Паркети

InAnA

biAtch.
Член од
7 октомври 2007
Мислења
72
Поени од реакции
3
ГИ ОБОЖАВААММММ!!!
WOW, НЕ СУМ СВЕСНА НИ САМА КОЛКУ ГИ ОБОЖАВАМ!!
и нив и суперхикс..
ГО ОБОЖАВАМ И САШО!! НЕНОРМАЛНО МНОГУ!!!
СИТЕ ПЕСНИ ИМ ГИ ЗНАМ.. НА СИТЕ СВИРКИ СУМ ИМ ВО ПРВ РЕД и и и АХХХХ!!!
имав фолдер со нивни слики на myspace.

мн. ме напнаа некои постови у темава, се трудам да се воздржам од коментари..
неможам

ако се понашаат малку незрело - ТОА ГИ ПРАВИ ДА СЕ РАЗЛИКУВААТ ОД ДРУГИТЕ БЕНДОВИ во државава кои се copy-paste едни на други.
онака.. излага нивна нова песна на радио и од прва знаеш дека се ОНИ и НИКОЈ ДРУГ!

Паркети се УНИКАТНИ!
тоа што го прават они е ХРАБРОСТ!
секој може да стои нормално и да зборува нормално, да употребува софистицирани зборови и бла бла (од нормалата веќе преку к*р, дај нешо ново!), но неможе секој да те насмее, неможе секој да направи таква атмосфера, едноставно нема секој газ да го прави она, што тие го праат!
ТЕКСТОВИТЕ кои најчесто немаат смисла се барем нешто поразлично од останатите кои цело време истите стихови и истите рими ги употребуваат!!

Паркетииии - МОИТЕ ОМИЛЕНИ, ЕДНИ И ЕДИНСТВЕНИ!


ајде чаоо!:bip:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Кич невиден, толку од мене за нив.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Ке бидат гости во петок во Опуштено, ке биде интересно.
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
49
Поени од реакции
4
ne znam kolku se nesto nevideno pa site pank bendovi se takvi, mene mi se antipapicni i kako celo vreme da se haj ne znaat sto zboruvaat
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Тешко комерцијално г***о.Покрај тоа шо не ми се свига музиката дечките се за во 2ро одделение.Според мене прескочиле некоја година и сега се фурат на ТВ.А и незнам што би можело да ми се допаѓа кај нив.Ниту глас-добар вокал,ниту добри гитаристи и тапанар...се е фејк само се маваат на сцена со Beattles имиџ...:smir:
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
68
Поени од реакции
6
TESHKI GLUPACI.....KOI NE ZNAAT DA PEAT A IMAAT MIKROFON...KOI NE ZNAAT DA SVIRAT A IMAAT GITARA I BUBNJEVI......JA NEZNAM KOJ IM DAL DA SERAT PO SCENAVA I USHE DA BIDAT NARECENI PUNKERI ILI DEKA SVIRAT PUNK-ROCK...HAHJAHAHAHAHAA........PARKETI PUNK ROCK....

ne znam kolku se nesto nevideno pa site pank bendovi se takvi, mene mi se antipapicni i kako celo vreme da se haj ne znaat sto zboruvaat
ete kolku se lugjevo neinformirani....PARKETI NE SE PUNK.....KOA NEKOJ NEMA SLUSHNATO PUNK I NE ZNAE SHO E TOA NEKA NE JADE GOMNA....
 
А

Адриано

Гостин
после боки 13 овие ми се најголемите идиоти во држата од секторот музика и забава
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
68
Поени од реакции
6
ГИ ОБОЖАВААММММ!!!
WOW, НЕ СУМ СВЕСНА НИ САМА КОЛКУ ГИ ОБОЖАВАМ!!
и нив и суперхикс..
ГО ОБОЖАВАМ И САШО!! НЕНОРМАЛНО МНОГУ!!!
СИТЕ ПЕСНИ ИМ ГИ ЗНАМ.. НА СИТЕ СВИРКИ СУМ ИМ ВО ПРВ РЕД и и и АХХХХ!!!
имав фолдер со нивни слики на myspace.

мн. ме напнаа некои постови у темава, се трудам да се воздржам од коментари..
неможам

ако се понашаат малку незрело - ТОА ГИ ПРАВИ ДА СЕ РАЗЛИКУВААТ ОД ДРУГИТЕ БЕНДОВИ во државава кои се copy-paste едни на други.
онака.. излага нивна нова песна на радио и од прва знаеш дека се ОНИ и НИКОЈ ДРУГ!

Паркети се УНИКАТНИ!
тоа што го прават они е ХРАБРОСТ!
секој може да стои нормално и да зборува нормално, да употребува софистицирани зборови и бла бла (од нормалата веќе преку к*р, дај нешо ново!), но неможе секој да те насмее, неможе секој да направи таква атмосфера, едноставно нема секој газ да го прави она, што тие го праат!
ТЕКСТОВИТЕ кои најчесто немаат смисла се барем нешто поразлично од останатите кои цело време истите стихови и истите рими ги употребуваат!!

Паркетииии - МОИТЕ ОМИЛЕНИ, ЕДНИ И ЕДИНСТВЕНИ!


ајде чаоо!:bip:

KAZI MI KOI BENDOVI GI SPOREDUVASH SO PARKETI???
 
Б

Бат Елохим

Гостин
у секој случај подобро нив ќе ги слушам (не гледам) отколку сите Јовани, Билбилови, Елени, Маји, Елвири..... и не знам уште кои други квази-пејачи ги имаме...
 

MaryJane

It's alive!
Член од
11 јуни 2008
Мислења
369
Поени од реакции
33
Тешко комерцијално г***о.Покрај тоа шо не ми се свига музиката дечките се за во 2ро одделение.Според мене прескочиле некоја година и сега се фурат на ТВ.А и незнам што би можело да ми се допаѓа кај нив.Ниту глас-добар вокал,ниту добри гитаристи и тапанар...се е фејк само се маваат на сцена со Beattles имиџ...:smir:
паркети беа навистина кул и правеа супер музика пред едно 7-8 години
памтам кога имаа свирки во Прилеп не бараа влезница, или па ако бараа тоа беше некоја си смешна сума од 30-40 денари,ама журките им беа навистина супер,панк-рок во вистинска смисла на зборот,
единствено луѓе што слушаат таква музика можеа да ги сакаат,за разлика од денес кога се на плеј листа заедно со владо јаневски и елена ристеска....жално е по малку

ама сето тоа се прави за пари,јбг
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
А шо па вас толку ви сметаат Паркети.Па супер се луѓето.За разлика знаат да направат атмосфера на сцена.Не цело време ќе го гледам Елвир како ми танцува и некаде после два ми пее.Не дека имам нешто против Елвир го слушам и него,ама барем знаеш дека ако отидеш на свирка на Паркети ќе си поминеш лудо и незаборавно.Беа во Велес еднаш ама не отидов немав со кого ама како што ми кажуваа после било супер.И требаше еден ваков бенд на државава да разбие монотонија.
 

MaryJane

It's alive!
Член од
11 јуни 2008
Мислења
369
Поени од реакции
33
А шо па вас толку ви сметаат Паркети.Па супер се луѓето.За разлика знаат да направат атмосфера на сцена.Не цело време ќе го гледам Елвир како ми танцува и некаде после два ми пее.Не дека имам нешто против Елвир го слушам и него,ама барем знаеш дека ако отидеш на свирка на Паркети ќе си поминеш лудо и незаборавно.Беа во Велес еднаш ама не отидов немав со кого ама како што ми кажуваа после било супер.И требаше еден ваков бенд на државава да разбие монотонија.
слушаш и елвир и паркети а?
е па тоа е проблемот со комерцијализацијата на квалитетните бендови....

за болдираното
паркети не се сега формирани,тие постојат 10-тина години,ама сигурен сум дека немаше слушнато за нив до пред 1-2 години,или пак караше врнеше по нив затоа што беа како и сите останати андерграунд бендови.....

токму тоа го мразам од денешнава ПОП младина.....
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
паркети беа навистина кул и правеа супер музика пред едно 7-8 години
памтам кога имаа свирки во Прилеп не бараа влезница, или па ако бараа тоа беше некоја си смешна сума од 30-40 денари,ама журките им беа навистина супер,панк-рок во вистинска смисла на зборот,
единствено луѓе што слушаат таква музика можеа да ги сакаат,за разлика од денес кога се на плеј листа заедно со владо јаневски и елена ристеска....жално е по малку

ама сето тоа се прави за пари,јбг
Можда пред години не се наоѓале на таква плеј листа со денешните квази-артисти ама ај да оставиме на страна комерцијала,дечките и пред 30 години уназад не се имале глас за да се наречат комплетен бенд.Се имале ваљда поарни песни од сега ама вокалистот е утка права и што и да им вредело у песна неможам да го слушам затоа што имам чувство и дека не се свои на сцена туку гледаат да интерпретираат некој со движења,стајлинг и све останато.:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom