Фан Клуб: Арсенал

Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Од коа замина оној што нѐ потсетуваше да не се радуваме немавме победено. :place:
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
многу е вицкаст вечерва :D

ептен јаки досетки
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
996
Поени од реакции
1.763
Не знам дали приметивте, при крај на утакмица, Бед блу бојс ја пееа „Излези момче“ во хрватска верзија.:icon_lol:
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
А мене не ми се јасни некои работи. Како може Меси се повредува и одма наредниот ден се знае дека ќе отсуствува од тогаш до тогаш. А кај нас им требаат 10 дена за да дознаат колку време ќе отсуствува играч.

Сериозно да не имаат некој македонски доктор овие нашиве.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
А мене не ми се јасни некои работи. Како може Меси се повредува и одма наредниот ден се знае дека ќе отсуствува од тогаш до тогаш. А кај нас им требаат 10 дена за да дознаат колку време ќе отсуствува играч.

Сериозно да не имаат некој македонски доктор овие нашиве.
Од партија вработуваат
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
ekspertot praten od boga...:icon_mrgr:

ako nekoj vredi da se kupi od Lester, toa e Marez, ima da kine po desnata strana i taka segasnite opcii ne deluvaat ubeduvacki.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Марез кичми кршеше денес, се пикаше меѓу двајца... само фаул го сопираше. Не ги пратам доволно Лестер (6-7 утакмици им гледав), Варди има одличен финиш но мислам дека не би се снашол многу кај нас од причина што Лестер играат повеќе со долги топки кои што него му одговараат. Ние притискаме со кратки и брзи пасови, ретко се случуваат долги топки кон напаѓачот.
Марез - Озил - Санчез (ако се врати во форма) одбивам да замислам што би правеле :love:
 
A

Avenger99

Гостин
Со победа утре се изедначуваме со Лестер и Сити.. Мислам оти калакурница ќе е годинава борбата за титула, покрај овие 2 екими според мене тука можат да се приклучат и Манчестер Јунајтед, Тотенхем па и Ливерпул со Клоп играат добро.. Утре сакам рамзи да стартува место Кембел или Гибс.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.073
Венгер да си ебе мајката ако не купе дмф у Јануари, мада сакам Кок да игра прв состав ама сепак конкуренција мора да има !
:pijanco:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom