Телекинеза

Дали верувате во телекинеза_

  • Да

    Гласови: 157 72,7%
  • Не

    Гласови: 59 27,3%

  • Вкупно гласачи
    216
Член од
12 ноември 2014
Мислења
49
Поени од реакции
4
me interesira, dali ima nekoi vezbi za Telekinezata...
"Pomeruvanje na nekoi objekti bez dopir", voopsto dali e vozmozno toa.. Iam viduvano na youtube, kako go diga siseto so voda, so pogled. Pa me interesira, znaci razbrav deka treba da "Meditiras", da se skoncentriras i da ne mislis na nisto, i togas ke uspees.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.079
Поени од реакции
19.909
"Pomeruvanje na nekoi objekti bez dopir", voopsto dali e vozmozno toa.. Iam viduvano na youtube, kako go diga siseto so voda, so pogled.
Го имам и јас видувано него, маестрото. Од куманово е. Сакаш број да ти дадам, лично да те научи телекинеза?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Штом се се врти на темиве од овој тип за тоа кој верува а кој не јас верувам во Телекинеза затоа што постои и е возможна. Помрднувањето предмети, виткањето пр. лажичка исто така дел од ова е и левитацијата се стекнуваат со упорна работа на тоа поле а исто така луѓе го стекнуваат тоа како моќ при долгогодишна медитација спонтано. Нашиот ум насочува енергија која влијае на материјата и на тој начин функционира контролирањето и на сопствената тежина и на разно разни предмети. Имаше еден крајно интересен случај каде некои новинар на битен конгрес во Москва за Парапсихологија ја провоцирал и обвинувал највештата жена во Русија која се занимавала со Телекинеза. Од далечина од неколку метри жената го испекла на вратот толку многу да вриснал од болка новинарот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom