Тетоважи

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Imam 18 godini samo sto zakazav termin za tetoviranje na krst na podlaktica
Sakam samo da prasam dali ke mi smeta za vrabotuvanje , i ako da kade na drugo mesto bi mozelo da go stavam :DD
Здраво - еве и ја да одговорам на твојата дилема - Според мене можеш слободно да се истетовираш до сега немало некои јаки проблеми околу вработувања,секогаш постојат мрчатори но мислам дека не е ништо страшно во смисла да изгубиш работа или да не те вработат заради тетоважата.
Еден друг аспект на ова е Здружението кое го имаме "АПТПА" единствено здружение е во Македонија и делува на национално ниво - ја избуткаа работата дечките за законот за тетовирање а еве сега работат и на неколку други проекти каде што е вклучена твојава дилема.
Да не замарам можеш сам да отидеш до здружението и да покажеш подршка,секако е добро кога има некој да се грижи за овие работи,да немора да се секираш мора ли вака или онака да го направам тоа а други те ебат како на нив што им одговара!
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Сликата треба да одговара на местото а не местото да биде кое сакаш па ај лупај :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
L

Lu

Гостин
Јас си закажав на 3 септември кај Пендева :)

Имав некоја замисла за што и како сакам, али сеуште се немам 100% одлучено ... има време до 3 септември.

Само знам дека ќе биде некои си 10 cm. отприлика големината, на левото рамо :)

Еве една прекрасна изработка од Пендева (y)

 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Толку се чека сега за кај нејзе?
Мене ми фали уште малку боја на едниот дел од тетоважата, да си фаќам термин порано?
 
L

Lu

Гостин
Толку се чека сега за кај нејзе?
Мене ми фали уште малку боја на едниот дел од тетоважата, да си фаќам термин порано?
Да, има прилично многу гужва ...

А и јас како што се советував со @kooperativa, на есен особено тој период септември / октомври, е најдобар временски период од годината за тетовирање.
Па така да, мене ми се погоди идеално во септември :)
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Да, има прилично многу гужва ...

А и јас како што се советував со @kooperativa, на есен особено тој период септември / октомври, е најдобар временски период од годината за тетовирање.
Па така да, мене ми се погоди идеално во септември :)
Да, знам. Есен беше и јас кога се тетовирав тогаш и не ми е за брзање воопшто, нијансата може да се додаде и за некој месец, само ми стана чудно која гужва е со термини. Си ја бива. :)
 
L

Lu

Гостин
Да, знам. Есен беше и јас кога се тетовирав тогаш и не ми е за брзање воопшто, нијансата може да се додаде и за некој месец, само ми стана чудно која гужва е со термини. Си ја бива. :)
Јас првпат ќе се тетовирам кај Пендева, па ќе видам како ќе излезе ... али не се сомневам во квалитетот од тоа што досега сум го видела на нејзината ФБ страна.

А и сум му ги видела во живо тетоважите на @kooperativa има неколку направено кај Пендева, и фантастични се ... всушност јас по негова препорака, заедно отидовме кај неа да закажеме за термин :)
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Сигурно ќе е преубава, нема утка. А и твоја ќе е - тоа ја прави најубава! :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Imam 18 godini samo sto zakazav termin za tetoviranje na krst na podlaktica
Sakam samo da prasam dali ke mi smeta za vrabotuvanje , i ako da kade na drugo mesto bi mozelo da go stavam :DD
Мислам дека ако работиш у полиција, не смееш да имаш тетоважи на видливи места како што се равете и лицето. На други места смееш :)
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.383
Толку се чека сега за кај нејзе?
Мене ми фали уште малку боја на едниот дел од тетоважата, да си фаќам термин порано?
Три месеца унапред се закажува. И јас сакав да одам кај неа, ама не можам да испланирам точен датум за да закажам. :/
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Кај неа е гужва, другите што цртаат кај неа, Цале, Марио и уште една девојка мислам, имаат послободни термини.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Јас си закажав на 3 септември кај Пендева :)

Имав некоја замисла за што и како сакам, али сеуште се немам 100% одлучено ... има време до 3 септември.

Само знам дека ќе биде некои си 10 cm. отприлика големината, на левото рамо :)

Еве една прекрасна изработка од Пендева (y)

Bas na denot koga polnam 18 :)

Lu edvaj cekame da ja vidime tvojata tetovaza :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Ја мислам поубаво кој планира да оди кај пендева да оди што побргу, Законот се смени з тетовирање така да многу андррграунд студија ке бидат затворени во тек на следниот месец, грујо бара арач тоа секое дете го знае


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.383
Ја мислам поубаво кој планира да оди кај пендева да оди што побргу, Законот се смени з тетовирање така да многу андррграунд студија ке бидат затворени во тек на следниот месец, грујо бара арач тоа секое дете го знае


Sent from my iPhone using Tapatalk
Каков закон?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom