Паркети

Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
па ако се нај луд бенд под хитно у карантин да не полудат и другите...
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
дефинитивно... најлуд да ама во позитивна смисла алал да им е на дечкиве...
журка праат,не се замарат...
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
дефинитивно се луд бенд според песните... една од нив : мочта на ку*ето :pos2:
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
Најдобри се ги сакам најмногу.Имам маичка со нив.Сум пеел со нив на концерти.:baeh:
Денес имаа промоција на новата песна и спот со Ања.:vozbud:Баш беше супер и едвај чекам моите најмили пак да си ги видам на 3ти јули во Хавана.Be thereeeee!!!!:smir::smir:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Poteski glupaci od niv - amin. Sum bila na nivna svirka, poveke se glupiraat i zboruvaat otkolku sto peat, se polevaat so pijaloci, se soblekuvaat, zborat neso bezveze, se pravat samo ne peat.
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
Poteski glupaci od niv - amin. Sum bila na nivna svirka, poveke se glupiraat i zboruvaat otkolku sto peat, se polevaat so pijaloci, se soblekuvaat, zborat neso bezveze, se pravat samo ne peat.
Ne peat?hahaahahh a tebe koj ti pee.Vlatko lozanoski? :tv::helou:
 
Член од
16 јуни 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Poteski glupaci od niv - amin. Sum bila na nivna svirka, poveke se glupiraat i zboruvaat otkolku sto peat, se polevaat so pijaloci, se soblekuvaat, zborat neso bezveze, se pravat samo ne peat.
Vo deneshno vreme znachi stavrno ne znaat lugeto da cenat shto e unikatnost i originalno... a poimot "glupaci" da go iskoristish za gi opishesh Parketi ... :nenene: ... treba Idiotka90 stavrno da si go proverish vkusot a kako i rechnikot...
 
Член од
16 јуни 2009
Мислења
10
Поени од реакции
2
Imaat dobri pesni, i ne se dignati luge, bas se prijatni i prirodni...dobri se tipcite...e sega se malku grdi ama to e...ne mojt gospod sekogo ubaf da go naprajt
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Вкрај се јаки. Ги поштовам оти си останаја какви шо се. Мислев на стилот и музиката.
Беа во саботата на журка на базен во битола ... се изнасмеав :pos: лудории се
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
Ги читав коментарите назад и морам нешто да кажам.
Паркети не би правеле вакви песни да не мораат.Ти да свириш 17 години во underground и да немаш ич пари не е баш интересно.
Бидејќи ги знам ќе ви кажам нешто.Зимаат по 500 евра од свирка.Рачунајте дека се 5 души а некогаш и 6 со кларинтистот.Па видете вие колку пари земаат.:tapp:
А за приземни се многу приземни и добри луѓе само треба да ги запознаете малку.
Некогаш и јас не се согласувам со нивните одлуки и пробувам да влијаам бидејќи веќе некое време им помагам но не можеш секогаш да влијаеш.:nenene:
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14

Новото спотче.:wub::wub::wub::wub::wub::wub::bravo::music3::music3::love2::music2::love3::love3:
 

MaR

Член од
10 октомври 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Parketi, imaat dobri pesni, tekstovi interesni mi se svidjaa im imam ideno i na svirke samo ne mi se svidja sto se iskomercijaliziraa
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
Ги читав коментарите назад и морам нешто да кажам.
Паркети не би правеле вакви песни да не мораат.Ти да свириш 17 години во underground и да немаш ич пари не е баш интересно.
Бидејќи ги знам ќе ви кажам нешто.Зимаат по 500 евра од свирка.Рачунајте дека се 5 души а некогаш и 6 со кларинтистот.Па видете вие колку пари земаат.:tapp:
А за приземни се многу приземни и добри луѓе само треба да ги запознаете малку.
Некогаш и јас не се согласувам со нивните одлуки и пробувам да влијаам бидејќи веќе некое време им помагам но не можеш секогаш да влијаеш.:nenene:
Maр.:smir::smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom