Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.093
Поени од реакции
8.156
Сигурно е исправен и сигурно не е кинески таман работа ... секако даваат гаранција и на половните телефони без гајле[DOUBLEPOST=1438459898][/DOUBLEPOST]
Ако си направил апдејт ОТА, тогаш влези во рекавери и направи фактори ресет и после одма вајп кеш ... со волуме даун + хоум + пауер мислам беше да влезеш
ќе ти се избрише се, така да направи си бекап на тоа што ти е потребно
Се препороди тел еве 27 дена нема проблем со пунење и предтоа правев фактори ресет ама ова другово вајп кеш никогаш не сум го правел ГОЛЕМО ФАЛА
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Galaxy A7, LG G3 или HTC E8, кој нудит најпоќе од телефониве?
 
Член од
21 јануари 2013
Мислења
89
Поени од реакции
19
Itno mi treba pomos,na galaxy s6 edge telefonot vo steker ne polni moze da se polni samo preku usb kabel vo kola, napraviv factory reset ama pak istiot problem go ima, nekoe resenie?

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
704
Денес дур вртев на телефон, ми падна Galaxy S4-ката на земја од пола метро висина на тепих (на мека подлога).
Кога го земав во раце, дисплејот и се останато си работеше, ама тачот нејќе да чуе да работи.
Се сомневам дека конекторот внатре е откачен како резултат од падот на земјата...
Пробав да го отворам телефонот за да проверам, ама дисплејот неможев да го извадам пошто ми се чини дека ќе го оштетам ако терам сам понатаму...
Дали знае некој колку би ме чинело да се провери и да се поправи тоа и каде најбрзо и најквалитетно може да ми го средат затоа што многу ми е итно?
Доста ми е потребен телефонот во секојдневието и за работа, а гледам има форумџии дури што работат и во мобилари, па ако може некој поштен совет да даде, би бил благодарен.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Денес дур вртев на телефон, ми падна Galaxy S4-ката на земја од пола метро висина на тепих (на мека подлога).
Кога го земав во раце, дисплејот и се останато си работеше, ама тачот нејќе да чуе да работи.
Се сомневам дека конекторот внатре е откачен како резултат од падот на земјата...
Пробав да го отворам телефонот за да проверам, ама дисплејот неможев да го извадам пошто ми се чини дека ќе го оштетам ако терам сам понатаму...
Дали знае некој колку би ме чинело да се провери и да се поправи тоа и каде најбрзо и најквалитетно може да ми го средат затоа што многу ми е итно?
Доста ми е потребен телефонот во секојдневието и за работа, а гледам има форумџии дури што работат и во мобилари, па ако може некој поштен совет да даде, би бил благодарен.
Do kaj stigna so otvaranje?
Prestekaj go ekranot ama ne veruvam deka ke pomogne[DOUBLEPOST=1440787483][/DOUBLEPOST]
Itno mi treba pomos,na galaxy s6 edge telefonot vo steker ne polni moze da se polni samo preku usb kabel vo kola, napraviv factory reset ama pak istiot problem go ima, nekoe resenie?

Sent from my D6503 using Tapatalk
Probaj so drug adapter
 
Член од
21 јануари 2013
Мислења
89
Поени од реакции
19
Pod garancija e ama mislev deka e softverski nesto nemozam da go koristam a mi treba

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Дали може да се смени само стакло на С3 и на HTC Desire 500 или мора комплет со тач? Цени?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Дали може да се смени само стакло на С3 и на HTC Desire 500 или мора комплет со тач? Цени?
На С3 се мењава само тач за htc незнам нека се обрати торте он е по операциите

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
704
Do kaj stigna so otvaranje?
Prestekaj go ekranot ama ne veruvam deka ke pomogne[DOUBLEPOST=1440787483][/DOUBLEPOST]
Probaj so drug adapter
Завршив работа. Полека, внимателно, си го средив некако. :)
Фала на припомош друже!
Ептен во незгодно време ми откажа. Сабајлево патувам, а телефонот ми умира попладнево...кој баксуз еј :D
Па и на вториот телефон батеријата ми држи за еден разговор само од 2минути...исто ко да го немам.
Битно се среди и фала на совет ;)
 
Член од
18 април 2014
Мислења
75
Поени од реакции
12
Имам еден телефон ама има ставено шифра на бирањето, пораките и тн. но ја имам заборавено (од пред 2-3 години е телефонот) и сега сакам да го вклучам, но не може. Дали во мобилара може да се среди да се тргне шифрата?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Имам еден телефон ама има ставено шифра на бирањето, пораките и тн. но ја имам заборавено (од пред 2-3 години е телефонот) и сега сакам да го вклучам, но не може. Дали во мобилара може да се среди да се тргне шифрата?
Кој телефон?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom