Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Нема гз ни изјава да даде за фановите....

Дупло ми се зголеми желбата пак да се паднеме со Реал годинава у ЛШ!!
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Средината, Швајни кој е 30 и кој верувај душата му е излезена после светсково,и Тиаго кој уште не е спремен за играње после долга повреда...

Огромен ризик ќе биде да не се земе замена за Крос..Ни треба некој динамичен борбен мидфилдер на средина,да ја пополни таа празнина...

Плус централен обавезно!
Швајни врска си немаше вторава полусезона а види сега на светсково искина за сите пари.Искрено не очекував вакви игри од него.Реприза на 2012/2013.(y) Е сега штом искина на светсково,се надевам и дека сезонава во тој ритам ќе ја одигра.Има време да се врати во колосек до почетокот на сезоната.

Додека Басти и Тиаго се опоравуваат,тука е Хави заедно со Хојбјерг(и Алаба).Ако се игра 4-1-4-1,еден е доволен од овие двајца(тројца).Погоре стандард Робен и Рибери,и најверојатно Милер и Гетце.

Ако гледаме реално на работите,Лева и Робен оваа сезона треба да бидат недопирливи.Тиаго ако е фит 100% исто така.Пуленот на Пеп мора да игра.Е сега за останатите три позиции ќе се борат еден куп играчи.Дали е потребна директна замена на Крос ?
Крос играше полушпиц но повлечен доста длабоко.Главна задача му беа пасовите,а повеќето од нив не ни имаа улога во креирање опасна акција,туку само за контролирање на играта.Тиаго ќе го замени перфектно,а не заостанува во тој сегмент зад Крос никако.Играта/пасовите на Тиаго се доста поофанзивни,така да Баерн ќе добие многу повеќе на динамика,а летаргичноста ќе замине во неповрат.:icon_mrgr:

Доколку има некој бомбастичен трансфер,ќе има повторно незадоволство.
Не верувам дека moze да се донесе подобар ДМ од Мартинез,подобар во пас играта од Тиаго,поборбен од Басти или поталентиран од Хојберг.

А добро рече Игорче,Алаба сите го заборавате во средината(јас веќе и го комбинирам во средината:icon_mrgr:).Тоа му е природна позиција и стварно игра квалитетно.

Одбраната не би било лошо да се појача.Освен Бадштубер ако не се разигра.:pipi:
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ќе пукнам од нервоза .... не ми се верува ЕЈ !!! Си ја пуштивме замената на Швајни во душмански клуб уфффф ме мава нерва и тоа страшно .
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Швајни врска си немаше вторава полусезона а види сега на светсково искина за сите пари.Искрено не очекував вакви игри од него.Реприза на 2012/2013.(y) Е сега штом искина на светсково,се надевам и дека сезонава во тој ритам ќе ја одигра.Има време да се врати во колосек до почетокот на сезоната.

Додека Басти и Тиаго се опоравуваат,тука е Хави заедно со Хојбјерг(и Алаба).Ако се игра 4-1-4-1,еден е доволен од овие двајца(тројца).Погоре стандард Робен и Рибери,и најверојатно Милер и Гетце.

Ако гледаме реално на работите,Лева и Робен оваа сезона треба да бидат недопирливи.Тиаго ако е фит 100% исто така.Пуленот на Пеп мора да игра.Е сега за останатите три позиции ќе се борат еден куп играчи.Дали е потребна директна замена на Крос ?
Крос играше полушпиц но повлечен доста длабоко.Главна задача му беа пасовите,а повеќето од нив не ни имаа улога во креирање опасна акција,туку само за контролирање на играта.Тиаго ќе го замени перфектно,а не заостанува во тој сегмент зад Крос никако.Играта/пасовите на Тиаго се доста поофанзивни,така да Баерн ќе добие многу повеќе на динамика,а летаргичноста ќе замине во неповрат.:icon_mrgr:

Доколку има некој бомбастичен трансфер,ќе има повторно незадоволство.
Не верувам дека moze да се донесе подобар ДМ од Мартинез,подобар во пас играта од Тиаго,поборбен од Басти или поталентиран од Хојберг.

А добро рече Игорче,Алаба сите го заборавате во средината(јас веќе и го комбинирам во средината:icon_mrgr:).Тоа му е природна позиција и стварно игра квалитетно.

Одбраната не би било лошо да се појача.Освен Бадштубер ако не се разигра.:pipi:
Епа ја не сум сигурен дека ќе биде така....Ова беше последно светско за Швајни реално кај што може да придонесе,и го играше како да му е последно...Светско и Бундес или ЛШ има огромна разлика у мотивација...

Плус ме плаши Рибери каков ќе се врати...Многу ми делува спор некако.

Мартинез е недопирлив како ДМ се слагам..Тиаго исто ќе си биде првотимец.

Ако не мидфилдер,ондак дефинитивно може едно ТОП крило како замена за Рибери!
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.647
Поени од реакции
14.498
epa naramno ke potpise 6 godisen dogovor nie da mu dadevme 6 mil neto na kroos
Kрос како што знам земаше 4.5 милиони по сезона НЕТО. Не верувам дека му понудиле договор испод 6 нето, а он побарал 10 нето и Баерн ја повлекле понудата. Не е до парите
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Kрос како што знам земаше 4.5 милиони по сезона НЕТО. Не верувам дека му понудиле договор испод 6 нето, а он побарал 10 нето и Баерн ја повлекле понудата. Не е до парите
Ова сигурен си дека е така?? Никој не зима 10 нето у Баерн....
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.647
Поени од реакции
14.498
M

Mario Gómez

Гостин
Sho izjava ke dade, deka otide u Real za pari. Ama ajde batali, ne vredi za nego da si go trosham touchscreen-ot na smartphonot ili Cento na ajfonot.

Cento i Dare e vo Italija, se predavnici a . :-D
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Појма немам, може грешка да сум прочитал.

Еве го, пичка. Па дај една изјава за фанови ебате беља

http://www.marca.com/2014/07/17/futbol/equipos/real_madrid/1405589064.html

Со душа ќе чекам да се паднеме да играме со РеЈал и да му отиде таа гнасна нога племето да му го ебам засмрдено !
Пичка беше тоа и ќе си остане . Втор Балак .
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Покрај Мартинез, Тиаго, Швајни, Милер, Гетце, Рибери, Робен, Лева.. вие се плашите кој ќе игра. :tapp: Не сте здрави жими све. Според мене Тиаго и Швајни прва, Мартинез замена, Лева шпиц, а позади нив Гетце, Милер и Робен.... страшни сте не заебавајте.

П.С. И ние се плашевме и се крстевме кога Пеп го пушти Туре заради Бускетс, па после цела игра се темелеше на него и освоивме све живо и диво. Не се плашите има осет Пеп за таа позција, знае што праи....
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.015
Поени од реакции
25.392
Ај доста се зборуваше за Крос

 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Покрај Мартинез, Тиаго, Швајни, Милер, Гетце, Рибери, Робен, Лева.. вие се плашите кој ќе игра. :tapp: Не сте здрави жими све. Според мене Тиаго и Швајни прва, Мартинез замена, Лева шпиц, а позади нив Гетце, Милер и Робен.... страшни сте не заебавајте.

П.С. И ние се плашевме и се крстевме кога Пеп го пушти Туре заради Бускетс, па после цела игра се темелеше на него и освоивме све живо и диво. Не се плашите има осет Пеп за таа позција, знае што праи....
Другарче Рибери , Швајни и Лам се веќе близу 30 години , Робен за 2 години и он ќе раскца касетката и после шо правиме , Кроос беше таман 24 години за 3 години ќе стекнеше страшно искуство и тогаш сигурен сум дека ќе беше ѕвер т.е најдобриот играч на таа позиција ... во РеЈал сигурен сум дека ќе стагнира со развојот оти престојот таму се состои од позирање во танга гашти и ноќни барови додека во Германија и пиво да се напиеш ќе леташ како што го снајде Марио Баслер . Баерн играта ја темелеше бушејќи по страните сеа за некоја година и таму ќе паднеме заедно со средината и позицијата на Лам како десен бек . За иднината на Баерн сум скептик страшен незнам зошто . Пеп можеби и со мене и тебе ќе знае што да прави и како да ја изгради победничката игра , но знаеме дека Пеп не е венчан со Баерн и ако му прекурчи може и да стане да си оди . Што правиме тогаш ?[DOUBLEPOST=1405603995][/DOUBLEPOST]
Ај доста се зборуваше за Крос

Лева допрва ќе треба да се докаже доколку од другите двајца искрено да ти кажам не очекувам ама баш ништо , ми стои оти се страшен ФЛОП но ајде ќе видиме ДАЈ БОЖЕ ДА ГРЕШАМ .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom