Поплаки

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
img134.jpg
Цркнете бе Спарта,мамицата ваша,посебно овај лигуш..:tapp:
Абе од обична настинка да ги фрлиш чевлите бе лигушко еден скапан,да ти ебам фацата никаква...

Кој тренер си бе ти бе?Кој си бе ти да играш со втор тим,и ќерќи и внуки и се по список,пичка ли ти женина твоја..
Гледајте бе кои куртони не ебаваат,после Победа местела,па нема поголеми лопови бе од овие Западноевропските арамишта...
Излегува лудакот со изјава дека КУПОТ НЕ ГО ИНТЕРЕСИРАЛ,па кога не ве интересира кој :kuracc:се пласиравте полуфинале?
Ако веќе беше редено да оди Јаблонец финале зошто не изигравте со прв тим,па демек "СЛУЧАЈНО"не успеавте да анулирате..
Излегува другарот со фаца како избеглица од Чернобил со децата од младинци бе,без срам без ништо..
За шо се чувавте бе?Плзен ве изрешета во лигата,го изгубивте првенството,единствена шанса за трофеј беше оваа и гледај ги..
Ептен ми беше сумљиво ,од 1.55 во билтен на 2 коеф на ливче,ама ај си реков,за 300 ден уплата да преправам сега нека си ебат матер,си реков има некоја друга причина за ваквиот коеф,ама дека со цел втор тим бе ќе излезат не ми падна ни на крај памет..
Не ми е криво за добивката,колку за начинот на кој ме издупија,па не е можно бе,уствари можно е:shook:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Ги чекав последни Хангжу гол да не дадат,а тие даваат од пенал 70-та и некоја минута.Пеналот беше чист како солза,ама судијата прво досуди гол аут,па корнер,а откако му се пуштија да го тепаат играчите,досуди пенал.:tapp::uzi:

Кинеска работа у пм.:pijanco:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.218
Поени од реакции
108.018
http://www.rezultati.com/utakmica/h4QicQKf/#detalji
0-2 гола на народњак за 6000 добивка, видете кога паднаа головите.

На друго во живо Јувентус да не падне гол до полувреме за 850, пенал во 43 минута.

На трето Ајакс за 3500, а на четврто преуплатив поради Ајакс и ме еба Ѓер 2ка, нерешено заврши, а на првиот тикет со Ајакс ја имав х2. :pos:

Прекрасен ден, нема што.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
img136.jpg
Го тепаа ПСВ на гости,за да ја изгубат титулата со испаднатиот Де Графшап:bravobe:
Enough said..:ban:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.218
Поени од реакции
108.018
Ја имам Корне-Дои овер 20.5, прв сет 6-7 втор сет 1-0 за Корне и завршува 1-6.
http://prntscr.com/b1zmqa
Абе еј, цркнете сите жени на светот, СВЕ ВИ ЕБАМ РЕТАРДИРАНО. Не праам више муабет со мајка ми до крај на година, упм нека идат и жени и све.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
img137.jpg
"ФАЛА ВИ"Кил,многу фала,пичка ви матер ретардирана...:tapp:
Шо ќе беше бе проклети Шваби ејј,па уште и го намалија коеф драстично,затоа и ја пишав,си викам ИМА НЕШТО:zloo:знам дека се ДРВА КИл во гости,но сепак редовно последните сезони си ги шлакаа Магдебург,а ова им беше последна шанса да се вратат во некоја шема за титула..
Магдебург веќе го лапна купот(последен да им е):kuracc: и за курот им беше мечот,арно ама мораше,по некое непишано правило МОРАШЕ ДА СЕ ПОВАМПИРАТ ВО ВТОРО,вака да играа со ретардираните екипи како Лајпцид,Бергишер и компанија како во последните 10 дена кога два пати ми паѓаат добитно ливче ќе играа во ЛШ,шо ќе беше бе скапани екипи бе.....
Добро си одеше во прво,Ландин на нивоУ,водство на Кил до кај 45 минута и после како да доби некоја нова чудесна моќ Магдебург,абе ајде таму,погодуваа од кај стигнат мамицата нивна,муви бркаше Ландин..
И шо е најјако како да беше редена утакмицата за нула,се по шаблон,арно ама Екберг тикварот промаши пенал за нерешено на 1 секудна до крај,секоја чест...
Најмногу ме нервира шо ги намалуваат вака коеф и тоа од супер тип бе:roker:,шо Горење од -7 на полувреме успеа да се врати за да ме поебат зебрите...
Златна Барса на хен не ги изиграв,23 разлика тепаа,барем 1.80 коеф ќе имав..:shook:
Ништо ново..:гик:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Абе Марах/Матковски дрва едни дрвосани.Трет сет во тајбрејк изгбија 8-10,а почнаа фуриозно со 3-0.Од 10 поени на противниците,6 поени беа сервис винери.:facepalm:Ниеден од тие 6 лесни поени не отиде во аут или публика,туку неписмените не знаеа да го постават рекетот,само се одбиваше од рекетот и паѓаше околу нив топчето.Ниту брзи беа сервисите,ниту нешто опасни.И на крај тежок зицер на мрежа Марах го попрати топчето во аут три метра позади линија.Го имаа мечот во нивни раце.(n):tapp:

Имаа и голема шанса да водат со два мини брејка,ама ретардите баш кога највише требаше врска немаа.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.706
Поени од реакции
35.151
Лаком газ, три кура јади, да ми крени добивката 0-3 гола :tapp:
k.jpg
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
20 tenisi,19 vlagaat i samo Kowalczyk/Sancic me pagjaat protiv nekoja neznalica Pena i nepostoeckiot Titsarevic.

Ej pederite imaa 6-4 5-3 40-40 na protivnicki servis.Ova vo parovi e mec topka.Togas bese 41 koef. vo zivo.Posle ne vidov,ama imale 30-15,a otprilika toa bi trebalo 67 koef. da imaat,taka odat standard.

I na kraj 5-7 go izgubija setot.
Vo tajbrejk t.e tret set,vodea 2-0,pa 4-4 i izgubija 4-10.A se do kobnite 5-3 bea skoro nepogreslivi.Samo eden brejk izedoa i toa i toj od 40-15.

Jebem li vi ga nabijem.

Da izgubis od Pena/Titsarevic treba reketot da go uramis i da ne se pojavis na teniski teren.:tapp:
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.198
Поени од реакции
3.194
Ти ебем Леганес и хуеска бе..
ДА умрете бе утре да не дочекате ви ебем мртвите местачи ПУ!!!
Ти ебем Леганес бе лајна едни ова не е можно бе корупке глупи!!!
Спортска да не можело да се фати еј!!
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
CSKA 15 natprevari po red gi pleskaa na Unics i bas koga gi izigrav ,go popusija.

Poteg na natprevarot bese zabivanjeto na Jackson koe ne uspea da go realizira,a sam bese vo kontra.Toa bese na 49-50,a Unics od toj poteg se odlepija na 61-51.:tapp:
Napadot posle "sranje" potegot na Jackson,Unics realiziraa trojka i toa posle 3 ofanzivni skokovi.Tuka se izgubija nacisto.

Prvo poluvreme Unics 41 poen,Langford 21.:lut::mad:
CSKA samo edno slobodno promasija,a imaa 26 mislam.I pak izgubija!:несвест:
Ovoj im e najslabiot natprevar sezonava.Vakvo katastrofalno sutiranje retko se gleda.De Colo i Teo vtoro poluvreme kako im pomagaa na Unics papapa.

A tri pati se vrakaa na kraj,tri pati trojki kopilinjata.Na 70-73 napad CSKA,De Colo pusta nenormalen pas koj nikoj ne go ocekuvase.

Cccc

Vo dubl so Viklyantseva set da zeme gi imav.Taa duri pobedi i toa ubedlivo.Eee CSKA ruski pederi.:uzi:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Klet igrac onoj Karlovic..Non stop go igram kontra i non stop pagam.

Kuznetsov prv set vo tajbrejk imase 6-4,izgubi 6-8.Vtor set bez brejk 2-3 30-0,gubi 4 poeni po red.:facepalm:Vo posledniot gejm 0-30 ama dzabe.Kreten.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom