Тетоважи

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Има и таква работа ама незнам ја у Македонија кој го работи тоа. Пак ке кажам најдобро е си Тетовираш што ти се допаѓа па ако не ти се допаѓа ке си ја избришеш со ласер


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
 
Член од
12 октомври 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Decki kazete mi dali nekoj slusnal deka od tetovazi moze da imas problem so diskushernija ili nesto slicno? Kao navodno nesto im se slucuvalo na nervite kade sto si tetoviran i ti predizvikuva bolki vo grb rbet vrat kicma...:tapp::jajce:[DOUBLEPOST=1444666065][/DOUBLEPOST]
Ако беше за таква тетоважа ќе се истетовирав со к'на. Јас сакам привремена тетоважа која е изработена на ист начин како и трајната, но оваа трае неколку години. Би сакал и трајна, но пусти страв еден ден да не ми здосади од тетоважата.
Ne postojat privremeni tetovazi,toa se babini devetini za da gi lazes po doma deka ne ti e trajna. Nema privremena tetovaza,ima privremena (nekvalitetna) boja sto ke si izblede i toa e toa ama nema da se izbrise ko nisto da si nemal ne e moguce ednostavno pod koza boja da ti stavat i da ti iscezne magicno.
 
Последно уредено:
H

HoT IcE

Гостин
Decki kazete mi dali nekoj slusnal deka od tetovazi moze da imas problem so diskushernija ili nesto slicno? Kao navodno nesto im se slucuvalo na nervite kade sto si tetoviran i ti predizvikuva bolki vo grb rbet vrat kicma...:tapp::jajce:
Да можно е да се повреден некој нерв при тетовирање. Најубаво да си идеш на доктор да ти даде упат за ортопедија, па од таму упат за ЕМГ и најубаво да се провериш што и како. И да има оштетување не би требало да е големо и со физикална ќе ти помине. Ама обавезно иди на доктор.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Екстра муабет - Хахахаха
Циркус :)


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
 
Член од
12 октомври 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Да можно е да се повреден некој нерв при тетовирање. Најубаво да си идеш на доктор да ти даде упат за ортопедија, па од таму упат за ЕМГ и најубаво да се провериш што и како. И да има оштетување не би требало да е големо и со физикална ќе ти помине. Ама обавезно иди на доктор.
Ne mi e mene nisto,jas na rebra i na stomak imam tetovazi ama drugarce ima na grb i kao mu rekle od toa ti e se ama jas ne veruvam on se ukocuva u kicma strasni bolki ima,mozda ima uloga ama samo od toa da mu e tesko
 
H

HoT IcE

Гостин
Ne mi e mene nisto,jas na rebra i na stomak imam tetovazi ama drugarce ima na grb i kao mu rekle od toa ti e se ama jas ne veruvam on se ukocuva u kicma strasni bolki ima,mozda ima uloga ama samo od toa da mu e tesko
И ја сум тетовиран на грб па ништо не ми е, секако дека немора да значи дека му е од тоа, но ти викам дека е можно, знам со другар на врат што имаше таков проблем, ама ептен лесно го среди со физикална терапиа.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544


Сеуште проектот не е готов работиме на него :)


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Дајте морална поддршка да си ставам тетоважа на ребра.. толку ли боли? подносливо ли е? Јас како што сум слабичка така.. страв ме фаќа.. еден ден сум решена дека на ребра ќе ставам, друг ден друго :tapp:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Дајте морална поддршка да си ставам тетоважа на ребра.. толку ли боли? подносливо ли е? Јас како што сум слабичка така.. страв ме фаќа.. еден ден сум решена дека на ребра ќе ставам, друг ден друго :tapp:
Ribs

No. Just no. The outline, shading, and highlighting pretty much all equally suck when getting your ribs tattooed. The skin is so thin over this already highly sensitive area and the bones are spread out leaving areas of grooves and direct bone for the needles to graze over. You’re definitely going to need breaks during rib sessions.

:D
Батали ребра ако ти е прва тетоважа, тетовирај се на друго место прво да осетиш како боли.

 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Ribs

No. Just no. The outline, shading, and highlighting pretty much all equally suck when getting your ribs tattooed. The skin is so thin over this already highly sensitive area and the bones are spread out leaving areas of grooves and direct bone for the needles to graze over. You’re definitely going to need breaks during rib sessions.

:D
Батали ребра ако ти е прва тетоважа, тетовирај се на друго место прво да осетиш како боли.

:place::place::place:
офф.. ме предомислуваш!
А тоа што сакам да тетовирам баш најубаво би изглеало на ребра :(
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
:place::place::place:
офф.. ме предомислуваш!
А тоа што сакам да тетовирам баш најубаво би изглеало на ребра :(
Највише боли на места кај што нема мускул и кај што е тенка кожата. А ребрата се најосетливи, директно на коска. Ја мислев на лактот пошто нели е мртва кожата нема ич да боли ама испадна дека ептен боли таму.
Не дека е нешто неиздржливо ама језиво боли како и да е.
Затоа ти викам боље ти е прво на друго место да ја осетиш болката па да си предвидиш дали би поднела таква болка дупло појака на ребрата. :D

Дај да видам што сакаш да тетовираш. :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom