Споредба на фудбалери. [Овонеделен дуел: Винсент Компани vs Тиаго Силва]

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Следната нека биди Раул Гарсија и Томас Милер..така од памет ми текна и не се сеќавам послични фудбалери моментално од овие двајца..едноставно идентични од моја перспектива и да си ги променат тимојте не верувам дека ќе има некаква разлика
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.017
Поени од реакции
20.759
Само физички посилен ми изгледа Раул Гарсија, иначе потпуно иста улога вршат во тимовите каде што играат.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.568
Поени од реакции
17.968
Малиот Моцарт вс Донот


чудно како уште немало споредба

Нормално Модрич ми е неприкосновен, Модрич е најконстантниот играч на Реал, Модрич е моторот на Реал, Модрич е тип на играч кој што без оглед на тоа колку си цреп ко телињата у напад што ги ијаме ќе напраи да изгледаш добро на терен и ќе ти намести голче, Модрич е работникот кој што го носи тимот на грб и го одржува балансот, Модрич е играч кој може да игра све и свашта на терен, може да одзема топки, може да пука бомби, може да изведува слободни, може снајперски центар шутеви да дели, може да повлече контра, може да дрибла, а може и да дава голови.

Иниеста, иначе најомилениот ми играч од Барселона, можеби е нешто побрз, но и помалку кретивен во однос на Модрич. Неприкосновен пасер, човек што има ненормална визија и фудбалот го игра шаховски, однапред ги знае потезите, буквално знае што мисли Меси и знае кај да му ја пушти у празно за да вториов утрча. Исто, страшен дриблер кој на мал простор знае да напраи магариња од неколку играчи.

Па пишете по нешто да ја воскреснеме темава, има толку многу нови играчи кои што може да се споредуваат.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.791
Поени од реакции
24.056
И двајцата се прејаки, иако сум за Реал исто и на мене Иниеста ми е најомилениот играч од Барса. Единствената разлика во моментов што ги двои е тоа дека на Иниеста како го стигаат годините пополека гзот му паѓа и не може да го издржи темпото на Барса, додека Модрич со исто толку години сеуште моментално е моторот на Реал.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Модриќ, зашто е класа, зашто не е каталонско лигле што глуми и плаче куде судие, затој што не е рѓа од човека, затој што не е човек на Барселону, најбитно.
 
C

Castiel

Гостин
Модриќ, зашто е класа, зашто не е каталонско лигле што глуми и плаче куде судие, затој што не е рѓа од човека, затој што не е човек на Барселону, најбитно.
Иниеста никад не бил Лигле што глуми. Господин човек си е. Нема везе што е од барса. Он, Чави и Меси никад не глумело лудило ко другиве глумци што им се во тим
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Модриќ, зашто е класа, зашто не е каталонско лигле што глуми и плаче куде судие, затој што не е рѓа од човека, затој што не е човек на Барселону, најбитно.
Најбитно га забрави...
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.588
Поени од реакции
10.227
Последни 2-3 сезони Модрич е подобар реално.. Низ цела кариера гледано нормално Иниеста

Доста е со старци споредвање еве една од мене за новата генерација


Сане vs Мбапе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom