Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Ми се сјеба ми се скрши дајте некое инфо праел некој екрани шо ти знам за ефтини пари или...мала пукнатинка е или некој да му го шитнам за ефтини пари предлог кој како! IMAG0003.jpg IMAG0004.jpg IMAG0007.jpg IMAG0008.jpg
 
Член од
9 ноември 2011
Мислења
143
Поени од реакции
10
Можее малку (многу) помош!
Имам Самсунг галакси 4,по грешка го ресетираа и избришани се податоци и слики.
Шанси да се вратат?
Благодарам
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Имам проблем при користење на интернет на Sony Xperia Tipo со нова Џабест картичка (со другата пост-пејд картичка исто од One нема гајле, се користи без проблем).

Се јавив во центарот за корисничка поддршка и побарав да ми испратат параметри за конфигурирање на користење на интернет....тие ми пратија конфигурациона порака, но на дисплејот на телефонот кога ја отворам пораката се појавува текст кој вели дека “оваа порака не може да го конфигурира телефонот“ и се завршува на тоа.

Да не имате некоја идеја како би го средил ова?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Можее малку (многу) помош!
Имам Самсунг галакси 4,по грешка го ресетираа и избришани се податоци и слики.
Шанси да се вратат?
Благодарам
Нема више враќање
Имам проблем при користење на интернет на Sony Xperia Tipo со нова Џабест картичка (со другата пост-пејд картичка исто од One нема гајле, се користи без проблем).

Се јавив во центарот за корисничка поддршка и побарав да ми испратат параметри за конфигурирање на користење на интернет....тие ми пратија конфигурациона порака, но на дисплејот на телефонот кога ја отворам пораката се појавува текст кој вели дека “оваа порака не може да го конфигурира телефонот“ и се завршува на тоа.

Да не имате некоја идеја како би го средил ова?
http://www.one.mk/3g-internet-podesuvanje-na-mobilni-uredi-.html
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Здраво.
Сакам да земам нов телефон но се двоумам.
Нокиа ЛУМИА 630 и ЛГ л70
разликата во цена е 1500 денари. Ве молам за совет кој би ми го препорачале.
Па зависи кои Оперативен систем ти одговара на пример кој најмногу емајл порака добиваш ако користиш Gmail тогаш андроид,а ако пак користиш Hotmail односно Outlook тогаш WP т. ест лумиата.
 
Член од
4 март 2014
Мислења
137
Поени од реакции
52
imam problem so mob. koga se javuvam na nekoj go slusam jas ubavo ama oni mene ne me slusat dobro ima nekoe zuenje kako da ima fonija koga si blisku do zvucnici ili takvi slicni raboti da ne znae nekoj so e problemo koristam GSM mreza ?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
imam problem so mob. koga se javuvam na nekoj go slusam jas ubavo ama oni mene ne me slusat dobro ima nekoe zuenje kako da ima fonija koga si blisku do zvucnici ili takvi slicni raboti da ne znae nekoj so e problemo koristam GSM mreza ?
Или си на Вип или отиден ти е микрофонот
 
Член од
4 март 2014
Мислења
137
Поени од реакции
52
na vip sum da a mikrofonot be e otiden poso go praka i na majstor toj vika se e ured so mikrofono vika nesto do mrezata imas problem a na drugio mob ko ja stavam kartickata ne mi go prave taj problem. Vikam da ne e oti sum na GSM mreza da se prefrlam na WCDMA moze do toa e ? oti mob ima 2 karticki mini i onaa standardo
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
na vip sum da a mikrofonot be e otiden poso go praka i na majstor toj vika se e ured so mikrofono vika nesto do mrezata imas problem a na drugio mob ko ja stavam kartickata ne mi go prave taj problem. Vikam da ne e oti sum na GSM mreza da se prefrlam na WCDMA moze do toa e ? oti mob ima 2 karticki mini i onaa standardo
Sto tel e? KineZ ?
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Имаат проблеми со мрежата одредени Леново телефони, кој како ќе се погоди :) Уште на ВИП ако е картичката :D
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
Имаат проблеми со мрежата одредени Леново телефони, кој како ќе се погоди :) Уште на ВИП ако е картичката :D
Леново А850+ ќе има ли проблем на ВИП картица знае ли некој ?
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Добив понуда за Samsung Galaxy S5 од еден човек, го продава за 20 000 денари, а го купил во Австралија, користен е 10тина дена, се е океј. Некој што веќе го има телефонов да ме посоветува дали вреди за париве и како е задоволен од перформансиве, најмногу ме интересира батеријата колку држи бидејќи доколку е слаба ужасно би ме нервирала... ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom