Споредба на фудбалери. [Овонеделен дуел: Винсент Компани vs Тиаго Силва]

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Според мене најдобрите играчи на нивните позиции се токму Компани и Тиаго Силва и нема да дадам предност на никој од причина што и двајцата се на исто ниво и се играчишта.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.020
Поени од реакции
20.762
И двајцата се одлични, нема голема разлика меѓу нивните квалитети, така да се е индивидуално, се е прашање на вкус.
Кога би морал да бира, сепак би рекол Компани, само затоа што мислам дека Тиаго Силва е некако склон на повреди(таков впечаток имам добиено досега).
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.956
Поени од реакции
4.016
Мислам моментално се најдобрите дефанзивци во светот. Но како што кажа Scirea Компани има многу потешка лига и поради тоа има потешка задача да ја сочува мрежата од екипи како Челзи, Арсенал, Ливерпул, и останатите додека Силва освен што ќе се испоти против Монако на другите натпревари си го лади. Затоа мојот глас иде за Компани. Најдобро кој е подобар ќе видиме сега на светското во Бразил.
 
C

Castiel

Гостин
Силва е и малку паднат во форма....не е баш истиот од кога си отиде од Милан...ама пак е играчиште...али сепак КОМПАНИ дефинитивно е ѕверотиња. моментално нема боље дефанзивец од него..
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.229
Поени од реакции
45.346
Скроз исти ми се, нема нешто што знае Компани а не знае Силва и обратно, најкомплетни штопери во моментов. Сепак гласам за Силва, ем зошто сум за Милан, ем зошто Компани никогаш не држел одбрана сам со Антонини, Бонера и Абате во екипа. Силва тие работи го направија играч, кога играш сам и работиш за троица тогаш се гледа кој чорап на која нога иде.. :icon_lol:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Моментално Компани, додека беше Силва во Милан беше столб, ама сега некако дека игра во појака лига, Компани ми е поквалитетен
 
P

PewDiePie

Гостин
Компани игра во подобра лига генерално гледано,ама тоа не го прави подобар играч.
Силва учеше од мастерот,Неста,школован дефанзивец е не е само копач ко Компани така да нема утка,сега што е паднат во форма е очекувано,зошто игра со подобра одбрана околу него и си игра чисто за пари и не се замара многу.

Гласам за Силва зошто порано кога навивав за милан ми беше омилен играч после роналдо и казанова ми го шитнаа,али сепак стара љубав године не брои.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
За следна тема - Дејвид Мојс vs Брендан Роџерс. :D
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Скроз исти ми се, нема нешто што знае Компани а не знае Силва и обратно, најкомплетни штопери во моментов. Сепак гласам за Силва, ем зошто сум за Милан, ем зошто Компани никогаш не држел одбрана сам со Антонини, Бонера и Абате во екипа. Силва тие работи го направија играч, кога играш сам и работиш за троица тогаш се гледа кој чорап на која нога иде.. :icon_lol:
Па не дека Клиши и Лескот се нешто поарни од Антонини и Бонера :)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Силва беше подобар пред повредите, сега Компани е за многу малку подобар. И двајцата се комплетни во секој поглед, одлични стартови, брзи се, добра игра со глава, знаат и гол да дадат, столбови на одбраната се во нивните тимови. Класа играчи :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Све све али коа ќе прочиташ дека Силва често се повредувал и затоа бил полош.... втф :D па Компани последниве две сезони нема што не повреди, глава не може да крене.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Во Серија А темата на големо се дебатира околу тоа кој е подобар, Габриел Батистута или Пипо Инзаги. Па еве предлог за следен дуел.
Исто би било интересно и Пол Сколс-Стивен Џерард.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Скроз исти ми се, нема нешто што знае Компани а не знае Силва и обратно, најкомплетни штопери во моментов. Сепак гласам за Силва, ем зошто сум за Милан, ем зошто Компани никогаш не држел одбрана сам со Антонини, Бонера и Абате во екипа. Силва тие работи го направија играч, кога играш сам и работиш за троица тогаш се гледа кој чорап на која нога иде.. :icon_lol:
А лесно му е на Компани со Клиши и Настасич/Демикелис/Лескот и Савич пред сезона,две? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom