Фан Клуб: Арсенал

Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
И како после да не ти биде омилен играч у тимот?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Јa глеaм утaкмицaвa oд 20тa минутa и мoжaм сaмo дa кaжaм декa Oзил е неверoјaтен, сегде гo имa. БРАВO!

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Победа над Олимпиакос значи пласман понатаму така? Во случај вакви да останат резултатите.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.085
Пу и ние тука мртви за оваа утакмица, исто ко на Емирати :D
Иначе не ми е верно од Чејмберс да се искалеми дмф играч... Фламини спор, Артета мртов, ќе го јадеме против појаки без Францис ...
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Убаво шо победивме, мада не ми значеше нешто, Атина ќе биде правиот тест дали има снага во тимот да ја продолжи авантурата во ЛШ.

Сега се што сакам е што поскоро да почнат д се враќаат повредените, почнувајќи од Окс, па Тео, а после и Велбек и Кокелан. А Чемберс за ДМФ, па не сум убеден, но зоштода не се проба, иако мислам дека Фламини ќе си ја зацемемтира таа позиција до враќането на Кокелан.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Не гo зaприметив мнoгу Чејмберс oд кoa влезе oсвен декa нaпрaви еднa oпaснa грешкa. Требaше пoвеќе минутaжa дa дoбие денес, имaвме 2-0 вoдствo и требaше мoжеби више кaј 55 минутa дa влезе и дa видиме кaкoв ќе биде нa терен.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
James Olley ‏@JamesOlley 9m9 minutes ago
Wenger confirms Coquelin will be out for 12 weeks. "It is what we feared, basically."


Типично за Арсенал, месец до два наеднаш станаа три, и сега чорба македонче.
Да беше само месец и да ризикувавме со Фламини и Чемберс, вака мислам дека Венгер ќе мора да ја поправи грешката од летото со еден трансфер во јануари, слично како што направи со Габриел минатата сезона, ако може да ископа ДМФ како што најде квалитетен стопер во Габриел ќе биде многу убаво. Оној Карваљо португалецот сакаше да иде кај нас, дали уште е опција?
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Секоја чест за играта, посебно Озил, Алексис, Начо многу јаки.
Начо има најголем напредок од минатата сезона, има добар осет за пас. Озил е ко неверојатен, што пасови даваше денес, Жиру слабо, малку топки му даваа, не ги разбирам на моменти доаѓаат до точка од лево или десно супер позицвција за центаршут али не, прво назад па до центар, па лево, па центар, ....
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
James Olley ‏@JamesOlley 9m9 minutes ago
Wenger confirms Coquelin will be out for 12 weeks. "It is what we feared, basically."


Типично за Арсенал, месец до два наеднаш станаа три, и сега чорба македонче.
Да беше само месец и да ризикувавме со Фламини и Чемберс, вака мислам дека Венгер ќе мора да ја поправи грешката од летото со еден трансфер во јануари, слично како што направи со Габриел минатата сезона, ако може да ископа ДМФ како што најде квалитетен стопер во Габриел ќе биде многу убаво. Оној Карваљо португалецот сакаше да иде кај нас, дали уште е опција?
Летoвo или кoгa и дa беше мислaм декa имaше тешкa пoвредa Кaрвaљo.
Сo oглед нa тoa штo мнoгу прaшинa се дигнa oкoлу тoј Крекoвијaк или кaкo и дa се викaше тoј oд Севиљa (мислaм) декa ќе дoaѓa вo Арсенaл, пoише мислaм декa oн би бил тaкa пoреaлнa oпцијa.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Убаво шо победивме, мада не ми значеше нешто, Атина ќе биде правиот тест дали има снага во тимот да ја продолжи авантурата во ЛШ.

Сега се што сакам е што поскоро да почнат д се враќаат повредените, почнувајќи од Окс, па Тео, а после и Велбек и Кокелан. А Чемберс за ДМФ, па не сум убеден, но зоштода не се проба, иако мислам дека Фламини ќе си ја зацемемтира таа позиција до враќането на Кокелан.
А не сакаш Вилшер да се врати ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom