Секс школо

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
фала многу на одговорите :) повеќе нема прашања :icon_lol:

тоа е се Поздрав
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
е сега читав нешто во еден весник

вака колку можеме да им веруваме на тестовите за бременост
ваше мислење
јас мислам дека се точни
девојки од искуство ако знаете или ...
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Најчесто се точни, значи 99%. Тоа и пишува на секој тест :) Но имало и случаи каде бил неточен(многу ретко) :)
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
a n g e l c e напиша:
е сега читав нешто во еден весник

вака колку можеме да им веруваме на тестовите за бременост
ваше мислење
јас мислам дека се точни
девојки од искуство ако знаете или ...
pa mislam deka posigurno e na doktor.sto znam na tie malite aparatcinja za bremenost ne im veruvam bas!! ne znam zasto:enenenejeke
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
Па не ми се сигурни ептен, не знам зашто. Тестот се одредува дали е позитивен или не, преку хормон што се ствара кај жената додека е трудна. Од ден на ден, тој хормон се повеќе го има во телото на трудниците. Тој хормон се лачи и дента кога жената треба да добие менструација. Најдобро е тестот да се прави 6 дена после ризичниот секс, меѓутоа кај некој жени тој хормон почнува да се појавува многу покасно, така да гинеколог си е гинеколог. :smir:
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
ookk jas licno ne sum pravela vakov test no sto mi kazuvale poznanicki deka bil tocen normalno ne 100%


fala za postovite
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Pa da delumno se tocni mada ja nikogas ne bi se oslonila na niv. Ginekolog e za toa.
 
Член од
29 јуни 2007
Мислења
17
Поени од реакции
4
Најточни се ако се прават со првата мокрача, но и тогаш не се 100%. И на нив пишува дека се 99%. Тој еден процент е оставен за секој случај: заради неправилно користење или слично. А јас знам дека најидеално е ако се користи две недели после евентуалното забременување. Поправате ме ако грешам.
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
100% сигурен тест е оној после 9 месеци, сите останати се под 100%, да не зборам и за стручноста на докторите каде што операција на слепо црево = царски рез или случано породување. Мислам дека во Куманово се деси тоа.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
30
Поени од реакции
1
OK luge mi treba vasa pomos. Vaka, veke edno 5 meseci imam odnosi so mojata zenska, a bidejki sum amater u ova sakam neso da ve prasam i so e mn vazno. Devojka mi nikako da svrsi. Abe mi se cini deka ke puknam. Stvarno neznam u so e problemot. Si rekov prvo da ne e do mene, pa ja prasav nea i mi rece deka ne sum. Mi vika deka ja zadovoluvam i deka sexot so mene i e neverojaten. Pa togas u so e problemot. Inace da vi kazam za vreme na sex, posle izvnesno vreme ke mi kaze da prekinam. Vika deka custvuva neso kako da i doaga ili stvarno neznam so custvuva. Ni samata nemoze da go objasni i se plasi da odi ponataka. I zatoa malce se odmarame i pa prodolzuvame no so nikakvi rezultati od nejzina stana. Ve molam za pomos.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.390
1) Дали е прва девојка со која имаш односи?
2) Дали си прв дечко со која таа има односи?
3) Опиши го целосниот акт, започнувајќи од предиграта до твоето свршување. Има предигра, нели? :)
4) Си обидел да ја доведеш до свршување со јазик или раце? И така не може да сврши, или исклучиво за сексот збориме?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Некои девојки од кога ќе свршат неможат понатаму да издржат и бараат пауза од партнерот кој се уште не е завршен.Во контекст на прашањата на Ацид,да се надоврзам со уште едно
Девојкати до сега на било кој начин има ли доживеано оргазам(во случај да не го доживува со тебе,а неможе да го препознае)?
 
Член од
20 март 2007
Мислења
30
Поени од реакции
1
1) Da prva mi e. I sega ke pomislite deka ne sum dovolno obucen, no imame diskutirano za tema dali ja zadovoluvam i mi vika deka ja zadovoluvam. A inace za vakvi temi kako i za drugi zborime iskreno pa mislam deka nema za sto da me laze.
2) Ne,ne sum i prv.Imala so dvajca pred mene ama mnogu malce. So edniot samo ednas, a so drugio 2 pati ama i so niv ne doziveala.
3) Sekako deka ima i toa edno dobri 30 min. Duri i ponkogas vklucuvame ili slag ili mraz onaka za dodatna vozbuda ama nisto.
4) Mislis so jazik ili race na vaginata? Ako e toa togas sigurno.Probuvam sekoj pat ama nikakvi rezultati.

Inace za vreme na sexot mi kazuva deka kako nesto saka da i izleze, valjda e toa ama so znam. Nikogas ne sum videl za da znam.Kako sto kazav ili ke mi kaze dosta ili ke mi kaze da se odmorime. A i mi ima kazano deka i po malku se plasi od toa ''sto saka da i izleze''.
Imam citano deka nekoe vreme zenskoto pred da svrsi i doaga da urinira. E toa i se desava, ama dali e tocno neznam.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Snake1 напиша:
1) Da prva mi e. I sega ke pomislite deka ne sum dovolno obucen, no imame diskutirano za tema dali ja zadovoluvam i mi vika deka ja zadovoluvam. A inace za vakvi temi kako i za drugi zborime iskreno pa mislam deka nema za sto da me laze.
2) Ne,ne sum i prv.Imala so dvajca pred mene ama mnogu malce. So edniot samo ednas, a so drugio 2 pati ama i so niv ne doziveala.
3) Sekako deka ima i toa edno dobri 30 min. Duri i ponkogas vklucuvame ili slag ili mraz onaka za dodatna vozbuda ama nisto.
4) Mislis so jazik ili race na vaginata? Ako e toa togas sigurno.Probuvam sekoj pat ama nikakvi rezultati.

Inace za vreme na sexot mi kazuva deka kako nesto saka da i izleze, valjda e toa ama so znam. Nikogas ne sum videl za da znam.Kako sto kazav ili ke mi kaze dosta ili ke mi kaze da se odmorime. A i mi ima kazano deka i po malku se plasi od toa ''sto saka da i izleze''.
Imam citano deka nekoe vreme zenskoto pred da svrsi i doaga da urinira. E toa i se desava, ama dali e tocno neznam.
За тоа што си слушнал со уринирањето е точно заради тоа што таа немала уринирано подолг временски преиод (за секоја девојка различно, зависи од мочниот меур) додека пак за свршувањто, девојките многу потешко свршваат за разлика од машките и секако и ова зависи од девојката односно какви филмчина си прави таа, дали е доволно опуштена па дали претходно имала доживеано оргазам итн.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Snake1 напиша:
1) Da prva mi e.........
А што толку си се загрижил дали свршува или не?
Ти свршуваш? свршуваш?
Епа ако таа не умее да сврши во тоа време, или во никое, нема што да се малтретираш.
Сексот треба да биде забава, не да се трудиш нешто посебно.
Ако не иде, значи не си одговарате по било кој начин, барај друга.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom