Фан Клуб: Арсенал

Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Сеа ќе одиме да го прашаме чичо.

Од кај да знаеме, тоа пред утакмица ставаат инфо кој стартува. Демек нешто ситна повреда имаше, кој да знае дали чичо ќе го игра.
 
A

Avenger99

Гостин
Дај бе не ми ги рачунајте Лестер ко фаворити за титула.
Фаворит? Не. Дека може да напраат беља, да. Премиер лигата не била волку слаба последниве 15 години, кој е фаворит за титула според тебе? Сити? Агуеро пак се повреди, Силва и он е склон на повреди, кој ќе ги носи до титула? Стерлинг? Де Брујн?
Или Јунајтед? Ја гледаше утакмицата вчера? Една добра акција незнаа да направат
Или Арсенал? Пола тим е повреден останатата половина не е адекватен за титула
Не ги вбројувам Лестер во фаворити јас, едноставно тимот после 13 кола заслужено си беа на врвот, нити играат ЛШ, нити ЛЕ
 
Последно уредено од модератор:
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Понекогаш мислам дека тоа со играње ЛШ и ЛЕ се само празни изговори. Како можеа порано во ерата на непобедливите да играат секаде и пак победуваа во ПЛ и беа компетентни до крај на сезона? Денешниве играчи се мекуши споредени со тие тогаш.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Амa кoa ќе слушнaм aргумент "не игрaaт ЛШ ни ЛЕ" или "кoнцентрирaни се сaмo нa ПЛ и не игрaaт вo Еврoпa" ми се превртувaaт цревaтa.
Дa, oкеј немaaт тoлку утaкмици кo другите тимoви aмa сaмo рaди тoa се стaнувa шaмпиoн у ПЛ ?
Дaј aкo е тaкa и ние еднaш дa не игрaме у Еврoпa и дa стaнеме шaмпиoни вo ПЛ...

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Фаворит? Не. Дека може да напраат беља, да. Премиер лигата не била волку слаба последниве 15 години, кој е фаворит за титула според тебе? Сити? Агуеро пак се повреди, Силва и он е склон на повреди, кој ќе ги носи до титула? Стерлин? Де Брујн?
Или Јунајтед? Ја гледаше утакмицата вчера? Една добра акција незнаа да направат
Или Арсенал? Пола тим е повреден останатата половина не е адекватен за титула
Не ги вбројувам Лестер во фаворити јас, едноставно тимот после 13 кола заслужено си беа на врвот, нити играат ЛШ, нити ЛЕ
Да, Арсенал , Сити и Јунајтед ги сметам за главни фаворити за титула и покрај повредите на Арсенал и Сити и слабата игра на Јунајтед. А тоа дека Сити нема кој да ги носи до титула не ме јеби , искрено :D
 
A

Avenger99

Гостин
Понекогаш мислам дека тоа со играње ЛШ и ЛЕ се само празни изговори. Како можеа порано во ерата на непобедливите да играат секаде и пак победуваа во ПЛ и беа компетентни до крај на сезона? Денешниве играчи се мекуши споредени со тие тогаш.
Тогаш имавме играчишта и лидери, денес иаме лигуши и манекени, па немој бе таа генерација да ја споредуваш со оваа..И мислам дека таа генерација испадна од ЛШ уште во 1/8 финале [DOUBLEPOST=1448804631][/DOUBLEPOST]
Амa кoa ќе слушнaм aргумент "не игрaaт ЛШ ни ЛЕ" или "кoнцентрирaни се сaмo нa ПЛ и не игрaaт вo Еврoпa" ми се превртувaaт цревaтa.
Дa, oкеј немaaт тoлку утaкмици кo другите тимoви aмa сaмo рaди тoa се стaнувa шaмпиoн у ПЛ ?
Дaј aкo е тaкa и ние еднaш дa не игрaме у Еврoпa и дa стaнеме шaмпиoни вo ПЛ...

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
Се станува шапион со голем ростер на квалитетни играчи за да играме на 4 фронта кои ние го немаме.. Ти текнува на Ливерпул пред 2 години? Да, и мене..[DOUBLEPOST=1448804661][/DOUBLEPOST]
Да, Арсенал , Сити и Јунајтед ги сметам за главни фаворити за титула и покрај повредите на Арсенал и Сити и слабата игра на Јунајтед. А тоа дека Сити нема кој да ги носи до титула не ме јеби , искрено :D
Ајде де кажи кој ќе ги носи до титула? Ако се повредуваат Агуеро и Силва? Бони? Туре?
 
Последно уредено од модератор:

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Се станува шапион со голем ростер на квалитетни играчи за да играме на 4 фронта кои ние го немаме.. Ти текнува на Ливерпул пред 2 години? Да, и мене..
Лани Јунајтед не играа во Европа па пак не освоија ПЛ...
Да, ние иаме повеќе утакмици и повеќе ќе се заморат нашиве играчи, ама смешно е да се каже дека само ради тоа не освојуваме титула у ПЛ.
 
A

Avenger99

Гостин
Лани Јунајтед не играа во Европа па пак не освоија ПЛ...
Да, ние иаме повеќе утакмици и повеќе ќе се заморат нашиве играчи, ама смешно е да се каже дека само ради тоа не освојуваме титула у ПЛ.
Ама кој кажа дека само ради тоа не освојуваме ПЛ :D Лани Челзи и Сити беа прејаки, Манчестер имаа нов тренер, потрошија милиони на глупости да не набројувам сеа.. Да играа европа немаше ни 4 место да бида. Не освојуваме и ради повреди, инатот на чичо, и ред други работи
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Епа дај да не го спомнуваме тоа со ЛШ и ЛЕ зошто ставрно е смешно. Се друго што кажа за повредите и инатот си у право, ама за ЛШ и ЛЕ звучи само ко да бараме изговори за да се оправдаме.
 
A

Avenger99

Гостин
Епа дај да не го спомнуваме тоа со ЛШ и ЛЕ зошто ставрно е смешно. Се друго што кажа за повредите и инатот си у право, ама за ЛШ и ЛЕ звучи само ко да бараме изговори за да се оправдаме.
Не звучи смешно воопшто, реално само ради парите се натпреваруваме таму, нема што да бараме оваа сезона, подобро да испаднеме од групи и може ќе иаме шанси да освоиме премиер, него ли да ни падне некој од Баерн, Барса па да не срамат пак
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Демек ние влијателните па ќе не срамат. Одамна не сме ни приближно конкуренти на Барса, Реал, Баерн и слични тимови. Прво да освоиме титула во ПЛ па после да се срамиме ако нѐ тепаат Барса или Реал.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
Проблемот со играње ЛЕ и ЛШ е тоа што малите тимови не се како порано.Ако запнеш во вторник/среда за викенд ти е многу потешко. Погледнети ги Евертон,Вест Хем Саутемтон и и некој други такви тимови. Порано тие тимови немаа играчи како Паје или како Мане-Тадич и ред други. За нив да ги победиш не требаше тактика да проучуваш требаше само да си физички спремен. Сега повеќе не е така, мора газот да се испоти убаво, а искрено и јас се слагам дека денешниве фудбалери се повеќе манекени него фудбалери ама јбг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom