Останати фудбалски лиги

  • Креатор на темата Stivie G
  • Време на започнување

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Burnley mascot was sent off for handing the assistant referee a pair of fake spectacles.
--- надополнето: 26 октомври 2013 во 17:23 ---
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Нема тема за Лига1 ама прееска каков меч изиграа Бредфорд-Ковентри :cuc:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Оваа тема ја отварам за сите коцкари што ги пратат останатите лиги кои што повеќето не ги сметаат за доволно "врвни лиги" и поради тоа нема место каде да се коментираат натпреварите и случувањата на останатите лиги кои што не се Ла Лига,Премиер Лига, Калчо, Бундес, Лига 1, Чемпионшип или Македонска лига, бидејќи за овие теми веќе има теми. Многу лиги од Европа имаат квалитетни и израмнети првенства во кои што се натпреваруваат екипи со квалитетни играчи.
Така да ако ги следите случувањата во Холандската, Руската, Белгиската, Португалската и останатите Европски лиги ова е темата за вас.

За почеток табелите во неколку лиги:

Руска Лига:



Холандска лига:



Полска лига:




Белгијска лига:



Португалска лига:



И специјално за Бомбастичен Дрогираш:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
еве го најдобриот форумџија. Ејсид, Драгонскај за модератор!

еве и јас да му помогнам малце на драгонскај

Србија:
1.png

Австрија:
2.png

Данска
3.png
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Полонија Варшава од Полска (нормално) се распаднале? :eek:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.374
Поени од реакции
42.567
Малце ќе сум офтопик, не знаев кај да пишам.

Еве ви табела од Аргентинска лига:
Untitled.jpg

Во недела се решава кој ќе стане првак во првиот дел, не знам сеа како се вика точно, знаете тие втората полусезона почнуваат од 0 и прваците од двете полусезони Супер финале за кој ќе биде Шампион на Аргентина. Интересното е што првите 4 екипи имаат шанса да завршат први и играат меѓу себе. Велез Сарсфилд - Сан Лоренцо и НОБ - Ланус. Ќе има комбиниран пренос на СК3 , во недела од 22:00 на кој му се гледа. :D
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
Малце ќе сум офтопик, не знаев кај да пишам.

Еве ви табела од Аргентинска лига:
Прегледај го приврзокот 79382

Во недела се решава кој ќе стане првак во првиот дел, не знам сеа како се вика точно, знаете тие втората полусезона почнуваат од 0 и прваците од двете полусезони Супер финале за кој ќе биде Шампион на Аргентина. Интересното е што првите 4 екипи имаат шанса да завршат први и играат меѓу себе. Велез Сарсфилд - Сан Лоренцо и НОБ - Ланус. Ќе има комбиниран пренос на СК3 , во недела од 22:00 на кој му се гледа. :D
Првиот дел е Апертура (отварање) а вториот Клаусура (затворање).
Инаку моите омилени Бока долго време беа во игра за титула ама неколку непланирани порази, особено поразот од Арсенал во гости и веднаш потоа од Ол Бојс дома, ги одалечија од целта. Двете нерешени потоа со Ланус и Гимнасија беа само капак на се кога веќе шансите беа изгубени.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.005
Поени од реакции
57.044
Редно беше да се отвори ваква тема... :)

Јас би ја преименувал во ''Останати фудбалски лиги'', па да дискутираме и јужно американски и азијски и...
Така Јунајтед нема да е оф-топик :P
Драгонскај ?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Редно беше да се отвори ваква тема... :)

Јас би ја преименувал во ''Останати фудбалски лиги'', па да дискутираме и јужно американски и азијски и...
Така Јунајтед нема да е оф-топик :P
Драгонскај ?
Можит. Апел до модераторите за променување на темата :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom