Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.890
Поени од реакции
6.169
Muabetot mi e e-sim da kupam preku internet.....i od zemja členka na EU, od kaj nas nema sansa da dadat dobra ponuda
Ako dotolku odluchis so esim najevtin ti e HOT Austria. www.hot.at
Tarifa kako na Slikata HOT Fix Mega za 15€
16GB EU Roaming + znaci koga ce bidi vo Austria e kako domashna Mrezha i ne gi troshi tie 16Gb) od vkupno 54GB za 1 Mesec i toa 5G.
Kupuvas Esim preku internet 2€.
Ja registriras online
I koristish.

Ili za 10€ so 43GB od koi 10GB vo EU 4G

IMG_20240429_150547.jpg

IMG_20240429_150610.jpg
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Izgleda lugjevo zaboravaat koja e ubavinata da imas vo kutija polnac koj ke ti Napolni Telefon za 30 minuti mesto saat i pol i da ima headphone jack kade sto ne ti trebaat Bluetooth slusalki koi ke gi izgubis i ti trosat baterija preku Bluetooth. Zatoa Samsung iPhone nikogas.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.960
Поени од реакции
7.603
Izgleda lugjevo zaboravaat koja e ubavinata da imas vo kutija polnac koj ke ti Napolni Telefon za 30 minuti mesto saat i pol i da ima headphone jack kade sto ne ti trebaat Bluetooth slusalki koi ke gi izgubis i ti trosat baterija preku Bluetooth. Zatoa Samsung iPhone nikogas.
Да но намерно повеќето направија да нема полнач заедно со телефонот во кутија.

Ќе докупиш и полнач Super Fast а за џек ќе купиш додаток USB Type-C to 3.5mm. Е сега тој USB Type-C to 3.5mm дали дава добар звук не знам не се разбирам до толку. Јас на мојов Samsung А25 имам и 3.5mm приклучок.

Bluetooth слушалки се добри за кога возиш точак, пешачење, вежбање да не ти се плеткаат жиците. Јас имам жичани користено многу слушалки и на сите ми се искинала жицата што значи ич не сум внимателен на жичани слушалки.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.010
Поени од реакции
14.846
Ako dotolku odluchis so esim najevtin ti e HOT Austria. www.hot.at
Tarifa kako na Slikata HOT Fix Mega za 15€
16GB EU Roaming + znaci koga ce bidi vo Austria e kako domashna Mrezha i ne gi troshi tie 16Gb) od vkupno 54GB za 1 Mesec i toa 5G.
Kupuvas Esim preku internet 2€.
Ja registriras online
I koristish.

Ili za 10€ so 43GB od koi 10GB vo EU 4G

Прегледај го приврзокот 414802

Прегледај го приврзокот 414803
Ова е тоа што го барав....околу 15 евра да платам за една недела(толку ми треба), и да се купи преку интернет
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.890
Поени од реакции
6.169
Ова е тоа што го барав....околу 15 евра да платам за една недела(толку ми треба), и да се купи преку интернет
Ete ti za cel mesec e. Gore na stranata imas izbor na jazik. https://www.hot.at/hot-info-hr.html
I treba brojot prvo da go kupis i registriras.
Ti treba pasos i da e postara od 14 god. Ili pak na tvoe ime.
Posle si kupuvas pripejd paket 15€ i ja aktiviras opcijata od slikata pogore.
I toa e se.
Kako odi so esim si velam znajsh :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.010
Поени од реакции
14.846
Ete ti za cel mesec e. Gore na stranata imas izbor na jazik. https://www.hot.at/hot-info-hr.html
I treba brojot prvo da go kupis i registriras.
Ti treba pasos i da e postara od 14 god. Ili pak na tvoe ime.
Posle si kupuvas pripejd paket 15€ i ja aktiviras opcijata od slikata pogore.
I toa e se.
Kako odi so esim si velam znajsh :D
Искрено не сум инсталирал е-сим, само не би требало да е нешто комплицирано.

Си го задржувам правото да те препрашувам преку ПП ако запнам некаде....:D
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
1.001
Поени од реакции
1.447
Искрено не сум инсталирал е-сим, само не би требало да е нешто комплицирано.

Си го задржувам правото да те препрашувам преку ПП ако запнам некаде....:D
Има една многу практична апликација за iPhone, јас ја имам користено и работи перфектно, се вика Airalo . Си бираш за која држава сакаш есим и ти ги дава сите можни понуди, си бираш што ти одговара ја купуваш и самата ти ја активира. Стигаш во одредената држава и имаш интернет. На истата апликација можеш да следиш колку имаш потрошено и доколку го потрошиш пакетот што го имаш можеш да си го дополниш. Мене лично ми беше страшно практична, се надевам дека ке ти се најде.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.890
Поени од реакции
6.169
Има една многу практична апликација за iPhone, јас ја имам користено и работи перфектно, се вика Airalo . Си бираш за која држава сакаш есим и ти ги дава сите можни понуди, си бираш што ти одговара ја купуваш и самата ти ја активира. Стигаш во одредената држава и имаш интернет. На истата апликација можеш да следиш колку имаш потрошено и доколку го потрошиш пакетот што го имаш можеш да си го дополниш. Мене лично ми беше страшно практична, се надевам дека ке ти се најде.
Abe ne se raboti za aplikacija tuku i za cena.
Za 10€ 43Gb ili za 15€ 53Gb mozhis da sonuvash.
Razgovori 1000min gratis ne gi ni racunam
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.320
Поени од реакции
4.744
Искрено не сум инсталирал е-сим, само не би требало да е нешто комплицирано.

Си го задржувам правото да те препрашувам преку ПП ако запнам некаде....:D
Заебана работа е есим :)
Кога ќе купиш есим ќе добиеш QRcode од операторот
Ќе идеш во сетингс > мобиле сервис > адд есим
Ќе ти даде две опции треба да одбереш од QR code скенираш со камерата и тоа е тоа :)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Да но намерно повеќето направија да нема полнач заедно со телефонот во кутија.

Ќе докупиш и полнач Super Fast а за џек ќе купиш додаток USB Type-C to 3.5mm. Е сега тој USB Type-C to 3.5mm дали дава добар звук не знам не се разбирам до толку. Јас на мојов Samsung А25 имам и 3.5mm приклучок.

Bluetooth слушалки се добри за кога возиш точак, пешачење, вежбање да не ти се плеткаат жиците. Јас имам жичани користено многу слушалки и на сите ми се искинала жицата што значи ич не сум внимателен на жичани слушалки.
Da ama muabetot mi e zosto voopsto da se zamaras da odis da dokupuvas bilo sto. Nema pogolem merak da otvoris kutija i vnatre da dobies maska i polnac osobeno nad 60 vati koj ke ti Napolni Telefon za pola saat. Mozebi jas taka rasmislivam ama ne prifakjam da kupuvam Telefoni sto nema nisto vnatre vo kutija. Za slusalki stvarno ne mi smetaat zici duri i imam pogolema kontrola deka zvucnicite se tuka deka ne sum gi izgubil.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.890
Поени од реакции
6.169
Da ama muabetot mi e zosto voopsto da se zamaras da odis da dokupuvas bilo sto. Nema pogolem merak da otvoris kutija i vnatre da dobies maska i polnac osobeno nad 60 vati koj ke ti Napolni Telefon za pola saat. Mozebi jas taka rasmislivam ama ne prifakjam da kupuvam Telefoni sto nema nisto vnatre vo kutija. Za slusalki stvarno ne mi smetaat zici duri i imam pogolema kontrola deka zvucnicite se tuka deka ne sum gi izgubil.
60W polnach ne znachi deka telefonot che ti go napolni za pola saat!
bitno e da podrzhuva Quck ili Ultra Quick Charge polneje i telefonot a i polnachot da ja poddrzhuva taa technologija.
A dali ti ce prifatish ili ne telefon shto vo kutijata nema polnach e lichno samo tvoj problem.

Vo EU nema povejche polnachi vo kutiite od Samsung i Iphone kako i vo del Huawei i Xiaomi. Za drugi Marki ne sum se interesiral ama najverojatno i tamu e slichna prikaznata.

Zatoa e i voveden USB-C standardot. Pomalce djubre, pomalce troshok,
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.960
Поени од реакции
7.603
60W polnach ne znachi deka telefonot che ti go napolni za pola saat!
bitno e da podrzhuva Quck ili Ultra Quick Charge polneje i telefonot a i polnachot da ja poddrzhuva taa technologija.
A dali ti ce prifatish ili ne telefon shto vo kutijata nema polnach e lichno samo tvoj problem.

Vo EU nema povejche polnachi vo kutiite od Samsung i Iphone kako i vo del Huawei i Xiaomi. Za drugi Marki ne sum se interesiral ama najverojatno i tamu e slichna prikaznata.

Zatoa e i voveden USB-C standardot. Pomalce djubre, pomalce troshok,
Кога ќе ми текне порано што се во кутијата се добиваше а сега ништо.

Порано дури и CD даваа што е непотребно, некој Samsung модели и додатоците ги имаше во кутијата.
Не знам точно кој Samsung модел беше но знам татко ми во кутијата имаше и звучниче што се приклучува на телефонит.
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.890
Поени од реакции
6.169
Кога ќе ми текне порано што се во кутијата се добиваше а сега ништо.

Порано дури и CD даваа што е непотребно, некој Samsung модели и додатоците ги имаше во кутијата.
Не знам точно кој Samsung модел беше но знам татко ми во кутијата имаше и звучниче што се приклучува на телефонит.
Abe gledaj magareto ne samarot.
Tie glupostite ni togash ni sega ti trebaat.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.320
Поени од реакции
4.744
Da ama muabetot mi e zosto voopsto da se zamaras da odis da dokupuvas bilo sto. Nema pogolem merak da otvoris kutija i vnatre da dobies maska i polnac osobeno nad 60 vati koj ke ti Napolni Telefon za pola saat. Mozebi jas taka rasmislivam ama ne prifakjam da kupuvam Telefoni sto nema nisto vnatre vo kutija. Za slusalki stvarno ne mi smetaat zici duri i imam pogolema kontrola deka zvucnicite se tuka deka ne sum gi izgubil.
A zasto da dokupuvas polnac celo vreme ako toj doma ne ti raboti za stariot telefon sekako ke trebalo da kupis polnac a ne da smenis telefon.
Cisto za info istiot polnac go kortistam od 2015 godina (duri ednas smeniv kabel za toj period)

Кога ќе ми текне порано што се во кутијата се добиваше а сега ништо.

Порано дури и CD даваа што е непотребно, некој Samsung модели и додатоците ги имаше во кутијата.
Не знам точно кој Samsung модел беше но знам татко ми во кутијата имаше и звучниче што се приклучува на телефонит.
kolku od ovie raboti gi iskoristi? da ti olesnam niedna, ako ne se korisni koja e poentata za da gi dobivas dopolnitelno gjubre da pravis?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom