Тетоважи

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.297
Поени од реакции
5.871
Шојма врска то :) Ме интересира кој беше чоекот,имаше јаки тетоважи напраено. Од Македонија е,мислам од Скопје.... Неможам никако да го најдам
Мислам дека зборуваш за Gule Tattoo студио провери.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Шојма врска то :) Ме интересира кој беше чоекот,имаше јаки тетоважи напраено. Од Македонија е,мислам од Скопје.... Неможам никако да го најдам
Of izvini ja mislev sakase piceto da go najdes :D
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.508
Поени од реакции
7.178
Член од
6 февруари 2015
Мислења
14
Поени од реакции
6
Имаше некој тату артист на фејсбук слики од чупенца кај шо ги има истетовирано над пи*ето, една имаше бубамара клаено :D :D :D Ќе можи линк ако знај некој?
Simon pain ltd pobaraj na fb
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.508
Поени од реакции
7.178
Ја имам тетовирано пред некој месец . За оние што незнаат тоа е свети Димитриј . Мислења ?
Многу добра :cuc::cuc::cuc:
Дај ако имаш слика од поблиску поубо да ги видиме деталите... Кај кој се тетовираше?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Овие што тетовираат прво да го научат правописот. Пред некое време гледам слики од тетоважи и приметив ненормална правописна грешка на една тетоважа направена на целиот грб. :pos: Му пратив линк од зборот како правилно треба да се пишува и ја избришал сликата. :icon_lol:

Иначе јас ако ставам тетоважа ќе биде ваква.

cool-tattoo-ideas-for-kids-names-3.jpg
 
Член од
28 јануари 2011
Мислења
33
Поени од реакции
36
Pred nekojden me prasa eden covek grk li si posto ja vide tetovazata vo fitness studio mu vikam ne makedonec i pocna ironicno da se smee i kaza a makedonec a i prodolzi ironicno da se smee i rece ali dobra tetovaza majdobra sto sum videl :)) izleze deka e grk zatoa se smeese ironicno btw sluckata ne bese vo mkd
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Pred nekojden me prasa eden covek grk li si posto ja vide tetovazata vo fitness studio mu vikam ne makedonec i pocna ironicno da se smee i kaza a makedonec a i prodolzi ironicno da se smee i rece ali dobra tetovaza majdobra sto sum videl :)) izleze deka e grk zatoa se smeese ironicno btw sluckata ne bese vo mkd
Се смеел пошто по преданијата војводата го убива бугарскиот хан кубрат заштитувајќи го Солун. И грците се православни но треба да ги разбереш и нив пошто за нив ние сме Бугари.
Нормално ние знаеме дека кубрат е од турко-монголско племе кои како хорда тргнале во освојувања и стигнале до Солун но тие незнаат(не сакаат да сватат) дека ние сме Македонци а Солун иљадници години е Македонска престолнина за која нашите предци се бореле и умирале.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom