Секс школо

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
PlayBoY напиша:
ја имам едно проблем4е...
имам една другарка што со неа идам дури 4 години,ама врска без обврска,сме иделе,сме раскинале,пак сме се фатиле,пак сме раскинале и сега ПАК идеме!!!! а финтата у проблемот е тоа што,кога се лјубам со неа ја се ВОЗБУДУВАМ!!! и тоа само со неа,кај другите девојки што сум ги имал,не ми се дешава ова(да ти се дигне пенисот)...
сакам да прашам,како се вика онааа течност,која НЕ е "сперма" ама сепак пенисот испушта нешто,додека телото ми е возбудено!?
Тоа е пред семена течност. Барем така во школо не учеја.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
PlayBoY напиша:
ја имам едно проблем4е...
имам една другарка што со неа идам дури 4 години,ама врска без обврска,сме иделе,сме раскинале,пак сме се фатиле,пак сме раскинале и сега ПАК идеме!!!! а финтата у проблемот е тоа што,кога се лјубам со неа ја се ВОЗБУДУВАМ!!! и тоа само со неа,кај другите девојки што сум ги имал,не ми се дешава ова(да ти се дигне пенисот)...
сакам да прашам,како се вика онааа течност,која НЕ е "сперма" ама сепак пенисот испушта нешто,додека телото ми е возбудено!?
ако прашањето ти е само болдираното, тоа е лубрикант(течност за подмачкување), а стручно незнам како се вика, можеби е и така -)
машките го испуштаат во многу мали количини, недоволно за подмачкување при вршење на сексуалнипт чин. женските ја имаат главната улога на лубрикација. тие се "влажнат" односно го испуштаат лубрикантот при возбуда(исто како и машките), со што се "олеснува" сексот, односно пенетрирањето.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
kpbKENGUR напиша:
ако прашањето ти е само болдираното, тоа е лубрикант(течност за подмачкување), а стручно незнам како се вика, можеби е и така -)
машките го испуштаат во многу мали количини, недоволно за подмачкување при вршење на сексуалнипт чин. женските ја имаат главната улога на лубрикација. тие се "влажнат" односно го испуштаат лубрикантот при возбуда(исто како и машките), со што се "олеснува" сексот, односно пенетрирањето.
Лубриканти се течностите што служат за подмачкување ама оние што си ги купувате стрикно за тоа а не течноста што ја испушта пенисот
 

HaRdToGeT

UnStOp@bbLe KiLLeR
Член од
18 септември 2005
Мислења
373
Поени од реакции
7
zafrknata напиша:
Лубриканти се течностите што служат за подмачкување ама оние што си ги купувате стрикно за тоа а не течноста што ја испушта пенисот
Ne mozam bash strucno da kazam kako se vika taa tecnost no bi se soglasil so KENGUR, deka taa tecnost sluzi kako lubrikant i deka e vo nedovolna kolicina za da ima bili kakva primena vo seksot, a shto se lubrikanti znaeme sepak :) I deka se kupuvaat znaeme no gi ima i kako podarok vo sportex kondomi mislam i durex ... no iskreno do sega lubrikant ne sum upotrebil ... nemalo potreba pa za ponatamu ke videme ne se znae :helou:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
zafrknata напиша:
Лубриканти се течностите што служат за подмачкување ама оние што си ги купувате стрикно за тоа а не течноста што ја испушта пенисот
да златна, и таа течност е лубрикант -))
има природен-оној што го испуштаат мажот и жената(главниот "подмачкувач"); и
има вештачки-како тој од продавниците. обично се користи за анален секс, бидејќи анусот сам по себе не произведува лубрикант т.е. течност за подмачкување како што го прави тоа вагината, па со тоа се овозможува полесна пенетрација.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
kpbKENGUR напиша:
да златна, и таа течност е лубрикант -))
има природен-оној што го испуштаат мажот и жената(главниот "подмачкувач"); и
има вештачки-како тој од продавниците. обично се користи за анален секс, бидејќи анусот сам по себе не произведува лубрикант т.е. течност за подмачкување како што го прави тоа вагината, па со тоа се овозможува полесна пенетрација.
Епа златен ако вие народски си ја викате и приридната таква течност лубрикант заради незнаење или ред други причини јас тука во никој случај не сум крива. Човекот убаво си имаше прашано како се вика течноста која ја произведува пенисот. Инаку не мора да ме подучуваш на кој каде и што му течи затоа што не реплицирав на тоа а и исто така женско сум фала богу не сум глупава да не знам.
Ќе заборавев да кажам дека семена течност не е оној збор што го бараме затоа што семената течност е спермата
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Златни, не се карајте. :pos:
zafrknata напиша:
Ќе заборавев да кажам дека семена течност не е оној збор што го бараме затоа што семената течност е спермата
Точно, зборот што го бараме би требало да биде пред-семена течност- она што Кенгур го вика лубрикант. Во контекст на ова, важно е да се знае дека и во пред-семената течност на пенисот (може да) има (мал број на) сперматозоиди, поради што финтата „ќе се сексаме без кондом, ама нема да свршам во неа“ може некогаш да не зезне.:)

Бацилус, потврди. :pos:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Zafrknata напиша:
Епа златен ако вие народски си ја викате и приридната таква течност лубрикант заради незнаење или ред други причини јас тука во никој случај не сум крива. Човекот убаво си имаше прашано како се вика течноста која ја произведува пенисот. Инаку не мора да ме подучуваш на кој каде и што му течи затоа што не реплицирав на тоа а и исто така женско сум фала богу не сум глупава да не знам.
Ќе заборавев да кажам дека семена течност не е оној збор што го бараме затоа што семената течност е спермата
кој ти кажа дека е народски? ако знаеш стручно, кажи го името, а дека е лубрикант-Е. значи, јас ја кажав функцијата-лубрикацијата и како таква, од таму е името-лубрикант.
тачно.
PSYtisfaction напиша:
Златни, не се карајте. :pos:Точно, зборот што го бараме би требало да биде пред-семена течност- она што Кенгур го вика лубрикант. Во контекст на ова, важно е да се знае дека и во пред-семената течност на пенисот (може да) има (мал број на) сперматозоиди, поради што финтата „ќе се сексаме без кондом, ама нема да свршам во неа” може некогаш да не зезне.:)

Бацилус, потврди. :pos:
точно е тоа, но најголем дел од нив се мртви -)) they are powerless. ама ќе се најде, не дај Боже, некој херкулес меѓу нив и ќе стигне до крајот.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
kpbKENGUR напиша:
кој ти кажа дека е народски? ако знаеш стручно, кажи го името, а дека е лубрикант-Е. значи, јас ја кажав функцијата-лубрикацијата и како таква, од таму е името-лубрикант.
тачно.
Значи течноста не се вика лубрикант туку има функција како на лубрикантите :pos: . Од тука изведуваме дека и двајцата тоа сакавме да го кажеме:pos:
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
For_My_Love_o-0 напиша:
Ajde maski zenski pomagajte sakam da znam dali zenskite obozavaat da i ja lizat ili ne ajde iskusni kazuvajte!
зависи од карактерот, а највеке од јазикот на лижачот!
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
For_My_Love_o-0 напиша:
I uste nsto koga e naj dobro vreme za sex vo denot!:toe:
за машките најчесто од 03 до 05 наутро. За женските било кога.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Ај јас да прашам нешто-пред некој ден се расправавме со другарките-дали хименот можи да биди скинат при тренирање карате?
 

HaRdToGeT

UnStOp@bbLe KiLLeR
Член од
18 септември 2005
Мислења
373
Поени од реакции
7
ПрИтИ_гРл напиша:
Ај јас да прашам нешто-пред некој ден се расправавме со другарките-дали хименот можи да биди скинат при тренирање карате?
Shansite se mnogu mnogu mnogu maaali, moze samo so udar koj bi prodrel vo vnatershnosta na vaginata, a ako misli veke na visoko podignuvanje noze vo karateto, narodski kazano (raschepatuvanje) definitivno ne moze, pobrzo bi se skinal od vozenje velisiped nego od toa ... :helou:
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ПрИтИ_гРл напиша:
Ај јас да прашам нешто-пред некој ден се расправавме со другарките-дали хименот можи да биди скинат при тренирање карате?
Нема шанси, барем јас имам партнерки со кои тренирам и се прашувале за такво нешто. Попрво ке умреш од таквиот удар одколку да се скине. хахаха...
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Абе иам другарка, не баш другарка дојде летово кај нас од Словенија. И почнавме да зборуваме и околку тоа и таа абе скината сум ова она... И почна демек од карате и било направила шпага не загреана онака одма. И сеа можно ли е или не?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom