Паркети

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
не ги слушам нивните песни но сум слушнала по некој рефрен од нив,баш занимливи им се песните .. не можам да кажам ништо а уште помалку да ги критикувам пошто и не ги знам баш али онака како вистина откачени се, се надевам дека ќе напреднат на повисоко поле..нека им е со среќа!..:smir:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.514
Поени од реакции
33.686
Луди како шизофренични? :icon_conf

Anyways, не ги слушам. Знам една песна од нив, а рефренот го користам за дудлање по слики.

Сакам да те гааалааааам.. :vozbud:
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
EEEEEEEEEEEEEE беа на времето паркети тоа што навистина може да се нарече Панк бенд а сега се од слаткар по доле. Еден бенд ја гупи својата вредност кога од својот оригинален стил почнува да застранува на некои чудни патеки. Како на пример правење песни како ~Сакам да те гњавам~:toe: ЧИСТО МУЗИЧКО САМОУБИСТВО
 

Slash Junior

Човекот со големо ЈАС
Член од
22 јануари 2009
Мислења
76
Поени од реакции
2
уффф ги мразам типоиве
Ке си стават краставица во газот за да бидат интерсни:pos2:
:toe::smir:
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
EEEEEEEEEEEEEE беа на времето паркети тоа што навистина може да се нарече Панк бенд а сега се од слаткар по доле. Еден бенд ја гупи својата вредност кога од својот оригинален стил почнува да застранува на некои чудни патеки. Како на пример правење песни како ~Сакам да те гњавам~:toe: ЧИСТО МУЗИЧКО САМОУБИСТВО
браво за типот:tv:
 
Член од
11 март 2009
Мислења
118
Поени од реакции
4
Глумат лудило и не се тие кои ни се претставуваат.
Тоа е шоубизнис, што овие малку претерале.
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Немаме ние некоја музичка естрада исполнета со откачени пејачи и групи па да требит да бидат најлуд бенд. Онака, појќе ми се безвезни. Не кажвет нешто паметно(како и сите останати), не се нешто посебно, али се сепак подобри од геј геј, биљбиљ, гаџа, фен, пекарот и пекинези4.
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
Немаме ние некоја музичка естрада исполнета со откачени пејачи и групи па да требит да бидат најлуд бенд. Онака, појќе ми се безвезни. Не кажвет нешто паметно(како и сите останати), не се нешто посебно, али се сепак подобри од геј геј, биљбиљ, гаџа, фен, пекарот и пекинези4.
Дадо тоа се карактеристики на панк бенд да не кажува уствари ништо во тоа е вредноста на таа музика, но лошото е во то што истите си го продаваат достоинството со правење третокласни спотови со четвртокласни цури на кои мајка им и татко им им ја создале кариерата па мислат дека светот е нивен.

А кога почнаа Паркети беа едни од понадежните бендови во овој папок на светот(сакав да пишам чмар ама ќе ме бануваат па не пишувам:vozbud:).
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
Дадо тоа се карактеристики на панк бенд да не кажува уствари ништо во тоа е вредноста на таа музика, но лошото е во то што истите си го продаваат достоинството со правење третокласни спотови со четвртокласни цури на кои мајка им и татко им им ја создале кариерата па мислат дека светот е нивен.

А кога почнаа Паркети беа едни од понадежните бендови во овој папок на светот(сакав да пишам чмар ама ќе ме бануваат па не пишувам:vozbud:).
Значи дуетот со елена беше направен ради моралност и мн тешка финансиска ситуација.
Ако не ја знаете приказната зад работите (а мн луѓе не ја знаат) не зборете. Тешко е за еден бенд како нив да успее и им требаше тоа. Другарка ми го избриша мајспејс профилот иначе ќе ти покажев што и напиша басистот за песната!:salut::salut:
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
Значи дуетот со елена беше направен ради моралност и мн тешка финансиска ситуација.
Ако не ја знаете приказната зад работите (а мн луѓе не ја знаат) не зборете. Тешко е за еден бенд како нив да успее и им требаше тоа. Другарка ми го избриша мајспејс профилот иначе ќе ти покажев што и напиша басистот за песната!:salut::salut:
Каква е приказната зад песната јс ич не се секирам. Туку за она што тие го имаа како респект и поштовање од младите генерации и сами си го урна со еден потез. Сега ги гледаат како некои фаци што цел живот работеле за да се појават на MTV. А приказната не е битна кога оние што до вчера УРЛАЛЕ на твоите песни сега те пцујат кај ке стигнат.:tapp:
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
Каква е приказната зад песната јс ич не се секирам. Туку за она што тие го имаа како респект и поштовање од младите генерации и сами си го урна со еден потез. Сега ги гледаат како некои фаци што цел живот работеле за да се појават на MTV. А приказната не е битна кога оние што до вчера УРЛАЛЕ на твоите песни сега те пцујат кај ке стигнат.:tapp:
TИ препорачувам да пробаш како е 17 години да живееш без ништо буквално па да видиш како е.
Незнам само зошто објаснувам али ај. Коа никад нема да сватите.:tapp::tapp:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Луд бенд у права смисла,да...али дека се нешо фемци и манги потешко.:vozbud:
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Се продадоа бе... Не е битно за што било песната напишана, ако е за пари проблем, па не се ретардирани, нека се вработат негде. Како панкери (што беа) требаше да си останат лојални на панк културата, а не да се продаат...
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Се продадоа бе... Не е битно за што било песната напишана, ако е за пари проблем, па не се ретардирани, нека се вработат негде. Како панкери (што беа) требаше да си останат лојални на панк културата, а не да се продаат...
да ама сашо вика дека доста му било да живее како таксист, па затоа се искомерцијализира
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
83
Поени од реакции
6
ПарКетии се Закон..Стварно дечките се супееР!!!:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom