Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
17 мај 2014
Мислења
12
Поени од реакции
1
T

Torchyrus

Гостин
Некој да ми предложи телефон со добра камера и андроид со претплата 600 на Оне и доплата околу 4к... ?
 
Член од
12 јули 2014
Мислења
8
Поени од реакции
0
imgres.jpg Овие денови може ќе земам самсунг галакси С3 мини па некој да ми каже мислење за овој телефон дали е добар? Вреди ли да го земам?
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Прегледај го приврзокот 98269 Овие денови може ќе земам самсунг галакси С3 мини па некој да ми каже мислење за овој телефон дали е добар? Вреди ли да го земам?
Веќе година дена го користам и сум доста задоволна. Нешто поконкретно да не те интересира?
 
Член од
15 јули 2014
Мислења
56
Поени од реакции
21
Излезен е KitKat за S3 LTE така? Кога пробувам да правам апдејт ми вика дека телефонот веќе го има последниот апдејт. Можам ли некако мануелно јас да си го инсталирам KitKat или мора да чекам сам да ми побара?

Телефонот ми е отклучен на сите мрежи и нерутиран.
Јас колку што сум запознаен нема да има више надградби на софтвер за с3 е сега може и да сум грешка. Имаш кастм румови со тој андроид но јас не би те советувал да идеш на друг роом може комплккации да имаш основниот е најдобар. А не ни има некои којзнае какви подобрувања новиот андроид повеке е филмање демек имал нов софтвер на телефонот којзнае што нема да добиеш
 
Член од
17 мај 2014
Мислења
12
Поени од реакции
1
Јас колку што сум запознаен нема да има више надградби на софтвер за с3 е сега може и да сум грешка. Имаш кастм румови со тој андроид но јас не би те советувал да идеш на друг роом може комплккации да имаш основниот е најдобар. А не ни има некои којзнае какви подобрувања новиот андроид повеке е филмање демек имал нов софтвер на телефонот којзнае што нема да добиеш
С3 има две верзии, една интернационална и една америчка. Американската односно онаа која поддржува 4g и која има 2 гига рам ќе добие KitKat, другата нема.

Јас лично се надевам ќе има мало подобрување во батеријата и такви некои ситни работи. А сакав да му праам ресет на телефонот, па затоа ме интересираше дали е испаднат апдејтот, за да му направам се одеднаш.
 
Член од
15 јули 2014
Мислења
56
Поени од реакции
21
Абе кастм роомовите продолжуваат батерија доста само заебанција е додека го најдеш вистинскиот за твојот моб. Ја може година дена се зезав и сеа најдов еден одличен добро ме тера, само еве 2 пати до сеа ми се случува да ми исчезне меморискатс картица да не ми ја познава телефонот па морам да ја форматирам на пс да се оправи.

Друго вака генерално добар е најдобар од сите што ги пробав. Сеа гледам и киткат има доста некои од нив имаат добри критики ама не ми се зеза пак сеа со тоа да ги пробувам.
 
Член од
3 март 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво.
Сакам да земам нов телефон но се двоумам.
Нокиа ЛУМИА 630 и ЛГ л70
разликата во цена е 1500 денари. Ве молам за совет кој би ми го препорачале.
 
Член од
17 мај 2014
Мислења
12
Поени од реакции
1
Абе кастм роомовите продолжуваат батерија доста само заебанција е додека го најдеш вистинскиот за твојот моб. Ја може година дена се зезав и сеа најдов еден одличен добро ме тера, само еве 2 пати до сеа ми се случува да ми исчезне меморискатс картица да не ми ја познава телефонот па морам да ја форматирам на пс да се оправи.

Друго вака генерално добар е најдобар од сите што ги пробав. Сеа гледам и киткат има доста некои од нив имаат добри критики ама не ми се зеза пак сеа со тоа да ги пробувам.
Јас нејќам да го рутирам телефонот, иначе ќе пробав и со кастм ром. Ќе си чекам апдејт, и онака ќе биде последен за мојава верзија по се изгледа.
 
Член од
15 јули 2014
Мислења
56
Поени од реакции
21
Јас нејќам да го рутирам телефонот, иначе ќе пробав и со кастм ром. Ќе си чекам апдејт, и онака ќе биде последен за мојава верзија по се изгледа.
Па ја ако те сватив добро имаш Американска верзија, значи не ти е земен од тука, значи немаш гаранција секако. Со рутирањето ја губиш гаранцијата тоае е само негативно. За рутирањето немаш мислам ништо лошо ако го рутираш, освен што губиш гаранција, а за ромови мислам дека сток (оргиналот) ти е најдобар. Со други ке добиеш нешто како подолго да ти трае батерија, и сменет изглед (зависи од румот), ама може да имаш сецкања, кочења и други компликации . Додека најдеш добар ке се заебаваш само. Така да би те советувал, да си седиш на оргинален и да си купиш батерии да си мењаш. Имаш сеа на интернет евтини со се полњачи ја купив 2 батерии и пуњач ете ги тераат немаат гајле.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Член од
5 август 2010
Мислења
222
Поени од реакции
50
Промена на дисплеј и тач на самсунг и9505 с4 колку е најефтино и каде?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom