Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=1270972
некој од искуство мислење за корејскиве реплики? или ако не препорачајте некое телефонче што се наоѓа до 6000денари али да има гаранција. Ви благодарам однапред.
Прескокни ги овие корејски, кинески (или какви и да се) копии. За тие пари имаш солидни телефони, разгледај по огласи
 

@codeblock@

"Prediction is difficult, especially the future."
Член од
9 март 2014
Мислења
61
Поени од реакции
18
Прескокни ги овие корејски, кинески (или какви и да се) копии. За тие пари имаш солидни телефони, разгледај по огласи
Извини несакам да бидам досаден, но ме интересира чисто поради која причина да се избегнуваат овие копии? Брзо се расипуваат? Не се тие перформанси што се нудат или сосема нешто друго?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Извини несакам да бидам досаден, но ме интересира чисто поради која причина да се избегнуваат овие копии? Брзо се расипуваат? Не се тие перформанси што се нудат или сосема нешто друго?
Нема резервни делови, хардверот од што се направени е многу лош, имаат многу малку меморија внатрешна, андроидот во нив е многу спор и со багови, немаш никаде резервна копија од системот каде што можеш да префлешуваш ако зезнеш нешто.
Подобро да разгледаш нешто како Xperia M, Lg L70 и слични кои се со цена од 100-110евра.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Извини несакам да бидам досаден, но ме интересира чисто поради која причина да се избегнуваат овие копии? Брзо се расипуваат? Не се тие перформанси што се нудат или сосема нешто друго?
Едноставно не ги бива, ниту хардверски ниту софтверски, имам користено кинески таблет (го продадов после недела дена) и можност да чепкам (па и да ,,оправам,,) корејска копија на с4, конкретно зошто те интересира за копијава.. слика од камерата добра само во телефон, на почеток ти работи ок, после некоја недела (одкако ќе се поднапуни со апп и кеш) почнуваат тие бедни лагови, рандом ресетирања, прегревања итн
За расипување се зависи како ќе ти се погоди.
 

@codeblock@

"Prediction is difficult, especially the future."
Член од
9 март 2014
Мислења
61
Поени од реакции
18
Нема резервни делови, хардверот од што се направени е многу лош, имаат многу малку меморија внатрешна, андроидот во нив е многу спор и со багови, немаш никаде резервна копија од системот каде што можеш да префлешуваш ако зезнеш нешто.
Подобро да разгледаш нешто како Xperia M, Lg L70 и слични кои се со цена од 100-110евра.
Едноставно не ги бива, ниту хардверски ниту софтверски, имам користено кинески таблет (го продадов после недела дена) и можност да чепкам (па и да ,,оправам,,) корејска копија на с4, конкретно зошто те интересира за копијава.. слика од камерата добра само во телефон, на почеток ти работи ок, после некоја недела (одкако ќе се поднапуни со апп и кеш) почнуваат тие бедни лагови, рандом ресетирања, прегревања итн
За расипување се зависи како ќе ти се погоди.
OK ви благодарам на времето и советот :) искрено го гледав и Huawei Ascend http://www.aliexpress.com/item/Huawei-G6-Qualcomm-Quad-Core-Mobile-Phone-4-5-inch-IPS-5MP-8MP-Camera-1GB-RAM/1899681954.html али ете ме пишманите за кинескиве. Иначе од сони повеќе во живот не би зел ништо и без пари да го даваат, посрање од xperiite што ги користев досега нема. Батеријата му држи едвај ден и пол без да се чепка и зборува со него. Да видам како ќе сум со буџет за некаков самсунг, ако не се најде уште некој денар плус ќе земам било што за тие пари што има гаранција барем година.
 
Член од
31 јули 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
kade moze da se kupi skroz nov sony ericsson xperia mini pro,ama navistina da e nov a ne so smenata maska
 
Член од
17 декември 2009
Мислења
32
Поени од реакции
3
Дали би ми препорачале да купувам Samsung Galaxy S5 refurbished од ebay? :cautious:
Пишува дека е manufacturer refurbished, а не seller refurbished.
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
88
Поени од реакции
21
Дали би ми препорачале да купувам Samsung Galaxy S5 refurbished од ebay? :cautious:
Пишува дека е manufacturer refurbished, а не seller refurbished.
Ризикот е голем, па сега вие одлучете се! Јас не би ризикувал. Подобро од кај нас некој половен со гаранција.
Тоа е мое мислење..
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Вака сега - земав HTC Desire HD од другар (свежо рутиран) и нз зашто ама на Т-мобиле мрежа сум (и он го користеше на Т-мобиле) скоро па и да немам мрежа (секогаш ми е на 1 коцка или нема мрежа) и исто интернетот е СРАЊе ...... Могуче е да е до Андроид верзија или???
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Вака сега - земав HTC Desire HD од другар (свежо рутиран) и нз зашто ама на Т-мобиле мрежа сум (и он го користеше на Т-мобиле) скоро па и да немам мрежа (секогаш ми е на 1 коцка или нема мрежа) и исто интернетот е СРАЊе ...... Могуче е да е до Андроид верзија или???
Највероватно треба да смениш модем види на xda подетално како е за HTC

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Кои телефони ги препорачувате за вадење добра фотографија?
На мац ја гледав нокиа лумиа 1020. Има ли други со слични перфоманси? Чисто да споредам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кои телефони ги препорачувате за вадење добра фотографија?
На мац ја гледав нокиа лумиа 1020. Има ли други со слични перфоманси? Чисто да споредам.
iPhone :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom