Сонови, толкување на сонови

Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
>izvinete imav strasen son znaci strasen...ne vervam mnogu vo vakvi raboti no koga prosliot pat clen od moeto semejstvo sonuvase zmija go izgubiv dedo mi....sega sonuvav znaci zmija nesto kako anakonda ne otrovna me fati za raka me stegna se borevme edna dve minuti od nikade se pojavi kuce i pocna da ja trga za opaska vo toj moment se razbudiv ke ve zamolam da mi kazite so znaci ako mozi odnapred vi blagodaram ....
.>
... ili imas mokjni neprijateli ili ti si premnogu slab...ama imas i čuvar... ova se odnesuva na tebe lično... nekoj plan koj sto sakas da go ostvaris ti e poprecuvan od nekoja negativna energija, od kade bi doagjala i od kogo, toa ti moras da go znaes, ovdeka ne se gleda, ..kuceto e čuvar i zaštitnik,imas nekoj ili nesto to te cuva i nema da bides povreden... samo ona sto planiras da go napravis ne znam kolku ke se ostvari , se odnesuva na nekoja rabota koja treba da bide vo ovoj period...[DOUBLEPOST=1420371161][/DOUBLEPOST]
Najprvo Srekna Nova Godina na site. Da prasam imam pomal brat sabaljevo me isplasi sonuval paganje na zabi (kako sto mi kaza dva zabi spoeni na levata strana) bez krv i drugi raboti, samo paganje na zabi. Da napomenam deka vo poslednive tri nedeli brat mi dva pati bese na zabar, mu se skri zab pri jadenje, pa mu stavija plomba, pa pak mu se skrsi plombata pa zavcera (na 30) pak bese na zabar da mu go sredat zabot bas na taa leva strana, pa zabarot bas mu zborese deka ako ne uspee ke treba da mu go vadi cel zab pa dvata do niv da mu go struga itn itn. Ve molam za mislenje na nekoj koj se razbira, ne sakam da veruvam vo sonovi ama da si prasam.
..simbolikata na zabite ne e ista za sekogo , kako sto nie site sme razlicni , taka i znacenjeto moze da varira od eden covek do drug, imamsimboli koi se opšti i važat za pogolemiot del , ama ne sekogas i ne za sekogo... na brat ti samo mu se ostvaruvaat stravovite koi preku den gi prenesuva vo potsvesta, istite se ostvaruvaat na son, nema nikakvo posebno znacenje, samo e ostvaruvanje na negovite grizi vo ovoj slucaj, neka batali stravot i neka prodolzi ponatamu ... pozdrav
 
Член од
28 март 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
sonuvav sinoka kako sum razbrala deka umrela tetka na jatrvami koja vsusnost navistina umre letoto i kako majkami ja tesi majkata na jatrvami koja mnogu place i e celata vo crno oblecena a okolu nea stoeja pojke luge koi i tie bea vo crno....ke mi kazete znavenje na sonov ve molam
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Во изминатиов перид доста сонувам ама сепак ќе го издвојам последниот и доста чуден сон... Сонував како си одам од местото каде што живее баба ми и имаше доста снег во сонот бев со мајка ми и сестра ми, наеднаш во сонот гледам бела кола како губи контрола но некако успеа да застане и вратата се отвори,видов дека тоа беше девојка и ја видов ногата и црна штикла , кој да напоменам беше бел.Девојката беше вознемирена и јас се понудив да продолжам да го управувам. Возев но патот беше во лоша состојба поради снегот и наеднаш мораше да скокнеме од автомобилот и тој падна во реката што беше покрај патот а ние продолживме пеш.Во сонот девојката ми кажа дека татко и е починат, но наеднаш се најдов во нејзиниот дом и тој беше жив, а девојката почината а нејзините родители ми ја подарија нејзината облека...Исто се секавам дека ја прашав одкако падна автомобилот во реката дали ги има со неа сите документи и ташната...
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
sonuvav sinoka kako sum razbrala deka umrela tetka na jatrvami koja vsusnost navistina umre letoto i kako majkami ja tesi majkata na jatrvami koja mnogu place i e celata vo crno oblecena a okolu nea stoeja pojke luge koi i tie bea vo crno....ke mi kazete znavenje na sonov ve molam
... na majkata na jatrvati ke i bide potrebna pomos i zastita, ne znam so sto e povrzano ova , ama mozebi i tvoja direktna pomos, taa pominuva niz tezok period, period koj taa go cuvstvuva kako koga umrela spomnatata osoba, iako sega ne izgleda taka,znaci taa pominuva niz tezok period i nema nikoj okolu nea koj bi mozel da i pomogne ...[DOUBLEPOST=1420486228][/DOUBLEPOST]
Во изминатиов перид доста сонувам ама сепак ќе го издвојам последниот и доста чуден сон... Сонував како си одам од местото каде што живее баба ми и имаше доста снег во сонот бев со мајка ми и сестра ми, наеднаш во сонот гледам бела кола како губи контрола но некако успеа да застане и вратата се отвори,видов дека тоа беше девојка и ја видов ногата и црна штикла , кој да напоменам беше бел.Девојката беше вознемирена и јас се понудив да продолжам да го управувам. Возев но патот беше во лоша состојба поради снегот и наеднаш мораше да скокнеме од автомобилот и тој падна во реката што беше покрај патот а ние продолживме пеш.Во сонот девојката ми кажа дека татко и е починат, но наеднаш се најдов во нејзиниот дом и тој беше жив, а девојката почината а нејзините родители ми ја подарија нејзината облека...Исто се секавам дека ја прашав одкако падна автомобилот во реката дали ги има со неа сите документи и ташната...
... taa devojka si TI ... ako ne sfatis samata podocna mozam da ti napisam poopsirno ...
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Јапонска традиција, викаат, првиот сон од новата година ќе ти се оствари!
Мојот прв сон беше...се наоѓам во куќа на два спрата, на море. Куќата е со големи прозори и големи стаклени врати, многу светла. Дневната е и базен, наредена со намештај и полна со проѕирна вода, и јас си пливкам напред назад. Во еден момент ми тропа на врата некој (другарка ми), ме прашува што правам, а јас пресреќна и викам: си купив куќааа!!!! Ама од вратата, нормално, ми истекува цела вода и ми ја празни базенодневната. Излагам на тераса, таму имам три мини базенчиња. Некој човек, го прашувам што да правам и ми вика уживај, лесно е, земи го цревоно и наполни ја. Го земам, место дневната...сепак почнувам базените да си ги полнам...задоволна и среќна дека конечно си купив куќа на море!!!
Освен ДАЈ БОЖЕ ДА СЕ ИСПОЛНИ, што значи ова?
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
... na majkata na jatrvati ke i bide potrebna pomos i zastita, ne znam so sto e povrzano ova , ama mozebi i tvoja direktna pomos, taa pominuva niz tezok period, period koj taa go cuvstvuva kako koga umrela spomnatata osoba, iako sega ne izgleda taka,znaci taa pominuva niz tezok period i nema nikoj okolu nea koj bi mozel da i pomogne ...[DOUBLEPOST=1420486228][/DOUBLEPOST]
... taa devojka si TI ... ako ne sfatis samata podocna mozam da ti napisam poopsirno ...
Па доколку не ви е проблем би сакала поопширно :)
 
Член од
13 април 2012
Мислења
38
Поени од реакции
4
Синојка сонував многу неповрзани работи (неповрзани можеби бидејки не се сеќавам на целиот сон, само се
присетувам на одредени моменти од сонот).
Се сеќавам дека сонував како кај нас дома, во шпоретот за дрва, доле, во фиоката од шпоретот што служи за чување на дрва, како отварам за да ставам дрва во шпоретот но како одеднаш забележувам пламен на левиот горен ќош од фиоката, а до него има дрва но на нив не им е ништо, се обидувам да го изгаснам, и почнувам да паничам и да викам по моите, и моите ми викаат како не е ништо страшно, самиот ќе се изгасне.....
Потоа се сеќавам како прифаќам да започнам врска со еден многу симпатичен дечко, кој душата ја дава за мене, ми угодува за се, многу е добар спрема мене, ме докажува колку му значам и ме сака....прави буквално се што секоја девојка би посакала од дечко и :). Исто така цело време ме опсипува по бакнежи и на уста и по цело тело, но јас никако да го бакнам ни да го допрам (иначе да потенцирам немавме ништо повеќе од неговите бакнежи бидејки јас го одбив а на него во тој момент не му станува сеедно но сепак ме гушнува :D ). Јас како за фала му приредувам да одма за кратко време во прва прилика се смирувам со бившиот мој (во реалноста тоа е дечкото со кој бев подолго во врска, а пред извесен период он ми се налути за глупости на мене и затоа прекинавме-а кој сеуште премногу го сакам :)). Во сонот тој другиот дечко знаеше за моите чувства кон бившиот и дека може никогаш нема да го засакам него-но ме прифати и под тој услов. Само што се смирив со бившиот му пишувам порака или му се јавувам-не се сеќавам баш, но мислам му пишувам смс дека сум се смирила со бившиот, дека ми било мило што го запознав па за во иднина дека никогаш не се знае, може ако не биде нешто со бившиов би му се вратила...он не ми одговара ништо на тоа....понатака не се сеќавам на секој детал но знам дека јас постојано, секоја минута ја поминувам со бившиот, преубаво ми е и многу сум радосна што сме повторно заедно, а додека тој другиот постојано бара прилика да се појави пред нас,но јас се правам како да не го познавам а мојов бивши не знае дека сум имала нешто со него во меѓувреме....а додека тој другиот никако да се одкаже од мене и се труди да излезе некое недоразбирање меѓу мене и бившиот мој со кој се смиривме, за да може повторно да бидам со него...и ако се сеќавам убаво на крај избива некоја кавга помеѓу тој другиот дечко и мојов бивши заради нешто што ке направи тој другиот.........

Може сонов нема никакво значење, да, сеуште посакувам да се смирам со бившиот, но мора да потенцирам дека одкако раскинавме никогаш до сега не сум помислила да излезам со ниеден друг, не сум ни посакала.........:D:giggle:giggle:patos
 
Член од
2 декември 2014
Мислења
45
Поени од реакции
22
Јас завчера го сонував типот од сајтови за запознавање што си се допаѓаме,но сеуште не сме контактирале во живо како дошол кај татко ми,а јас стоев на терасата,тој излезе надвор разочаран од татко ми и ме погледна право во очи целиот разочаран од мене!Очите убаво му се гледаа,кафеави,полни со солзи и разочарување,фацата цела разочарана и во болен грч!Јас,пак,исто сум разочарана,но не го покажувам тоа,иако неговиот поглед многу делува на мене!Јас,инаку,во реланоста уште си го немам средено животот,се средувам полека и уште не сум целосно подготвена за врска и за брак!Има ли сонот некое значење?Некако ме вознемирува!Фала многу однапред на помошта!
 
Член од
13 април 2012
Мислења
38
Поени од реакции
4
што значи да сонуваш како ти се скршиле ноктите? - еднаш сонував како на 2 нокта по мал дел ми се скшил, а наредната ноќ како на 5-6 нокти целата надградба ми е одкорната (иначе надградба имам на ноктиве) :) фала....;)
 
Член од
23 јуни 2014
Мислења
34
Поени од реакции
31
што значи да сонуваш како ти се скршиле ноктите? - еднаш сонував како на 2 нокта по мал дел ми се скшил, а наредната ноќ како на 5-6 нокти целата надградба ми е одкорната (иначе надградба имам на ноктиве) :) фала....;)
Ми се чини значеше дека ке имаш проблем со парите, барем така баба ми ми има кажувано.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Синоќа сонував дека јас и сестра ми сме добиле како подарок чизми од тетка на татко ми, но како да ни биле големи и не ни де допаѓале па сакавме да ги замениме. Бевме до продавицата, но немаше број како за нас од чизмите а ни други некои кои ни се допаѓаат.Интересно беше што јас ги сакав и сакав да ги задржам.мислам дека ги задржавме поклоните.Исто така важно е да кажам дека и мајка ми беше со нас во продавницата.
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
zdravo
Mojot soprug sonuvase eden son okolu 19 :30 , kako odel po eden asvalten pat i na sred pat imalo kako kukarce vo oblik na polu krug i so isto takov otvor, celo bilo osvetleno , vnatre go videl gospod oblecen vo belo so brada,i dolga kosa,mazot mi go prasal zosto na sred pat bilo ova, i toj mu odgovoril: ova e zasolniste i nikoj ne moze nisto tuka da ti napravi , i prodolzil da redi ikoni, i potoa kako so se svrtil gospod i celo kukarce se svrtilo so nego 360. ps .Mojot sopbrug ne veli nebilo ni kuka , ni manastir , neznam kakov zbor da upotrebam. ke ve molam ako znaete da mi kazete kako da go objasnime ovaj son. Blagodaram[DOUBLEPOST=1420890630][/DOUBLEPOST]
Синоќа сонував дека јас и сестра ми сме добиле како подарок чизми од тетка на татко ми, но како да ни биле големи и не ни де допаѓале па сакавме да ги замениме. Бевме до продавицата, но немаше број како за нас од чизмите а ни други некои кои ни се допаѓаат.Интересно беше што јас ги сакав и сакав да ги задржам.мислам дека ги задржавме поклоните.Исто така важно е да кажам дека и мајка ми беше со нас во продавницата.
mislam deka posebno ovaj son znaci brak, koga da sonuvas cevli ili cizmi znaci nov decko ili brak ako si gi zemes ili gi obleces, kolku pogolema stikla tolku pobogat decko ili soprug :)
 
Последно уредено:
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Во изминатиов перид доста сонувам ама сепак ќе го издвојам последниот и доста чуден сон... Сонував како си одам од местото каде што живее баба ми и имаше доста снег во сонот бев со мајка ми и сестра ми, наеднаш во сонот гледам бела кола како губи контрола но некако успеа да застане и вратата се отвори,видов дека тоа беше девојка и ја видов ногата и црна штикла , кој да напоменам беше бел.Девојката беше вознемирена и јас се понудив да продолжам да го управувам. Возев но патот беше во лоша состојба поради снегот и наеднаш мораше да скокнеме од автомобилот и тој падна во реката што беше покрај патот а ние продолживме пеш.Во сонот девојката ми кажа дека татко и е починат, но наеднаш се најдов во нејзиниот дом и тој беше жив, а девојката почината а нејзините родители ми ја подарија нејзината облека...Исто се секавам дека ја прашав одкако падна автомобилот во реката дали ги има со неа сите документи и ташната...
...si prezemala nekoja inicijativa,ili imas nekoj plan , ama kako da se raboti za nesto sentimentalno i povrzano so ljubovta, taa devojka e del od tvojata licnost, od tvoeto ego zato rekov deka toa si ti, a vistinskata ti si onaa koja seto toa go posmatra, znaci ona sto sakas da go ispolnis e zelba na tvoeto ego, belata kola e cistata namera i tvojata sila ulozena vo toa ostvaruvanje simbolicno prikazana, babata majkata i sestrata se znaci na ptreba od pomos i poddrska koja isovremeno i ja imas, ama ne od niv tuku od sebe samata od tvoeto vistinsko jas koe kako sto gledas koga devojkata ja gubi kontrolata tija prezemas, stiklite znacat deka se cuvstvuvas nesigurna i zagrozena, a voedno pokazuvaat i odreden stepen na alčnost od tvoja strana , ama kako sto rekov namerata i celta e čista, imas pomos i zastita i ke se izvleces, znaci gubis kontrola vo celata situacija i celiot plan ti pagja vo voda, go progoltuva rekata na zivotot i ne ostanuva nisto , ponatamu prodolzuvas pes..zelbata odumira vo tebe...ako tatkoto e pocinat toa znaci deka vsusnost vrskata so duhovniot vodic ti e prekinata , toj e tatkoto, i treba da sfatis deka egoto e toa sto odumira a vodicot e sekogas tuka , toa i ti e porakata , zatoa i gi dobivas nejzinite alista, dobivas iskustvo od seto toa, i sepak ti donesuva odredena satisfakcija...
pozdrav ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom