Телекинеза

Дали верувате во телекинеза_

  • Да

    Гласови: 157 72,7%
  • Не

    Гласови: 59 27,3%

  • Вкупно гласачи
    216
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Тelekineza e pojava pri koja mozeme da dvizime predmeti bez fizicki da gi dopreme (so silata na umot). Cudna rabota ama ima nekoi koi ja imaat taa mok ili samo eftini trikcinja pravat.

Ајде објаснете нешто повеке за техниката Телекинеза.
 
П

Паган-др

Гостин
Јас прв пат слушам за телекинеза...ако знаеш ти нешто повеќе кажи, јас нема ни да гласам пошто незнам убаво ни што е тоа па да верувам или не...:smir:
 

Toxic Boy

I'M MACEDONIAN!
Член од
27 јуни 2008
Мислења
215
Поени од реакции
3
јас мисам дека е само трик пошо неможам да сватам како со умот може да се помести предмет. ако знае некој нека ми објасни.:toe:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Телекинезата не е мит. Има луѓе кои навистина го прават тоа. Лично јас бев сведок кога бев на одмор во Турција. Соседот мој ги мрдаше предметите со телекинеза. Го прашав како го прави тоа и ми одговори: „Медитирам 5 часа на ден за да можам да мрдам предмети 1 час“ Потоа ми кажа дека за да мрда некој предмет се фокусира на него 5 мин. и потоа со силата на мозокот го мрда во насока по желба. Исто така ми кажа дека може да прави и „пси топки“ но било опасно.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Телекинезата не е мит. Има луѓе кои навистина го прават тоа. Лично јас бев сведок кога бев на одмор во Турција. Соседот мој ги мрдаше предметите со телекинеза. Го прашав како го прави тоа и ми одговори: „Медитирам 5 часа на ден за да можам да мрдам предмети 1 час“ Потоа ми кажа дека за да мрда некој предмет се фокусира на него 5 мин. и потоа со силата на мозокот го мрда во насока по желба. Исто така ми кажа дека може да прави и „пси топки“ но било опасно.
Sto se toa psi topki prvpat slusam za takvo nesto.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Телекинезата не е измислица.Таа постои.Само што треба години вежбање на шестото сетило и медитирање.Не се евтини трикови и Крис Ејнџел претстави.

Sto se toa psi topki prvpat slusam za takvo nesto.
Не знам баш точно, ама мислам дека тоа се топки кои се прават со енергија која што доаѓа од телото.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Да, се насочува целата енергија во едно место формирајќи топка која се вика „пси топка“ и доколку се насочи кон некого тогаш може да се повреди.
 

The G-Man

Кепец
Член од
6 декември 2007
Мислења
501
Поени од реакции
12
јас мисам дека е само трик пошо неможам да сватам како со умот може да се помести предмет. ако знае некој нека ми објасни.:toe:
Читај:wink:, човекот е социјално битие. Во други зборови, ние сме ја имале таа можност и телепатија и што не, но еден од луѓето престанал тоа да го прави и еден по еден луѓето исфрлиле 90% и сега користиме са 10% од мозокот.

Има некои што влегле во дополнителни 2%, може и повеќе или помаку, но ако влеземе во тие 90%, сигурно ќе можеме да поместуваме ПЛАНИНИ!
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Abe ova so telekinezata interesna rabota. Treba i jas da probam da meditiram moze i ke uspeam vo ova:pos2:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Не, си прават некакви трикчиња.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Abe ne se trikcinja. Ajde ako ima nekoj neka mi dade upatstva sto treba da napavam za da uspeam vo toa.
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
јас мислам дека телекинезата е реално нешто.... прво, незнам колку сте запознаени но целиот Еко систем на планетата има електромагнетер резонанс од 6-8 Hz ... т.е. се она што не опкружува подлежи на електро магнетни влијанија...
Ако добро сте запознаени со биологијата знаете дека невниот систем на човекот работи на електрични импулси ...
Дури и самиот Никола Тесла верувал, дека доколку некој може да го контролира тој резонанс 6-8Hz ке може да влијае околината...
Ако ве интересира повеке на на интеренет има доста инфо на оваа тема ;)...
http://youtube.com/watch?v=pTiiblwwLPk&feature=related
(7:20 min)
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
јас мислам дека телекинезата е реално нешто.... прво, незнам колку сте запознаени но целиот Еко систем на планетата има електромагнетер резонанс од 6-8 Hz ... т.е. се она што не опкружува подлежи на електро магнетни влијанија...
Ако добро сте запознаени со биологијата знаете дека невниот систем на човекот работи на електрични импулси ...
Дури и самиот Никола Тесла верувал, дека доколку некој може да го контролира тој резонанс 6-8Hz ке може да влијае околината...
Ако ве интересира повеке на на интеренет има доста инфо на оваа тема ;)...
http://youtube.com/watch?v=pTiiblwwLPk&feature=related
(7:20 min)
A slucajno da ne imas nekoi upatstva kako da izveduvame telekineza ili pak Shorty ako moze da go prasa komsijata pa da postira nekoi upatstva tuka.
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
A slucajno da ne imas nekoi upatstva kako da izveduvame telekineza ili pak Shorty ako moze da go prasa komsijata pa da postira nekoi upatstva tuka.
Sorry, ама немам ... постот го пишав зарати научно објаснување... на мојот став...
Ако сакаш дообајснување...но да не навлегувам у филозофии...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom