Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271

Дури и девојче разбира дека не ни требат бразилски вечни таленти :pos:
--- надополнето: 11 јули 2013 во 02:21 ---
Не сериозно, зарем има некој шо мисли дека ќе имаме корист од овој ?
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Да се разбереме,и Јуп во повеќе наврати изјави дека Алкантара и Крос се најголемите таленти на нивната генерација,такада муабетот дека не го бива не држи и ја не се слагам....

Али од друга страна,некако не го сфаќам концептов до сега,иако е многу тешко да се оцени затоа што уште ништо не сме виделе....

Сепак премногу играчи се....Плус не гледам како би играл прва постава!

Вероватно е обична шпекулација....си ја дига платата со ова.
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
-----------------Ноер---------------------
Лам--------Мартинез--------Алаба
---Кроссс--Алкантара---Швајни---
Робен -------Милер----------Рибери
-----------------Готце--------------------
:pos: :pos:

Не ми замеравајте си правам формации на менаџер :pos:
Среќа Пеп шо не го чита форумов :D
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
-----------------Ноер---------------------
Лам--------Мартинез--------Алаба
---Кроссс--Алкантара---Швајни---
Робен -------Милер----------Рибери
-----------------Готце--------------------
:pos: :pos:

Не ми замеравајте си правам формации на менаџер :pos:
Среќа Пеп шо не го чита форумов :D
Ne te biva ic. :D So vakva formacija sekoj natprevar minimum po eden gol. :D

Za da dojde vecniov talent,koj bil podobar od Isco a nitu igraat na ista pozicija a ne e ni podobar,nekoj treba da go jade stapot.Eve vi lista na igraci sto igraat od kopaci do poluspic vo ekipava.Dali nekoj e poslab od Thiago? :icon_lol:

Basti,Martinez,Kroos,Goetze,Shaqiri,Ribery,Gustavo,Muller,Hojbjerg...Kogo bi go zamenil Thiago?

E sega vaka :
Gustavo i Martinez kopaci ; Basti elegancija vo dvizenje a igra kako deep lying playmaker(FM :D); Hojbjerg e ist igrac kako nego..Fizicki e jak no i toj ke bide istoto sto i Basti.Sto da se rece za Kroos?Sporedbata e izlisna.Mi e sram da go sporeduvam..Goetze?Ribery ako igra kako poluspic a ne veruvam no sepak ima moznost dali treba da se plasi od Thiago? :icon_lol: Ostanuvaat uste Muller i Shaq,a jas pak ne gledam vo sto e podobar od niv...
I za kraj,ovoj ne go biva za kopac,igra nalik na Kroos.Znaci kruzenje okolu sredinata so zadaca da im go razbie konceptot na igra na protivnicite.

Ako se sluci ova,jebem ti i koncept i sve.Toa bi bil transfer bez vrska,pred se bez vrska frlanje pari.Pep bi ja unistil harmonijata vo timot,koga nesto ne e potrebno znaci stvarno e nepotrebno.Treba mozebi da se zeme centralen bek no vecniov talent ne e potreben t.e ne ni treba da razmisluvaat za igraci od sredinata barem ovaa godina!

Morase ovoj bes da vo izvadam od sebe :D,stvarno nerezonski poteg bi bil!Jas stojam na stavot deka upravata na treba da mu dozvoli da kupi poveke od eden igrac i toa kaj sto e potrebno ,a fali igrac 'mozebi' vo odbranata.

Go ima najakiot tim na svetot,ne treba da se promeni.Zasto bi pomislil na toa kako prvo i prvo?

Neka si ostane vo 'najdobriot klub' ili neka odi kaj dzavolite stvarno za greota se ako ne go donesat. :icon_lol:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Некој да објасни што е со фората „вечни талент“?

Иначе Тиаго игра на позицијата на Швајнштајгер. Како што знам директна замена за него немате, затоа што Крос обично игра поофанзивно и само по потреба го менува Швајни во средина. Иначе да, со доаѓањето на Тиаго сигурно некој од овие поофанзивните би морал да замине (Робен?).
Мене искрено не ми се верува, дека има вистина во овие шпекулации, затоа што едноставно нема логика. Нешто слично, како кога би напишале „Баерн тргнува по Де Геа“. Nonsenses.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.653
Поени од реакции
62.971
Има логика...
Шпекулацијава го става тимот на Тиаго во многу добра, преговарачка позиција...
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Ко шо читам денес Пеп изјавил дека сакал да го донесе Тиаго и го кажал веќе тоа на управата. Тоа значи дека го планира Мартинез за во одбрана или некој ќе лета од средината само се мислам кој ќе е. Швајни и Мартинез сигуно нема ни да помисли. Ако сака да го продаде Крос, Самер и компанија нема да дозволат единствено Луиз Густаво ако го продаде.

Некој да објасни што е со фората „вечни талент“?

Иначе Тиаго игра на позицијата на Швајнштајгер. Како што знам директна замена за него немате, затоа што Крос обично игра поофанзивно и само по потреба го менува Швајни во средина. Иначе да, со доаѓањето на Тиаго сигурно некој од овие поофанзивните би морал да замине (Робен?).
Мене искрено не ми се верува, дека има вистина во овие шпекулации, затоа што едноставно нема логика. Нешто слично, како кога би напишале „Баерн тргнува по Де Геа“. Nonsenses.
Не заебавај знае Тиаго да изигра дефанзивно, да сече топки, да трчи без прекинг ?
А и игра понапред од Швајни и имаме млади играчи кој може да го заменат , а и Крос може да игра на негова позиција. Од тоа шо го гледав има неверојатна техника и осет за пас. Само што секогаш пробува некој невозможни додадвања. Work Rate му е 0. Ми делува ко некоја флегма на терен која мисли дек е ѕвезда.

Не ни треба Тиаго зашто веќе имаме двајца млади играчи кој се деца на Баерн кој ќе се борат за поголема минутажа. Хојбјерг и Кан .
--- надополнето: 11 јули 2013 во 12:30 ---
Bayernpress conference: "Thiago is the only player I want, that's what I told them"...."It'll be him or no one"..
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ако го земате Тиаго, тогаш со среќа нека му е на Мартинез новата позиција во тимот :D
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Од пресконференцијата:
https://twitter.com/honigstein

"We have many players but we the need the special (quality) that Thiago Alcantara brings" - може некој да ми кажа кој е тој специјален квалитет што ќе ни го донесе ?

Guardiola : "Nobody will leave Barcelona, unless they feel they won't play much. He wants to play. That's why I proposed him to the club"

- Значи мочково ќе добива минути на сметка на Крос, Л.Густаво, Хојбјерг и Кан.
"Javier Martinez can play at CB, he played very well there with Athletic"
:facepalm:
"I give my opinion, but I listen to the board. If they say no, that's ok." - Овој дел ме радува дека можеби нема ни да му дадат да го донесе.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Ко шо читам денес Пеп изјавил дека сакал да го донесе Тиаго и го кажал веќе тоа на управата. Тоа значи дека го планира Мартинез за во одбрана или некој ќе лета од средината само се мислам кој ќе е. Швајни и Мартинез сигуно нема ни да помисли. Ако сака да го продаде Крос, Самер и компанија нема да дозволат единствено Луиз Густаво ако го продаде.



Не заебавај знае Тиаго да изигра дефанзивно, да сече топки, да трчи без прекинг ?
А и игра понапред од Швајни и имаме млади играчи кој може да го заменат , а и Крос може да игра на негова позиција. Од тоа шо го гледав има неверојатна техника и осет за пас. Само што секогаш пробува некој невозможни додадвања. Work Rate му е 0. Ми делува ко некоја флегма на терен која мисли дек е ѕвезда.

Не ни треба Тиаго зашто веќе имаме двајца млади играчи кој се деца на Баерн кој ќе се борат за поголема минутажа. Хојбјерг и Кан .
--- надополнето: 11 јули 2013 во 12:30 ---
Bayernpress conference: "Thiago is the only player I want, that's what I told them"...."It'll be him or no one"..
Каква флегма, каков work rate 0? Па ете гледај го Чави, гледај го Чаби Алонсо, Артета...не се сите како флегми? Не знам ти што очекуваш од играч кој е плејмејкер во тимот. Зa тоа колку работи во одбрана, највеќе зависи од тренер. Ако тој му каже, да се враќа нон стоп во одбрана, тој тоа ќе го прави.
Робен и Рибери малце ли се враќаа во одбрана оваа сезона? Сети се пред неколку сезони, како и двајцата си го прчеа во напад. До тренерот е.

Иначе да, ако дојде Тиаго тогаш Мартинез иде на стопер, што мислам дека и не е некоја добра одлука, затоа што видовме каков ѕвер е на средина.
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Каква флегма, каков work rate 0? Па ете гледај го Чави, гледај го Чаби Алонсо, Артета...не се сите како флегми? Не знам ти што очекуваш од играч кој е плејмејкер во тимот. Зa тоа колку работи во одбрана, највеќе зависи од тренер. Ако тој му каже, да се враќа нон стоп во одбрана, тој тоа ќе го прави.
Робен и Рибери малце ли се враќаа во одбрана оваа сезона? Сети се пред неколку сезони, како и двајцата си го прчеа во напад. До тренерот е.

Иначе да, ако дојде Тиаго тогаш Мартинез иде на стопер, што мислам дека и не е некоја добра одлука, затоа што видовме каков ѕвер е на средина.
Не зафркавај од тоа шо видов незнае асален клизач да направи, па ете Швајни ни е плејмејкер па го има насекаде и подава, шутира, клиза, сече топки, дрибла.

Болдираното ме највеќе нервира, апсолутно си во право со тоа ептен губи Баерн на средината.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.647
Поени од реакции
14.498
- Значи мочково ќе добива минути на сметка на Крос, Л.Густаво, Хојбјерг и Кан.
"Мочкото" даде хет-трик во финале на Европско за млади пред некоја недела, така да аргументот ти паѓа во вода. Во кој дел е мочко спрема Хојбјерг и Кан?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.535
Е па со среќа нека ви е владеењево на Пеп :D
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Зошто би морал да знае клизач да направи? Одбрана не се базира само на правење клизачи.
Не можеш да ми споредуваш светска класа играч како Швајни, кој веќе огромен час е стандарден во тим и репрезентација, со талент како Тиаго (вечен хехе). Затоа Тиаго ќе му биде замена, а не обратно.
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Зошто би морал да знае клизач да направи? Одбрана не се базира само на правење клизачи.
Не можеш да ми споредуваш светска класа играч како Швајни, кој веќе огромен час е стандарден во тим и репрезентација, со талент како Тиаго (вечен хехе). Затоа Тиаго ќе му биде замена, а не обратно.
Guardiola : "Nobody will leave Barcelona, unless they feel they won't play much. He wants to play. That's why I proposed him to the club"
Тиаго сакал да игра повеќе, затао Пеп сакал да го доведе


"Мочкото" даде хет-трик во финале на Европско за млади пред некоја недела, така да аргументот ти паѓа во вода. Во кој дел е мочко спрема Хојбјерг и Кан?
Кан пред некоја година ги предводеше Германија до 17 години на светсткото каде изгубија само од шампионот Мексико.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom