Тетоважи

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Оваа година во Франкфурт СКИН АРТ во полн состав ке ја претстави Македонија,за жал пак единствено студио за тетовирање од Македонија на официјалната листа на организаторот! frankfurt02.jpg
 

MartinFCB

Fcb
Член од
22 октомври 2010
Мислења
317
Поени од реакции
47
@Boogie Imam edno prasanje, ako moze da mi kazes. Sakam da istetoviram indijanka, gi citav znacenjata na internet, no ne dovolno za da se odlucam za sigurno. Dali si upaten vo znacenjeto na ovaa tetovaza, ako mozes da mi pises. Blagodaram.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
@Boogie Imam edno prasanje, ako moze da mi kazes. Sakam da istetoviram indijanka, gi citav znacenjata na internet, no ne dovolno za da se odlucam za sigurno. Dali si upaten vo znacenjeto na ovaa tetovaza, ako mozes da mi pises. Blagodaram.
Јас тетоважите ги сваќам како лично изразување на сопствената фантазија па поради тоа не сакам да се повикувам на митологиии или други некакви значења на самите слики.
Само пример - Flower of Life - го има у сите можни митологии,легенди,цртежи од национално,алхемиско,астрономско или многу други значења и сега ако едната легенда или митологија не ти се допаѓа као личност тебе дали тоа значи дека не ти се допаѓа и другото значење на самиот знак.
Свастика,Кукаст крст исто - цел живот не учеа дека е фашистички симбол а види у Охрид Македонски мозаик на плаошник со кукасти крстови,македонски воени штитови со кукасти крстови па се до славјански пагански симболики на кукасти крстови разноразни

И на крај да те прашам - од кое племе индијанка,има преку 600 познати индијански племиња од јужна,централна и северна америка - мислам дека сите немаат исто значење.
Препорака моја ти е ако веке бараш симболика проучи ја максимално за да нема забуна,ова не ти го кажувам само тебе ова им го кажувам и на луѓето што бараат кинески букви или па хороскопски знаци да тетовираат
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Луѓе колку од прилика би коштала ваква тетоважа значи едноставна со од прилика оваа големина ( минимум/максимум)

Ииии колку би рипнала цената ако главата е зеленка?
 

Attachments

Wap

Член од
26 јануари 2016
Мислења
61
Поени од реакции
14
Sakam da se tetoviram za prv pat, sakam mala tetovaza (1cm od prilika). Preporacajte tatu artist i kolku bi kostalo od prilika?
Fala
 
Член од
16 октомври 2015
Мислења
23
Поени од реакции
4
може ли некој да ми помогне околу една тетоважа сакам да дознаам,шо значе 3-4 кинески букви имаше ке пратам слики инбокс фала
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544



СКИН АРТ на најголемата конвенција во Европа !!!!


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Dmitriy Samohin подобар артист немам видено до сега само да дојдам до финансии и закажувам за 2ра тетоважа :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom