Сонови, толкување на сонови

Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
najprvo sakam da ve pozz dokolku imate vreme odgovorete na mojot kratok son od sinoka.imeno bese nokno vreme jas i uste dvajca ne se sekavam koi bea kako da sme bile zad crkva ili ne znam nekoe mesto tuka mi e nejasno ne mozam da se setam i odednas kako meteor da padna na zemja bas pred mene i na zemja se iscrta krst koj svetese vo momentot site bee iznenadeni jas slikav za doma daim pokazam i samo rekov spolajmu na boga pa se razbudiv.kakvo znacenje ima ova pozz
Сигурно е ова убавооо:) а ако го сонуваше ова на 13-ти,тоа значи дека ќе се оствари за 10 дена....така пишува во мојот соновник:)
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
Ако ви падне катник или умник
Предзнак за смрт на ваш далечен роднина. појке заби од назад ми паднале сум ги држела во рака:place:
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.619
Поени од реакции
7.379
Ако ви падне катник или умник
Предзнак за смрт на ваш далечен роднина. појке заби од назад ми паднале сум ги држела во рака:place:
Јас имав сонвано каде што ми паѓа тројка на долната вилица и за една недела дедо ми почина.А ич не вервав во такви работи.
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
Јас имав сонвано каде што ми паѓа тројка на долната вилица и за една недела дедо ми почина.А ич не вервав во такви работи.
од десна страна и дедо по татко ?
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Јас кога сонував како ми паднаа забите,и ги собрав во рака...почина татко ми:(
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Oд левата страна беше тројката,и по мајка дедо ми почина.
Se sto ni e povrzano so levata strana ni e povrzano so zenskiot pol a se sto ni e povrzano so desnata strana ni e povrzano so maskiot pol. Toa e nekoe pravilo i da si go znaete.
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
го знаев ова ама не знам од каде затоа прашав...чудно[DOUBLEPOST=1413387741][/DOUBLEPOST]
Јас кога сонував како ми паднаа забите,и ги собрав во рака...почина татко ми:(
мене не ми паднаа сите, исто се сеќавам дека ги држев во рака, од задните заби беа, мислам дека беа три :(
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
460
Поени од реакции
100
Пред некој ден сонував како змија ми се замотува околу ногата незнам дали ме касна. може некој да го протолкува оваа ?
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
јас колку што сум слушала,голема змија,голем непријател,загуба.
мала змија ќе се лутиш некому:)
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
Пред некој ден сонував како змија ми се замотува околу ногата незнам дали ме касна. може некој да го протолкува оваа ?
Змијата е промена, но најчесто симболизира промена која ке донесе негативни последици иако на почетокот ке изгледа дека е добро. Претежно е поврзана со материјализмот, па ти советувам да не си дозволиш да се полакомиш и да донесеш погрешна одлука.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950

„Што е сонот? Индоктринирани сме да веруваме во психолошки модел кој ги гледа соништата како траги на копнежи или фрагменти од сеќавања. Но и покрај тоа, нашиот јазик исто така го поистоветува поимот „сон“ со идеал или нешто за кое вреди да се стремиме. Дали овде постои парадокс? Во ова предавање, магико-антропологот Карл Абрахамсон го насочува светлото кон новите (или можеби дамнешни?) теории на сонот и нивните можни примени во креативниот современ живот.“
************
"What is a dream? We have become indoctrinated to believe in a psychological model which regards dreams as traces of desires or fragments of memories. Yet our language also equates "dream" with an ideal and something worth striving for. Is there a paradox here? In this lecture, magico-anthropologist Carl Abrahamsson shines the light on new (or perhaps ancient?) dream theories and their possible applications in a creative contemporary life."

Кој е Карл Абрахамсон? / Who is Carl Abrahamsson?
"Carl Abrahamsson is a pioneer of occulture whose life adventure has seen him forge a personal and lasting bond with Church of Satan founder Anton LaVey, contribute as a Thelemic thinker in OTO, administer TOPYSCAN and TOPYEUROPE at the height of Thee Temple ov Psychick Youth, as well as working with Genesis Breyer P-Orridge in the guises of Psychic TV/Thee Majesty with his own White Stains project. He is the founder of the respected journal The Fenris Wolf and the publishing house Edda (with Fredrik Söderberg). He is a writer, curator, conspirator, photographer, documentary film maker, and indefatigable agent of change.”

Настанот ќе се одржи во Џебно Кино во склоп на Младинскиот Културен Центар.
Датум: 12.12.2014
Почеток: 19:00
Влез бесплатен

Повелете, ве очекуваме.
 
Последно уредено:

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
што значи да копаш,да вадиш земја од гроб ?
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
265
Поени од реакции
151
Сонував девојка која ја познавам со повредено (ослепено) едното око некој да го протолкува ова ?
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Значи вака, прв пат ја отварам темава бидејќи навистина не верував во вакви глупости, до сега. Значи не е битно што, кој, како во сонот, едноставно кога се разбудив многу бев испотен, жежок и многу ми се одеше по мала нужда. Значи еве ќе кажам еден мал момент од сонот: Физички сум бил нападнат од мој познаник (не е битно колку близок/далечен) кој незаморно ме бркал, јас сум бегал како нездрав, но кога сум се уморил (веројатно затоа и сум се испотил) сум се сопнал од некој нож и тој се доближувал се поблиску и поблиску до мене (тие 2-3 секунди како да траеле цела вечност :eek: веројатно затоа и ми се одеше многу, значи многу по мала нужда), јас сум го земал ножот од земјата, сум го отворил бидејќи беше преклопен од француската фирма Opinel број 8 баш каков што имам (и тоа го добив како подарок од Франција од фабриката каде што е произведуван, од многу блиска личност што никако не е поврзана со личноста што ме нападна и брка) и кога се приближи мојот напаѓач, почнав ладнокрвно да го бодам во пределот на вратот (малку надесно од гркланот, сигурно во артеријата, бидејќи знам каде е лесно да го убијам) тој почна полека та паѓа и обилно да крвари се додека со усните не ја допре земјата. Тогаш само слушнав глас од веќе мртвиот напаѓач ,,благодарам што ме спаси'' и тогаш се разбудив...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom