Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.864
Добив понуда за Samsung Galaxy S5 од еден човек, го продава за 20 000 денари, а го купил во Австралија, користен е 10тина дена, се е океј. Некој што веќе го има телефонов да ме посоветува дали вреди за париве и како е задоволен од перформансиве, најмногу ме интересира батеријата колку држи бидејќи доколку е слаба ужасно би ме нервирала... ?
како може S5 да не чини? Нов ти е 500 евра за споредба. Доколку е у добра состојба и е отклучен за мк мрежа земај не се мисли, батерија се знае на смартфон ден или два.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Добив понуда за Samsung Galaxy S5 од еден човек, го продава за 20 000 денари, а го купил во Австралија, користен е 10тина дена, се е океј. Некој што веќе го има телефонов да ме посоветува дали вреди за париве и како е задоволен од перформансиве, најмногу ме интересира батеријата колку држи бидејќи доколку е слаба ужасно би ме нервирала... ?
Види кој модел е ако е 900f зимај не му ја мисли ич го имам телефонот и е одличен батеријата е исто добра единствено што ме нервира на с5 е капачето кај што се полни треба ептен да бидеш нежен ако не го пазиш од неколку пати ке се скине
Само види тие австралиските верзии не се исти со европските модели

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Види кој модел е ако е 900f зимај не му ја мисли ич го имам телефонот и е одличен батеријата е исто добра единствено што ме нервира на с5 е капачето кај што се полни треба ептен да бидеш нежен ако не го пазиш од неколку пати ке се скине
Само види тие австралиските верзии не се исти со европските модели

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Мислам дека ќе му слезам на цената и до 18 000 да дојде точно 300 евра, мој човек е, а и нешто викаше демек за австралиски и јапонски пазар бил па као подобар бил во споредба со нашиве....
Исто така ми беше страв поради слабиот рејтинг на телефонов од страна на корисниците на gsmarena.com
 
Последно уредено:

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Мислам дека ќе му слезам на цената и до 18 000 да дојде точно 300 евра, мој човек е, а и нешто викаше демек за австралиски и јапонски пазар бил па као подобар бил во споредба со нашиве....
Па незнам за тоа тоа и може да биде проблемот да не работи на нашите оператори се на се добар е телефонот кај мене е европската
верзија и ја не експериментирам со такви телефони од други континенти :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
Дајте бе некоја понуда за Ноте 3-ка луѓе. Ко Јеховин сведок станав. :D
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Дајте бе некоја понуда за Ноте 3-ка луѓе. Ко Јеховин сведок станав. :D
Нема половни ноте 3 и да има многу се ретки и добро зачувани обично се од ѓубре извадени или па се репарирани

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
Нема половни ноте 3 и да има многу се ретки и добро зачувани обично се од ѓубре извадени или па се репарирани

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Имаше колку сакав кога не планирав да земам, сега кога сакам еден телефон нема...
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Имаше колку сакав кога не планирав да земам, сега кога сакам еден телефон нема...
Нема другар верувај ми ја скоро еден месец барав за мој другар ноте 3 половен обично тие што ги најдов беа срање на секој по нешто неработеше или па беа многу излушкани а башка и ме отече мојот да сум му го продал

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Дали се сигурни ледиком и мобеликс? Првпат планирам да купувам од мобилара, и некако ми е шубе.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Дали се сигурни ледиком и мобеликс? Првпат планирам да купувам од мобилара, и некако ми е шубе.
Сигурни се, продаваат оргинал телефони, за тоа не треба да се плашиш.
Од мобелликс имам земено ace 2 пред 2 години, фер дечки се, имаш писмена гаранција, со фиксална сметка и се такви работи.
Исто ледиком се добри.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Од кај и да купуваш телефонот обавезно да го провериш таму да го истестираш дали е се во ред, макар и 15мин ти требале да го расчепкаш... Јас зедов од ледиком хтц пред 3 недели ама бев на брзање, на телефонот беше празна батеријата и се водев чисто од нивната репутација. Кога го наполнив дома испадна дека телефонот е со фабричка маана, па го враќав на сервис, за 3 дена ми го вратија поправен. Али очи отворени да не се заебаваш накнадно ко мене....
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.864
Од кај и да купуваш телефонот обавезно да го провериш таму да го истестираш дали е се во ред, макар и 15мин ти требале да го расчепкаш... Јас зедов од ледиком хтц пред 3 недели ама бев на брзање, на телефонот беше празна батеријата и се водев чисто од нивната репутација. Кога го наполнив дома испадна дека телефонот е со фабричка маана, па го враќав на сервис, за 3 дена ми го вратија поправен. Али очи отворени да не се заебаваш накнадно ко мене....
калва маана?
 

@codeblock@

"Prediction is difficult, especially the future."
Член од
9 март 2014
Мислења
61
Поени од реакции
18
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=1270972
некој од искуство мислење за корејскиве реплики? или ако не препорачајте некое телефонче што се наоѓа до 6000денари али да има гаранција. Ви благодарам однапред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom