Поплаки

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Чокери на столетието Ербер/Мау.Маму ви ебам расипана! Добиен сет изгубија,сега добиен втор сет пак ќе го изгубат и ќе го изедат цел на крај.Од Ерлих/Флеминг ќе изгубат.:facepalm:[DOUBLEPOST=1466278401][/DOUBLEPOST]Tepaa majmunive ama kucinjana kineski me nadenaa.Uplativ od sabajle i togas Kina imaa 2.25,a ja gi izigrav da osvojat dva seta 1,57.Pred da pocne imaa 1,65 za kec.

Prv set tepaa lesno,vtor si gazea i vodea 16-13 na vtoriot tehnicki tajmaut.Od togas gi snema.

Tret set 9-4 9-9.Posle tesno se igrase i pri kraj gubea so 2-3 razlika.Stigaat 23-23,gubat 23-25.Cetvrt set kako stoki izgubija.

A Ceska igrale so miksan sostav ccc.

Posledni gi cekav Grcka 3:0,so peenje ke gi cekav.Nabrzina si tepaa.
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Викмаер +2.5. Губи 7-6, 6-4. 3/15 брејк топки.

Самоубиство. :facepalm:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Цццц факинг цигани све ви ебам.. :'(

 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Кудравцев џукелата му држи лекции на Павлашек!:facepalm: Почна Павлашек со брејк и од тогаш губи ко стока. 3-6 2-6 1-4*:tapp:

И кој курац овие Пашчек-Хлавацкова играат скоро 3 саат мамицата нивна.Ги чекам Шкугор/Мозер три дена ццц..Најјако на крај ќе биде ако изгубат одма набрзина.:oops::oops::sakasuste:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Е Карлович бе. Кога играв контра него на земја знаеше од 0-40 да се спасува, и тоа во повеќе гејмови. Сега еднаш го изиграв на трева, од факинг Лацко ќе го јаде. И тоа не искористи мини-брејк во вториот сет во тајбрејкот, и сега во третиов имаше брејк топка која не ја искористи, за веднаш потоа да јаде брејк во наредниот гејм, и тоа имаше 40-0 пред тоа.

Да ти го бапне жирафа, ебате киклопот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.609
Е Карлович бе. Кога играв контра него на земја знаеше од 0-40 да се спасува, и тоа во повеќе гејмови. Сега еднаш го изиграв на трева, од факинг Лацко ќе го јаде. И тоа не искористи мини-брејк во вториот сет во тајбрејкот, и сега во третиов имаше брејк топка која не ја искористи, за веднаш потоа да јаде брејк во наредниот гејм, и тоа имаше 40-0 пред тоа.

Да ти го бапне жирафа, ебате киклопот.
Битно можеше против Чорич од 2-6 да се врати во тај брејкот во вториот сет, и од 2-4 во првиот. Јас мислам дека нема тенисер што повеќе го имам колнено од Карловиќ. Секогаш кога и да изиграм контра него он добива, а за него он губи. Да му ебам све најмило, да умре од ебола да дае Господ, да му ебам тоа копилето што дтка, неписмен усташ.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Ербер раката да ти се исуши копиле едно!!!

Го мислев Џумхур +1,5 прв сет 2,29 коеф,ама штознам некако сомнителен ми беше тој и ко бајаги голем коеф,па реков ќе ги играм 10+ прв сет. 3-2 водеше Ербер без брејк,завршува 3-6.Двата брејка на 0 ги изеде.:tapp::tapp: На трева да изедеш два последователни брејка на 0 е жива брука.Додуша на било каква подлога.

Смислив добитен тикет,го сменив во недобитен.:boksix:

Кога не сака,не сака.[DOUBLEPOST=1467320384][/DOUBLEPOST]Господ да го поживее Левандовски. :kezec::semolam:Ги имав 4,5+ шутеви во гол полјаците и тој на 10секунди при крај некако ја зафати со глава.:kruna:[DOUBLEPOST=1467320428][/DOUBLEPOST]Се извадив за крај.:icon_mrgr:
 
Последно уредено:

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Mrtva majka bugarska vi ebam. Od 18-15(pred toa 16-12) izgubija 20-25.A na 18-15 pogodija as,ama sudijata dosudi aut.Kamerata pokaza deka bese dobra topkata,ama bugari retardirani ne pobaraa challenge.Normalno prv set 45,5+ a toa 20-25.

A i mater da im ebam,igraat so C sostav,a vcera full sostav.Im popustaat na rusite zasto im treba pobedata.

Denes Iran-Italija 45,5+ prv set 20-25,Kanada-Kolumbija prv set +3,5 25-21(a bese 23-21),Germanija kec i sega ako tepaat amerikancite 3:0 i bugarite za eden poen ke me padnat.Ee tatari edni nikakvi.

Ke napravev dobra para,a na kraj samo mal profit.A i koj kur mozzart primaat uplati posle 23:00 mameto..:anco::motorce:
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Пробувам да сфатам што ми се дешава овие 2 дена, ама тешко ми оди, ова се коси со секоја логика, имало досега луди денови ама како овие 2 дена не, тестирање живци до максимум, играв тениси кои беа апла фаворити пред мечот а го имаа изгубено првиот сет, зборувам за тенисери кои имаа 1.50 или помал коеф а губеа со 1-0 во сетови, првиот на 1.40 коеф го играм да врти, поведува со брејк и го губи сетот, а коеф кога водеше со брејк му беше 1.25 за негова победа, втор на листата германецот Штруф, втор сет го прегази Даниел Таро, трет сет поведува со 2-0 со брејк, овој Таро изгубен тотално, и одеднаш се менува моментумот и Таро го врти мечот, на 2-0 трет сет коеф беше 1.15 за Швабата, трет го играм овој Дејан Катич на турнирот кај нас, губеше 1-0 во сетови од некој тотален анонимус, коеф за негова победа 1.44, и пази што се дешава, конечно прави брејк на 3-3 во втор сет, поведува со 4-3, и од 4-3 губи 4-6, изеде 2 брејка по ред, а дотогаш ниту еднаш немаше изедено брејк и имаше освоено преку 80% на прв и 60% на втор сервис,тој другиот што победи мислам дека не зема ни 3 гема во денешниот меч, четврт по ред исто алпа фаворит, изгубено прв сет, втор сет го прегази 6-2, трет сет почнува со 2-0 со брејк, коеф за негова победа 1.05, и го губи мечот 5-7, петта во низа тенисерка, 1.40 за нејзина победа на негатива 1-0 во сетови, втор сет ја прегази, трет сет загуби 1-6, а коеф за нејзина победа пред почеток на 3 сет беше 1.15, и сега последен исто еден тенис, истата ситуација, негатива 1-0 во сетови, втор сет газење 6-0, трет сет 2-1 со брејк, коеф за негова победа 1.10, и од 2-1 сетот завршува 2-6 за другиот, и од фубалот нормално Португалија се влече цел турнир, играат некој антифудбал, Велс добар цело првенство и рутинска победа за Португалија
Иначе на бет365 веќе 10ина години играм и тоа 90% уплаќам тениси, кога некој тенисер има 1.50 или помал коеф за да победи, а губи 1-0 во сетови, во 8 од 10 меча фаворитот победува, а мене сега ми се деси 6 пати по ред фаворитот да загуби, па немој да ме јебеш бре
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Види бе несреќа....
Чекам кошарката Италија-Хрватска + ебана граница од 140 коша неможат да префрлат, точно ми паѓаат 140 а чекам 141, за ЕДЕН, еден, еден (1) ебан поен ме паѓа, ај сиктер таму :yid::uzi::uzi:
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Ah be francuzi crnecki sve vi ebam crno mrs u afrika pleme vi ebam kunta kintsko na 50 stepena da se pecete da se udavite u sopstevenata pot. Malaricni komarci i bumbari da ve ugrizaat plemeto migrantsko da vi go ebam.migrantsko isisko.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Леле Јанг коппиле едно грозно никакво.Ги испосра Козлов и Џонсон,сега со Милер не може прв сервис да погоди све ти ебам по список.За разлика од него,копилево Милер само прв сервис погодува. Ако не згреши Милер,тој не знае да земе поен.Матер ти ебам џуптинска![DOUBLEPOST=1468693783][/DOUBLEPOST]6 аса во три гејма и уште 3-4 сервис винери.:tapp: 90% од поените му се без да му падне капка пот.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
како да не се изнервираш, ти ебам и гимено травер и тој тенисер, гомно.


Untitled 40.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom