Фан Клуб: Арсенал

T

Todd Solondz

Гостин
Може скапо да не чини црвениот на Џака, хаос се Ремзи и Кокелан во средината. Незнам како ке ги пробиеме Челзи кои играат со 5 дефанзивци и 2 деструктивни средњаци.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
АМН, Џеф и Окс искинаа у средина, Холдинг перфектен во одбрана, младинциве многу добра утакмица изиграа.
 
P

psychostasia

Гостин
Одамна не сум ги гледал нашиве да уживаат во утакмицата. Одлично изиграно. Дани два Тео три, бонбона.
Некако Гибс никој не го спомнува а одлично си игра дечакот.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Adelaide највеќе ме изненади утакмицава, детево може треба да добива малце повеќе минутажа, како опуштено си изигра, се снајде супер. 98ма е, да поработи малку на физикусот и имаме наследник на тоа што можеше да биде Дијаби. Иначе props за Велбек, прв старт после година и кусур и 2 гола. Ни страв од дуел ни изгубен touch. Вториот гол иако малце на среќа ја бутна меѓу нозе, одлично ја смири предтоа. И не знам дали приметивте ама без Венгер на клупа некако многу помалку комплицираа во нападот и лесно влагаа во шанса. Не знам дали е до Венгер или вчера Саутемптон беа малце дезорганизирани во одбрана, ама со таков напад и во ПЛ би давале по 2 гола минимум на утакмица без проблем.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Добро се покажаа вчера некои од младите, Аделаиде ептен ме потсеќа на Диаби, дури и личи на него, само да ја нема неговата судбина. Важно е сега сите напаѓачи да бидат во форма, така да враќањето на Велбек на ваков начин е супер, ни дава многу опции и комбинации.
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Egypt are set to have to do without Mohamed Elneny for their Africa Cup of Nations semifinal after the Arsenal midfielder suffered a calf injury.

Elneny, 24, missed Egypt's 1-0 quarterfinal win against Morocco on Sunday with the problem and coach Hector Cuper said the aim now is for him to return for the final next weekend.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Арно го немаше форумот, малце да се подзаборави срамот што го доживеавме.

Сега веќе јасно ви е дека не сме во никаква борба за титула и дека утакмицата со Челзи утре нема никакво значење веќе, ќе навивам да изгубиме, и да изугибме што е можно повеќе утакмици до крај и да се решиме веќе од оваа мизерија и едно те исто секоја сезона. Секоја сезона ни е токлку предвидлива, како некој досаден репризиран филм, точно се знае кој месец и на кои утакмици што ќе се случува.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Booooo stvarno. Hahahhahaha aimavme feeling na pocetok ova kje bidi poinaku. Hahahahahaha. Wengere Wengereeeee
 
P

psychostasia

Гостин
Ебан Ватфорд не среди во 20 минути. Со Челси очекувам јако трескање од земја, не знам ни дали ќе имам нерви да ја гледам утакмицата.
Венгер доста беше.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Арно го немаше форумот, малце да се подзаборави срамот што го доживеавме.

Сега веќе јасно ви е дека не сме во никаква борба за титула и дека утакмицата со Челзи утре нема никакво значење веќе, ќе навивам да изгубиме, и да изугибме што е можно повеќе утакмици до крај и да се решиме веќе од оваа мизерија и едно те исто секоја сезона. Секоја сезона ни е токлку предвидлива, како некој досаден репризиран филм, точно се знае кој месец и на кои утакмици што ќе се случува.
Секоја чест за коментаров.
Во 2 реченици ни ги опиша последниве пар сезони

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Ебате Арсенал ебате, цел нареден ден ко посран бев.

Вчера Граундхог деј, онака, таман си беше. @Bateman баш така!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom