиција и Швајни како негов партнер тука (Швајни ќе се менува, немора да игра цели утакмици кога не е потребно). Пред нив Тиаго (само ме плаши овој многу е склон на повреди, за другото е фантазија од играч). Тоа го мислам за средината. Одбраната се знај, со Лам десно. И нападот се знај. Лева и Робен мора да играат, а и Милер мора да игра. Јас попрво би го ставил Милер прва постава отколку Рибери.
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.636
Поени од реакции
14.436
Кај го најде ова пред 1 година. :pos:
Инаку тоа е избор на Крос. Можеше да остане и да стане легенда како што веќе станаа Басти и Лам ама ете си отиде .
Абе си барав мои постови каде сум пишувал за Крос лани... Сите забораваат дека дечкото беше повреден 2 месеца кога највеќе требаше и чичко Робен реши тоа што реши.
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Абе си барав мои постови каде сум пишувал за Крос лани... Сите забораваат дека дечкото беше повреден 2 месеца кога највеќе требаше и чичко Робен реши тоа што реши.
И тогаш беше некоја фора "Што сега? Како понатаму?", па излезе дека ако не се повредеше Крос, прашање беше и ЛШ дали ќе беше земена. Неможе Крос нинџиски ко Робен да го води тимот.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.636
Поени од реакции
14.436
Па Милер играше десно крило пошто Крос му беше милениче на Јуп.
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Па Милер играше десно крило пошто Крос му беше милениче на Јуп.
И тоа излезе како подобра опција од оваа претходната шо беше. Милер има срце и муда. Во тандем со Робен, Рибери и Манџо кинеа. А на таа десна позиција се менуваа со Робен. Милер е подобар кога игра полу-шпиц отколку крило.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Балак си отиде у најтешки времиња,кога најмногу беше потребен,кога финансиски беа многу послаби...

Па еве до кај стигнавме...Такада уопште не ме секира трансферов на Крос.

Тоа што лично ме изнервира е неговиот однос,поготово до фановите,со едно непоштовање дури,без еднаш да излезе и јавно да каже зашто и како си оди...

Со однесувањето само потврди дека не му чуе за екипата,и дека све што го интересирало е само неговата кариера и личен успех.А тоа не е идентитетот на Баерн,и тоа не е прав баварски играч кој срце дава за екипата.Па Мартинез у 2 сезони покажа поголема борбеност и пожртвуваност на теренот од него!

Ќе се најде замена ич да не се секирате...Прашање е дали ни треба директна замена за Крос,или повеќе ни треба некој јак офанзивец/крило нешто како Хазард на пример.

Робен ве поздрави: (се извинувам за спрскиот)

Robben prije godinu dana:

"Igrao sam za Chelsea, jedan veliki klub. Igrao sam za Real Madrid, jos veci klub. Ali mogu vam iskreno reci, nigdje nije kao u Bayernu! Bayern je jedna velika porodica, to nema nigdje na svijetu! Najbolja odluka mog zivota je bila kada sam potpisao za ovaj klub, Bayern je iznad svega!"


Kroos: "Real Madrid is the biggest club in the world, yet one size larger than the FC Bayern."

Ееее мочко еден,мрш таму!!!!!
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Не вреди да се пишува веќе, оставете, така одлучил и тој си знае што е најдобро за него, нека му служи на честа ова што ниеднаш не излезе пред навивачи и што мрчи сега за Баерн. Ова е последен мој пост за него, шта го ебам. :LOL:

Туку, сега имаме и пеналџија. Левандовски ко од топ ги вади топките, а има срце и в центар да шутне и да скине мрежа. Ех келавко, келавко... психата го мачи/мачеше, иначе се виде на светско со Холандија, ко на плеј стејшн ги маваше пеналите, браво.

Како и да е, да не заборавиме... Ноер неодамна му фати пенал на Лева. Ама Ноер е Ноер. :icon_lol:
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Не бидете и вие Кросој, доста е плачење. :icon_lol:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.636
Поени од реакции
14.436
image.jpg
Да беше толку битен за екипата немаше по тренерки да дига ЛШ :D
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ја би ве замолил да ја затвориме дискусијата за играчов,и да се посветиме на моменталниот тим на Баерн и идните трансфери летово...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.636
Поени од реакции
14.436
Ја би ве замолил да ја затвориме дискусијата за играчов,и да се посветиме на моменталниот тим на Баерн и идните трансфери летово, а воедно и за службените телефони на есен...
Fixed :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom