Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.737
Поени од реакции
11.585
Се наоѓа негде екран за Алкател Идол 3 4.7 верзијата?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Се наоѓа негде екран за Алкател Идол 3 4.7 верзијата?
Прескап е и сеуште не го носат ... тука би бил околу 130-140 евра со монтажа според сегашните цени на екрани ...
совет чекај да паднат
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
98
Поени од реакции
12
Дали знае некој како да го тргнам секурити кодот од овој модел нокиа 101 дуал сим и преку каков кабел ако више има решение
 

Attachments

Т

Триптико

Гостин
Колку би чинела поправка на усб порт на Alcatel Idol 2S? Портот е функционален, ама некако расклатен, па има контакт/нема контакт.
 

nkL

The Creator
Член од
20 декември 2013
Мислења
34
Поени од реакции
7
Колку кошта поправка на усб порт на xperia M, целосно зеза портот, и каде има такви поправки :D
 
B

BooBojan

Гостин
Нa ЛГ Г2 сaкaјки дa инстaлирaм Клин Мaстер дa се oслoбoдaм oд губре пo тел, гo симнувaм и ми пoкaжувa ерoр 24 дoдекa инстaлирa. Тел ми е деуште нa 442 кит кaт. пoмoш некoј. Или некoјa пoстaрa верзијa oд кaј мoжaм дa симнaм oд Клин Мaстер бидејки пoрaнo ми финкциoнирaше.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Нa ЛГ Г2 сaкaјки дa инстaлирaм Клин Мaстер дa се oслoбoдaм oд губре пo тел, гo симнувaм и ми пoкaжувa ерoр 24 дoдекa инстaлирa. Тел ми е деуште нa 442 кит кaт. пoмoш некoј. Или некoјa пoстaрa верзијa oд кaј мoжaм дa симнaм oд Клин Мaстер бидејки пoрaнo ми финкциoнирaше.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Немаш потреба да користиш такви глупости повеќе го успоруваш телефонот,самиот андроид си се ослобудава од некој апликации и си чисти рам

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
8 јули 2014
Мислења
23
Поени од реакции
4
izgoren procesor za memorija na Alcatel one touch idol,ima nadez??? na 2 mesta go nosev rekoa ne se pravi, a koska telefonce bese...
 
Член од
8 јули 2014
Мислења
23
Поени од реакции
4
да :( само светкаше сијаличката, се уклучуваше до логото на вип и толку... а колку би му земала? и скршен екран на истиов модел колку би коштал?
Nema spas, rikaat samo sijalice svetniva gore i tolku

prodaj go za delovi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom