Секс школо

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...baraj druga...frigidnosta e opasna rabota...ne se ide na dolgi stazi so takva osoba ako planirash toa...moj sovet licno-nemora da znachi deka e tochno...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
А еве ти нешто и од мене... Може да се дожи сето тоа на неопуштеност. Ти како машко треба да се потрудиш да и докажеш дека е во сигурни раце... И немој да се секираш. Ако успееш да ја опуштиш, ке дојде она што го бараш :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
30
Поени од реакции
1
Ej fala na sovetite ama vcera svativme vo sto bilo problemot. Mnogu se plasi. Se plasi nesto da ne i se sluci ako i ''izleze'', pa i ja opravduvam oti i dvajcata sme po 16 godini i sme novi vo ova. Inace fala uste ednas.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Snake1 напиша:
Ej fala na sovetite ama vcera svativme vo sto bilo problemot. Mnogu se plasi. Se plasi nesto da ne i se sluci ako i ''izleze'', pa i ja opravduvam oti i dvajcata sme po 16 godini i sme novi vo ova. Inace fala uste ednas.
Би сакала да знам како дојде до овој заклучок?:smir:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
30
Поени од реакции
1
Samata mi kaza. Se plasela da svrsi oti milsi deka nesto ke i se sluci.Ama go nadminavme i toa i sega ovojpat bi trebalo da se desi. Ke vidime
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
А што толку си се загрижил дали свршува или не?
Ти свршуваш? свршуваш?
Епа ако таа не умее да сврши во тоа време, или во никое, нема што да се малтретираш.
Сексот треба да биде забава, не да се трудиш нешто посебно.
Ако не иде, значи не си одговарате по било кој начин, барај друга.

Какви сте вие машките, леле
Ако не па нека и раскине зошто незнаел да ја натера да сврши:tapp:
Крај краева што кога машките свршуваат брзо, што тогаш? Девојката би требала да стане и да рече еј заеби немаме иднина јас и ти премногу си брз :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
Тоа се учи и усогласува со тек на време, дечкото треба да ги научи слабите точки на девојката, да научи да се контолира, кога како да постапи и после се ке биде супер, сите ке се среќни и задоволни. Се се учи, АКО СЕ САКА
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Mnogu me interesira sto mislelo devojceto deka moze da i se sluci ako i "izleze"?
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
72
Поени од реакции
1
Abe daj kazite kako da izdrzam podolgo.Proba so se ama nebiva,mnogu sum popalen od mojta devojka,Mozebi zatoa so ja sakam neznam ak=ma daj kazite kako da oddolgovlecam da ne ..... ZNAETE
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Misli na partija shah ili nekoja druga nevozbudliva stvar, samo pazi da ne preterash so mislite, zashto moze da ne ti sedigne uopshte!
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Offff! Pa ete ti kazav, probaj da gi odtrgnesh malku mislite, namerno da go napravish toa, ne ochekuvaj samo po sebe da ti dojde! Misli na neshto po pasivno, olabavi se malku. Tuka psihata e glavna,morash da ja kontrolirash, porabiti na samokontrolata malku! Pa ako i toa ne biva idi izdrkaj dva pati pred da ebesh pa posle da sakash nema da mozesh da svrshish brzo!
 

LaTiTeA

Ветена госпоѓица Маленковска
Член од
17 април 2007
Мислења
156
Поени од реакции
2
Abe daj kazite kako da izdrzam podolgo.Proba so se ama nebiva,mnogu sum popalen od mojta devojka,Mozebi zatoa so ja sakam neznam ak=ma daj kazite kako da oddolgovlecam da ne ..... ZNAETE
Доколку ова ти е прва женска со која си имал сексуален контакт нормално е да свршуваш прерано затоа што немаш искуство и си премногу возбуден, поточно не знаеш како да си ги контролираш нагоните.

За почеток ако е ова точно остави времето да помине и практикувај повеќе секс со нејзе, ќе се научиш самиот како да трчаш на подолги стази.

Е сега има и возрасни луѓе со прерана ејакулација и за тоа има повеќе ефикасни и неефикасни лекови и финти.

- Една од финтите е да го применуваш советот што е пишан погоре, пред да дојде моментот на свршување почни да размислуваш за нешто сосема десето [тема на размислување сам ќе си најдеш].
- Некои машки/мажи првата ејакулација им е секогаш прерана ама за разлика од тоа понатамошните им се доста подолги, доколку и кај тебе е таков случајот пред сексот или мастурбирај сам, или пак женската твоја нека го направи тоа како дел од предиграта. После продолжите со секс и сигурно нема да свршиш одма затоа што не си физички способен за такво нешто. Најважно од се доколку имаш ваков проблем не се откажувај после прво свршување, односон секс не се состои од само едно свршување и крај, жена и онака сака повеќе време [квалитетни саати] да е задоволена што значи повеќе кратно твое свршување = повеќе време за секс.
- Има една техника што кај некои делува, во долниот дел од пенисот кај коренот над тестисите од време на време стискај го со палецот и показалецот и на тој начин ќе го спречиш прерано свршување, поточно ќе го одолговлечиш. Ова не е 100% ефикасно ама може да функционира.
- Ефикасен лек за брза ејакулација ти е алкохолот, можеш пред да имаш сексуален однос да се напиеш некоја чашка алкохол и со тоа да се релаксираш. Не е ова добро на подолг период ама во некои ситуации помага.


Добар совет: практикувајте подолга предигра, со повеќе допирање, галење, бацување иорален секс се со цел сексуалната игра да трае подолго и двајцата да бидете задоволени како што сакате. Дозволи и на женската/жената доколку таа има желба да ја води малце играта и да има контрола врз ситуацијата, а доколку е искусна ќе си ја знае добро работата.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Мисли на столчиња со три нозе, нај не секси е тоа:) или Durex Performance со лубрикант...ќе немаш гајле
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Мисли на столчиња со три нозе, нај не секси е тоа:) или Durex Performance со лубрикант...ќе немаш гајле
Durex Performance не се со лубрикант туку со лидокаин (анестетик) за одложување на ејакулација. Меѓутоа не ги бива нешто многу, германските Long Love се дааааалеку подобри.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
72
Поени од реакции
1
Bas ti fala ke se potrudam da vidam so ke bide i kako ke bide.Vo sekoj slucaj FALA mnogu
 

Kajgana Shop

На врв Bottom