Споредба на фудбалери. [Овонеделен дуел: Винсент Компани vs Тиаго Силва]

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Да бе ДМ е Јаја , ама у Барса.
Сезонава а и минатата си игра б2б ,а лани и АМ чат пат.
Јаја е едно ниво погоре од сите. После него доаѓаат Видал,,Ремзи ( :) и остали :))
Како што се Меси и Роналдо,па после се Суарез,Ибра ...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Yaya Toure bez razmisluvanje.. Zverotina africhka, bizon!
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
Јаја е буржуазија, а Видал радничка класа
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Немам видено досега подобар играч од Јаја Туре на таа позиција каде што игра.Греота е да го споредуваме со било кој друг фудбалер.Видал исто е екстра играч,ама таа фризура,тој сељачизам во себе и клубот за кој игра,му се гооолеми хендикепи,барем според мене :D
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Може да се направи споредба на најдефицитарната позиција моментално во фудбалот, бековската.
Марсело, Алаба, Бејнс, Коларов
Лам, Рафаел, Лихтштајнер, Сања...
Вака од стоење на овие ми текна :D
Рафаел и Лихтштајнер едни од најдобрите на своите позиции?

П.С гласав за Туре, за мене е комплетен играч.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Немам видено досега подобар играч од Јаја Туре на таа позиција каде што игра.Греота е да го споредуваме со било кој друг фудбалер.Видал исто е екстра играч,ама таа фризура,тој сељачизам во себе и клубот за кој игра,му се гооолеми хендикепи,барем според мене :D
Ај објасни го овој дел. Или поради фризурата и тимот за кој игра му го додели и сељачизмот?
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Ај објасни го овој дел. Или поради фризурата и тимот за кој игра му го додели и сељачизмот?
Aj ke ти објаснам - *Јас сум најдобар на свет на мојата позиција* - да кажеш за себеси е еден е фраза која доволно кажува.Второ убаво си кажа ти,таа фризура исто многу говори.Трето,некои потези едноставно ми се селски.Ги фура кога ке даде гол на пример.И тн.А инаку клубот за кој игра,нема врска.Еве за Џиџи на пример, никогаш не би рекол дека е сељачиште или било што.Дечкото е мангуп во секоја смисла на зборот.
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Ај објасни го овој дел. Или поради фризурата и тимот за кој игра му го додели и сељачизмот?

И ја би го нарекол така оти го имам заприметено дека ако се направи пооштар старт брз него, после тој старт НЕМА да помини а да не му возврати погнасно. Пргав играч али квалитетите му се предобри. Нешо као Гатузо во најдобрите времиња.
-----

Патем Јаја е подобар оти можи да ги носи Матич и Рамирез на грб :LOL:
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Артуро Видал е пример за најпотценет играч во свет(општо не само на форумов).Да играше во некој Англиски или шпански тим,ќе беше величен ко бог.Вака игра за тим од Серија А,па е за класа подоле од Туре и не можел да се споредува со него :facepalm:
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Рафаел и Лихтштајнер едни од најдобрите на своите позиции?

П.С гласав за Туре, за мене е комплетен играч.
Лихт да, Рафаел морам да признаам дека го немам гледано премногу последниве 2 сезони.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.207
Поени од реакции
7.997
Aj ke ти објаснам - *Јас сум најдобар на свет на мојата позиција* - да кажеш за себеси е еден е фраза која доволно кажува.Второ убаво си кажа ти,таа фризура исто многу говори.Трето,некои потези едноставно ми се селски.Ги фура кога ке даде гол на пример.И тн.А инаку клубот за кој игра,нема врска.Еве за Џиџи на пример, никогаш не би рекол дека е сељачиште или било што.Дечкото е мангуп во секоја смисла на зборот.
Да бе фризурата говори за играчот. Што да кажеме за бразилецот Роналдо што во полуфиналето на СП 2002 се појави со небричена пичка на глава? Дали тоа го направи сељак или слаб играч?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom