Тетоважи

Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
Дечки што означува триаголник како тетоважа?
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Ме интересира нешто во врска со тетовирањево пошо сакам да напрам тетоважа

1 Имам мала лузна на градите па дали би можела со тетовирањето таа лузна да се прикрие нормално со некоја соодветна тетоважа

2 Ова може е и глупо али коа не се разбирам ке прашам Дали има тетоважи кои траат одреден период да речиме 6 месеци или година дена пошо како многу работи може да се покајам зошто баш таква тетоважа сум ставил

3 предложете некој сајт со добри тетоважи и дали би можел тату мајсторот да ми направи онаква тетоважа каква шо јас ке сакам или мора од тие нивни каталози да се одбере(планирам кај Митко од Охридпа ако има некој искуство со него нека сподели мислење за него)
 
Член од
27 јули 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
дечки знае ли некој каде во скопјево ласерски се вадат тетоважи? и колку кошта?
 
Член од
27 август 2011
Мислења
46
Поени од реакции
13
дечки знае ли некој каде во скопјево ласерски се вадат тетоважи? и колку кошта?
за во Скопје idk,знам дека во Охрид има ординација што работи со такви работи.Другар прашуваше за нешто такво,и мислам дека беше 500ден од сантиметар кубен,еве ти контакт https://www.facebook.com/dermalux.ohrid
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
за во Скопје idk,знам дека во Охрид има ординација што работи со такви работи.Другар прашуваше за нешто такво,и мислам дека беше 500ден од сантиметар кубен,еве ти контакт https://www.facebook.com/dermalux.ohrid
ти си за ремет. сантиметар КУБЕН:confused: абе кожа со мускул ли ќе му вадат? :pos:
 
Член од
16 јуни 2014
Мислења
314
Поени од реакции
797
Една веќе имам, планирам и втора... Секако и оваа што ја имам не е голема, но има големо значење за мене... исто ќе биде и со вторава...
Можда ќе има и друга, ама не планирам нешто да го ишарам цело тело ко боенка да ми биде... но немам против тоа што некои се истетовирани скоро по цело тело... Прашање на вкус и избор си е тоа !
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ме интересира нешто во врска со тетовирањево пошо сакам да напрам тетоважа

1 Имам мала лузна на градите па дали би можела со тетовирањето таа лузна да се прикрие нормално со некоја соодветна тетоважа

2 Ова може е и глупо али коа не се разбирам ке прашам Дали има тетоважи кои траат одреден период да речиме 6 месеци или година дена пошо како многу работи може да се покајам зошто баш таква тетоважа сум ставил

3 предложете некој сајт со добри тетоважи и дали би можел тату мајсторот да ми направи онаква тетоважа каква шо јас ке сакам или мора од тие нивни каталози да се одбере(планирам кај Митко од Охридпа ако има некој искуство со него нека сподели мислење за него)
Сликите погоре ти кажуваат дека можеш лузната да ја прикриеш со тетоважа, а за трајна тетоважа незнам дали постои таква која трае одреден период. Можеш да направиш привремена тетоважа, трае околу еден месец, па понатаму само ќе ја повторуваш......., таа се прави со кна:)



Еве и јас се решив да правам привремена тетоважа на рака, па дајте предлог каква:)
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Еве и јас се решив да правам привремена тетоважа на рака, па дајте предлог каква:)
Каква тематика? Текст, tribal?
Ја преферирам нешто вакво на пример.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom