Сонови, толкување на сонови

Член од
23 јануари 2015
Мислења
4
Поени од реакции
8
Sonuvav kako sestra mi mi ja podstrizuva kosata, ama koga se vidov vo ogledaloto ne licese na frizura tuku na onie koi gi podstrizuvaat vo logorite.Odnapred imav nekoj pramen ama od pozadi kako samo so nozicata do kozata da e secena i samo neramnini, izgledav uzasno.Sto znaci ova ako znae nekoj:cautious:
Имам слушнато дека шишање на коса не е баш добро да сонуваш
 
Член од
12 октомври 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, Сонував дека су патувал назад во времето и дека сум пошол во станот каде што порано живеевме пред 14 години се преселивме од тој стан.И су влегол таму и сум се видел јас кај што сум помал и каде што играм со сестрами а мајками и уште некои членови од семејството седеле на масата и јаделе и се смееле и јас сум седнал до мајками и су и кажувал сите работи кои ќе се случат во иднина и таа не ми верувала.Потоа сум сликал со мобилниот што го имам сега за ко ќе се врата назад да им покажа.Но ми се избришале тие слики.А станот исто како што го памта беше и исто надвор и многу почисто.А, и исто така тие што беа во сонот пола се починати.Што значи овој сон ако знае некој нека ми каже.
Фала
 
Член од
25 октомври 2013
Мислења
108
Поени од реакции
70
најголем кошмар што ми бил е кога сонував дека сум во соба полна со змии, најсрекен бев кога се разбудив.Од змии највеќе се плашам.
de be ziti sve se plasis od zmii ??? ja imav zmija milenice mi umre pred 1 nedela xD :([DOUBLEPOST=1422133355][/DOUBLEPOST]Vaka jas imam sonuvano 1 son so ist lik so mi se pojavuva na sonot 4-5 pati veke prvo si sedam sam doma i odam vo kujna i mi izleguva od mijalnikot edna zena vo crno mi zbori neso ama ne se sekavam izbegaf i se razbudiv.
posle toa pak ja sonuvam istata zena vo spalna mi zbori nekoi raboti kako demek ne odi na nekoi mesta i toa gluposti bi rekol jas .
tret pat ja sonuvav dodeka bev vo selo zastanata pod edna lipa i sakam da i se razvikam ama nemozam se gusam i pagam i se razbudiv.
cetvrtiot i posleden pat mislam ja sonuvam zastanata na zgrada i jas stojam do nea i mi vika skokaj ke ti pokazam nesto i jas ko budala skokam i pred da padnam taa me faka i se razbudiv.
mn mi e interesno deka koa ke sonuvam znam vo koj son ke ja sonam zenava posto mi se dupliraat nekoi raboti na primer od patikite so gi imam gledam 2 para ili od jakni ili 2 televizori isti gleam vo 1 soba :/ creepy
 
Последно уредено:

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Зошто често ми се дешава да сонувам нешто шо неможам да го завршам и притоа чуствувам притисок дека морам да го направам тоа.

Пр. Сонував дека ме чекаат, јас келкнав да ги заврзам патиките, и ко почнав, да врзвам и врзвам и врзвам, се испотив и на крај ми избегаја ?

Гадно чуство му еам:icon_mrgr:
 

-Rubik-

>>{- _ -}<<
Член од
31 октомври 2009
Мислења
315
Поени од реакции
101
Што значи сонов- често го сонувам истото, ја заклучувам надворешната врата, ама таа пак се отвара. А надвор ко да има некој, нешто од кое имам непријатно чувство па затоа брзам да заклучам ама не ми оди некако. На крај ќе се разбудам.
 
Член од
21 јануари 2015
Мислења
4
Поени од реакции
4
Sleeping Paralysis - Дали на некој му се случува многу често на пример и како се справува ?
На пример јас сум жртва 2-3 пати неделно
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Sleeping Paralysis - Дали на некој му се случува многу често на пример и како се справува ?
На пример јас сум жртва 2-3 пати неделно
probaj da se odvois, da prosetas niz sobata ili da se vidis od druga perspektiva... imas razvieno energetsko telo niz koe koga zaspivas nema prekin dodeka svesta izleguvaod teloto... bez da se plasis, mozes da probas...
 
Член од
21 јануари 2015
Мислења
4
Поени од реакции
4
probaj da se odvois, da prosetas niz sobata ili da se vidis od druga perspektiva... imas razvieno energetsko telo niz koe koga zaspivas nema prekin dodeka svesta izleguvaod teloto... bez da se plasis, mozes da probas...
некако самиот акт е пре страшен да размислуваш свесно ама фала ке пробам нареден пат кога ке ми се случи :)
 

RazerOptic

Admirable
Член од
10 ноември 2012
Мислења
170
Поени од реакции
125
Штоп преставува тоа во мој дом да упадне крадец? Јас сум го забележал сум имал некој си калашников играчка и овој избегал. Потоа проверувам нема ништо украдено освен мој патки кој стоеле на тараса и бравата расипана(кој ја расипал он за да влезе но јас сум насетил и сум го избркал)
 
Член од
27 октомври 2009
Мислења
113
Поени од реакции
30
инаку многу ретко памтам сонови, али овој го запамтив, али скроз(како сценарио за филм) :) па ме заеинтересира малку

во стара куќа во село од дедо ми седиме во соба (дедо ми и баба ми се починати), седиме цела фамилија од на татко ми страната(вклучено и чичковци), вклучувајќи го и дедо ми, иако е починат. Јас мал, вратата подотворена и гледам фигура од стар човек во темницата од ходникот, и се исплашив, ја затварам вратата, и заклучувам. И татко ми и чичковците си зборуваат нешто внатре како "аа дојде" (боже го знаат човекот од претходно), а човекот од другата страна почна да бутка на вратата. И почнаа да си разговараат, де со татко ми, де едниот чичко, како сте, добри ли сте, што правите. И едно време се подотвори вратата, и јас ја држам да не се отвори скроз, али не ја затварам, туку оставам малку оти си разговараат. И едно време ја затворив, и татко ми ми даде сол, и вика "потури тука, тука е закопан", и одма до вратата до еден креденец истурив од солта божем да не влезе овој од надвор. И затворена вратата и се тргам јас од вратата, си седнувам на маса, и ги прашувам "ова .... ли е (прадедоми)", и ми одговараат, "не, Ратко е (името го немаме, ни сме го имале во фалимија)". И тогаш се вртам накај вратата, ја гледам, и овој бутка јако на вратата за да влезе. И се скрши бравата, и се подотвори вратата. И се разбудив.
 
Член од
13 април 2012
Мислења
38
Поени од реакции
4
Дали знае некој од вас што значи сонов........
Сонувам како стојам во дворот на едни комшии, и гледам друга комшика како од нивниот двор собира трева, во рацете насобрала поголема количина и како тргнала накај нас за да ја однесе тревата на нашите зајчиња (во секојдневниот живот јас дома чувам 2 бели зајчиња-од украсните, што не растат).
Потоа, како одеднаш се наоѓам кај некоја куќа со пластични олуци и како ги одмрзнувам олуците и го бутам мразот, и како последниот олук кога се отпушти со вода ми ги наполни нозете до колена и наеднаш се свртев и видов една голема четвртаста кошница, а над неа уште една помала округла платнена кошница. Во големата кошница како во еден ќош се стуткале 2 бели зајачиња, а на другиот ќош уште едно бело зајче, и сите три биле исплашени
(иначе ние дома чуваме само 2 бели зајачиња), а во кошницата над нив некаква птица што колка во округлата кошница над нив што беше. Јас тргам накај нив со цел да ги спасам зајчињата да не ги повреди и нив иако сум целата мокра од водата од олукот. Во тој момент наеднаш птицата одлетува со кеса со алишта фатени на клунот (значи во кошницата над зајчињата каде што колкала птицата имало кеса со алишта, но во сонот тоа не можев да го видам се додека птицата не одлета со се кесата алишта).
o_O
 
Член од
13 април 2012
Мислења
38
Поени од реакции
4
Сонував како колата во која што сме јас и брат ми има сообраќајка, и како сите други успеваме да се спасиме освен он, но јас неможам никако да го прифатам тоа и како го кревам во раце за да трчам накај болница и како одеднаш брат ми ми прозборува и сфакјам дека иако тоа му се последните сили и е во многу критична состојба сепак не е мртов :)| и почнувам да трчам да барам некоја помош додека другите со нас веќе се одкажаа од него и надежта да се спаси....и така се разбудив....целата препотена од претрпениот страв :) и не знам што се деси со брат ми....иначе во сонот сите плачеа, особено јас....

Што би значело ова? :(
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Сонував како колата во која што сме јас и брат ми има сообраќајка, и како сите други успеваме да се спасиме освен он, но јас неможам никако да го прифатам тоа и како го кревам во раце за да трчам накај болница и како одеднаш брат ми ми прозборува и сфакјам дека иако тоа му се последните сили и е во многу критична состојба сепак не е мртов :)| и почнувам да трчам да барам некоја помош додека другите со нас веќе се одкажаа од него и надежта да се спаси....и така се разбудив....целата препотена од претрпениот страв :) и не знам што се деси со брат ми....иначе во сонот сите плачеа, особено јас....

Што би значело ова? :(
... razmisli i najdi koja zelba ili koja ambicija ti e ubiena, i odumira, site mislat deka nema da uspees a i ti si svesna ama ne se otkazuvas seuste cuvas i imas nadez... toa si ti, del od tvoeto ego koj e povrzan so nesto sto si planrala da ostvaris i sega imas nastan koj seto toa go rusi... razmisli i povrzi so sekojdnevieto i ke najdes sto e , za brat ti nemoj da se plasis , ova ne e toj, ova si ti ... :)
 
Член од
13 април 2012
Мислења
38
Поени од реакции
4
... razmisli i najdi koja zelba ili koja ambicija ti e ubiena, i odumira, site mislat deka nema da uspees a i ti si svesna ama ne se otkazuvas seuste cuvas i imas nadez... toa si ti, del od tvoeto ego koj e povrzan so nesto sto si planrala da ostvaris i sega imas nastan koj seto toa go rusi... razmisli i povrzi so sekojdnevieto i ke najdes sto e , za brat ti nemoj da se plasis , ova ne e toj, ova si ti ... :)
woow.......како да ме опиша мене и мојава моментална состојба во кратки црти.....
според сонов тоа е нешто за кое безполезно се борам или сонов ми дава знак дека надежта што ја имам не е безполезна и дека на крај се ке се среди? :D
 
Член од
7 февруари 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
... sonot e simbol, poraka od potsvesta koja svesta najcesto ne znae da ja protolkuva... svadbata e simbol na soedinuvanje so samiot sebe ili so svojata dusa, znaci ti se sprema nekoj nastan ili nesto vo zivotot koe ke te priblizi do samiot sebe , do onoj vistinskiot ti, onoj koj treba da bides ...sfati go kako takvo i obidi se da go povrzes so sekojdnevieto, dali ke e dobar nastan ili ne , ne mozam da ti kazam , toa ti ke go znaes, spored mene najcesto e odrekuvanje od nesto , nesto za sto sme bile privrzani, proveri , pa spodeli ako sakas, a i ne moras, seto ova e bitno za tvojot razvoj ...pozdrav
[DOUBLEPOST=1423341072][/DOUBLEPOST]Pozdrav do site imam eden son dali moze nekoj da mi go pretumaci sonuvav kako ja gledam mojatamajka gotvi nesto peci nekavo jadejne i mi zboruva odednas se najdov vo bajna i gledam edna zena davi potopuva vo voda bebe i stava na glavata od bebeto najlonska kesa jas so trcajne ispaniceno go zemam bebeto ja vadam kesata go brisam na glavata so pena i pocnuva da placi ve molam ako nekoj znaj da mi pisi sto ova znaci
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom