Останати фудбалски лиги

  • Креатор на темата Stivie G
  • Време на започнување

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Ако е официјална лигата зошто да не баш ќе биде интресно :)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Ако е официјална лигата зошто да не баш ќе биде интресно :)
Да да официјалната страна на лигата прави фантази натпревар, а има и интересни награди, само тешко дека некој од тука ќе има толку среќа да ги погоди најдобрите играчи(зашто не верувам некој да ја следи ептен лигава)
http://fantasy.football-league.co.uk/Home
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.925
Поени од реакции
7.855
оваа е најинтересна и највозбудлива лига, јас лично повеќе ги гледам нив него Премиер,
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Јеее фантази чемпионшип :D
Отварајте тема ајде, ќе се собереме сигурно некоја солидна бројка за Кајгана лига :)

Ќе се дружам повторно со КПР...

Edit:
Мене ова не ми личи на официјална :(
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Јеее фантази чемпионшип :D
Отварајте тема ајде, ќе се собереме сигурно некоја солидна бројка за Кајгана лига :)

Ќе се дружам повторно со КПР...

Edit:
Мене ова не ми личи на официјална :(
Пишува official fantasy game of the Skybet Championship, така да поофицијална од оваа нема :)
А и опасни награди даваат како 3 карти за финалето од плејоф или дрес потпишан од сите играчи од кој сакаш тим, средба со кој сакаш играч итн.
Напрајте си тим и влезете во оваа лига 2946701, или пратете ми пп со е-маил па јас ви пратам покана
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
На прв поглед ми изгледаше многу аматерски направено, па затоа мислев дека не е официјална.
Утре од компјутер детално ќе ја разгледам, ќе склопам еден тим за сезонава и ќе ве дружам во лигата :)

Да не бидеме досадни во оваа тема, би било добро да отвориш посебна за играва.
Немора голем вовед. Нагласи ги само поважните работи, остави го кодот и тоа е тоа :)
Важно да има каде да продискутираме, побараме совети, и најважно да има каде да се жалиме :D
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Мислам дека за џабе би отварал цела тема кога нема 5 страни да испишеме цела сезона. И оваа тема не е толку активна па мислев овде да дискутираме за се поврзано со Чемпионшип. Мада не би ми било тешко да отворам нова тема
 
S

Stivie G

Гостин
Болтон и Блекбурн во борба кој да го земе Џеј Спиринг :pipi:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Почнува Чемпионшипот. Барнли - Болтон прв меч, имате на СпортКлуб. ОД 16:00 ќе ја даваат КПР - Шефилд В.

Со среќа на сите екипи за оваа сезона, па здравје наредната Ливерпул да ја освои. :D
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Лидс го распродале цел стадион дури и тие 1000 карти што ги вратиле навивачите на Брајтон кој продале само 1800 карти
Прв пат по последната сезона во Премиер лига стадионот е распродаден
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Мислам оти Ренџерсите ќе ја оправат атмосферата во тимот, ќе се уиграт и ќе успеат да се пласират во ПЛ уште оваа сезона. Имаат одличен тим за втора лига, реално гледано. Е после тоа зависи какви трансфери ќе направат и дали ќе купуваат паметно или пак ќе собираат по 300 играчи. :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Мислам оти Ренџерсите ќе ја оправат атмосферата во тимот, ќе се уиграт и ќе успеат да се пласират во ПЛ уште оваа сезона. Имаат одличен тим за втора лига, реално гледано. Е после тоа зависи какви трансфери ќе направат и дали ќе купуваат паметно или пак ќе собираат по 300 играчи. :)

:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom