Фан Клуб: Арсенал

Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
Ремзи и Жиру дрва се утакмицава Жиру не направи ништо корисно, Ремзи исто.
Цело време играат по страната на Монреал, Белерин како да не игра.
Санчез нема одморено 100 утакмици се заморувал кога одмарал, сега ќе го папаме.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Тoлку сме oчaјни у нaпaд шo Велбек ќе ни дoјде кo Суaрез дa сме гo купиле...

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Oкс нејќaм дa гo видaм у тим у никoј случaј, кaј шaнсaтa нa oлсoн се пoнaшaше кo "aј oтиде oвoј више ме мрзи дa гo бркaм", a сеa кoa Мoнреaл и некoј oд нoрич истoвременo имaa клизaчи стaрт зa дa јa oсвoјaт тoпкaтa се пoнaшaше кo "еј aбе ми избегa тoпкaтa, aј не е битнo ќе јa фaти некoј друг изглеa". Мрш кoпиле смрдливo!
А Кембел не знaе дaли е фудбaлер или oрaч нa нивa...

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
A

Avenger99

Гостин
Еден Норич неможеме да го тепаме, фаворити за титула сме биле :facepalm:
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.862
Поени од реакции
7.089
Oкс нејќaм дa гo видaм у тим у никoј случaј, кaј шaнсaтa нa oлсoн се пoнaшaше кo "aј oтиде oвoј више ме мрзи дa гo бркaм", a сеa кoa Мoнреaл и некoј oд нoрич истoвременo имaa клизaчи стaрт зa дa јa oсвoјaт тoпкaтa се пoнaшaше кo "еј aбе ми избегa тoпкaтa, aј не е битнo ќе јa фaти некoј друг изглеa". Мрш кoпиле смрдливo!
А Кембел не знaе дaли е фудбaлер или oрaч нa нивa...

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
Типично преценето енглезче среќа Венгер му е тренер па мора да трпеме вакви гомнарии ...
Месец ноември најмизерни сме ...
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
Минатиот викенд стварно не ни одеше а овој ???
Не ми е јасно која е позицијава на Ремзи?? Белерин заради него топката не ја допре. Цело време беше на другата страна. Да бев јас на местото на Белерин и јас ќе отидев на таа страна.

Санти моментално незнае каде тера, длабока топка има заборавено што е. Цело време лево или десно си подава, како да го гледам Блинд од утд.
Жиру го бива само кога Волкот е на клупа.
Кембел :tapp:

Во тиомов едино Озил и Санчез играа е сега баш ќе видам што ќе прават.

Волкот нели беше 3-4 недели. Месец и повеќе го нема.
Кошиелни се врака и пак се повредува, ако е здрав играј го ако не остај го дома.
На што личи воа 2утакмици играме 2не играме :facepalm:
Ох тој па поима нема кај се движи.

На утакмиците што требаше да направи и гол разлика и да одмориме играчи, ние си ги повредиве и бодови изгубивме.
 
Член од
22 декември 2013
Мислења
139
Поени од реакции
211
Како бе пак пола играчи се во болница бе,дај нека се најде више кривецот за ова.Секоја ебана година ни се случува ова а овој сенилниов на клупа ни еден играч не купи а знае дека имаат стаклени нозе пола од играчиве.Овој Кембел не сакам да го видам ни на клупа,одвратен играч со 0 мозок.Со Жиру стартер ке се нервираме уште многу време,мутавиот увек ја подава од прва,па те научија сите бе клошар!
Без 3 клучни играчи во наредните натпревари Кок,Кош и Санчез што значи дека немаме шанси за чудо во Грција и губење чекор со останатите екипи за првите места во лигата.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Санти прво полувреме играше добро, со Санчез се проигруваа, даваше добри топки. Второ полувреме не знам што им дрндал стариот во соблекувална ама ко зашеметени беа, ко да изгубиле морал скроз. Монреал каков очај беше денес со нафрлените топки, Жиру не знам дали беше лош или таков впечаток се добива затоа што топка не чепна.

Битно еден тим во болница имаме и ќе се крстиме на Ивоби и Бјелик :popce:
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.862
Поени од реакции
7.089
Океј Жиру денеска не беше добар ама пак ниедна шанса не му направија, али океј е он си е маркирана црна овца од тимот, така да кога не ни иде прв на критика е...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom