Опасности од пирсингот

Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Јасно дека не си кретен да малтретираш некого, но КАДЕ Е ТУКА ПРИСУСТВОТО НА РОДИТЕЛОТ? А нормално, нема да малтретираш некого кога пари треба да ти остави па и по цена да се коси и со твоите правила кои сам си ги поставил, за законските не муабетиме, нели? Каде ти е принципиелноста? Значи ни своите правила не си во состојба да ги почитуваш, за другите пишани законски и непишани морални норми да не ни размислуваме колку си подготвен да го почтуваш. И барам од тебе одговор на прашањето што како P.S. во предходниот пост ти го поставив:-Дали си и ако си во каква роднинска врска си со сопственикот на најголемата веледрогерија во Македонија?
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Каква врска имаат роднинските врски овде на форумот,што е да не се плашиш од нешто.Јас видиш сеуште сум тука и покрај твоите смешни постови,да смешни постови види јас работам со луѓе а тие како тебе се најинтересни и ги познавам и поздравувам со потсмев не нивното просто размислување.Па ти човече живееш во 21 век треба и да размислуваш така Присуството на родителот е тука кога неговата лична карта е тука нели за тоа пишува позади на секоја лична карта,убаво пишува кој и кога може да ја користи таа лична карта и зошто служи личната карта.Тие норми што ги прочиташ ги постави мојот татко баш од принципиелност и затоа работиме така до ден денес.Тоа е тоа
За BabyGirl^^^
Има врска дали е или не е професионалец ти си имала среќа а замисли ако се случило нешто што тогаш.За типот у Грција незнам како работи но пред секое пирсање се обележува местото и ти треба да видиш дали е ок и дали е право па да се корегирате тек тогаш може да се пирса. vbmenu_register("postmenu_230833", true);
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
BabyGirl^^^ напиша:
SE IMAM IZBUSENO NA STOMAK I NA VEGJA...Na stomak se busev vo grcija kaj taka narecen profesionalec.ostaj toa me izbusi malce na krivo ali se e ok so pirsingot veke 4 godini...a za na vegja go imam negde 4 meseca i se busev kaj drugar i da vi kazam taka dobro me ispirsa ni gnoevi vidov ni komplikacii.TAKA DA NEMA BLAGE VEZE DALI TE BUSI PROFESIONALEC ILI NE....
Ти прво и основно дали знаеш колку нерви има околу местото кое се буши за пирс?Дали знаеш што се има околу пупакот,на јазикот,кај веѓата? Немаш појма..не ни треба да имаш зошто за тоа треба да се грижи професионалецот а не некое дете од 18 години што знае само со игла да пробуши стомак и да се надева дека на среќа се ќе биде ок. Лично знам за девојката што умре од пирсот на стомак мислам беше т.е што фати сепса бидејќи ја лекуваше т.е проба да ја лекува доктор кој ми е пријател. Е и таа така сигурно се надевала дека нема врска ама ете за жал имало...Не се будалете деца што ви е?:ija:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Boogie напиша:
Каква врска имаат роднинските врски овде на форумот,што е да не се плашиш од нешто.Јас видиш сеуште сум тука и покрај твоите смешни постови,да смешни постови види јас работам со луѓе а тие како тебе се најинтересни и ги познавам и поздравувам со потсмев не нивното просто размислување.Па ти човече живееш во 21 век треба и да размислуваш така Присуството на родителот е тука кога неговата лична карта е тука нели за тоа пишува позади на секоја лична карта,убаво пишува кој и кога може да ја користи таа лична карта и зошто служи личната карта.Тие норми што ги прочиташ ги постави мојот татко баш од принципиелност и затоа работиме така до ден денес.
Ок, очигледно одбегнуваш да одговориш и јасно е зашто. Кога некој свеснo и прикриено или подсвесно знае дека прави нешто што не е во ред тогаш се плаши семејното име да не се извалка. Ама немораш да одговориш ако не сакаш, ќе се дознае и без тоа. Стандардите и правилата кои се поставени на твојот официјален сајт без оглед кој ги поставил, треба да ги почитуваш затоа што декларираш дека на тој начин работиш. Но кога не работиш на таков начин на кој декларираш, тогаш значи дека се работи за измама! И што си помисли? Дека се плашам од тебе или од тој стрико ти Бари? Абе оди мочај.:lud:
Иритира тоа што се правиш луд и на конкретни прашања очигледно одбегнуваш конкретен одговор. А за тоа што пишува на личната карта на последна страна е ок, но кога веке земаш на увид лична карта од некого, треба да видиш што има и на првите страни, ако воопшто и ги отвараш личните карти кои ти ги носат. А ако ги отвараш и ако немаш проблеми со видот или ако не си инфантилен или не дај боже ментално ретардиран, ке видиш дека лицето што ти ја донело личната карта за да се легитимира кај тебе не е истото лице од сликата а и датата на раѓање ке ти биде сомнителна кога ќе видиш пред себе тинејџер на 16 или 15 години кој е роден (според личната карта) 1965 година на пр. Можно е да не го приметиш тоа? И сакаш да кажеш дека совеста ти е чиста? Кога веке имаш храброст да се појавуваш во јавноста и да си правиш пропаганда на својот бизнис, тогаш биди подготвен да биде ставено под лупа твоето однесување. А јас пак во секое време можам да најдам родители на најмалку 4 тинејџери кои користеле твои услуги без нивна согласност, а ги има и многу повеке сигурен сум, и кои се подготвени да обелоденат во јавност како и на кој начин си ги извршил интервенциите врз нивните деца.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Јас се согласувам со се кога е мојата работа во прашање и јас може да обелоденам многу податоци кои сигурно се чуваат во мојата лична евиденција.Да за среќа јас си водам евиденција за секој мој клиент без разлика на возраст,значи ЕМБР на малолетникот и ЕМБР на родителот,е има и уште ама тоа за попосле:star:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Boogie напиша:
Јас се согласувам со се кога е мојата работа во прашање и јас може да обелоденам многу податоци кои сигурно се чуваат во мојата лична евиденција.Да за среќа јас си водам евиденција за секој мој клиент без разлика на возраст,значи ЕМБР на малолетникот и ЕМБР на родителот,е има и уште ама тоа за попосле:star:
А потпис или пишана согласност од родител, или не треба тоа?
-Цело време вртиш во круг со ист муабет и никако да одговориш на јасно поставено прашање. Очигледно дека не сакаш да одговориш зашто не ти е во корист. Ама супер што е така, барем оној дел од јавноста кој малку од малку ја чита дискусијава и мисли што прочитал ќе сфати на кој начин работиш па добро ќе внимава пред да даде лична крта на своето дете за „зачленување во видеотека, двд-тека или библиотека“:blabla:
Демагогија чиста бате продаваш овде, ама не вреди више зашто провален си. Можеш да скокаш до плафон, да се тркалаш по земја, од твоите постови се гледа дека јасно одбегнуваш да дадеш конкретен одговор на прашањата што ти ги поставив и на сите им е веќе јасно како функционираш во тоа твое „Боди арт студио“ и мислам дека добро ќе размислат пред да влезат кај тебе.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Тоа и беше поентата да се свати како функционира студиото,благодарам што конечно се согласи со мене
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Него нешто друго како што напишав пред да ме прекине магионичаров
Дали сте знаеле дека во Македонија тетовирањето и пирсингот е традиција во Континуитет веке 2500 г. - 3000 г.
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Mislam deka ako ne otideme na pravo mesto t.e. kaj covek so znae da pirsa moze da nastane komplikacia. Ne vikam deka kaj nekoi "profesionalci" nemoze da nastanat komplikacii ama bitno e kade ke otideme da se pirsame.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Boogie напиша:
Него нешто друго како што напишав пред да ме прекине магионичаров
Дали сте знаеле дека во Македонија тетовирањето и пирсингот е традиција во Континуитет веке 2500 г. - 3000 г.
Како не бе, па не сум ли ти кажал колку беа дедо ми и баба ми пирсани и тетовирани по цело тело?
-Boogie, да не си пирсан у мал мозок? Топик не е овде традиција на бодиарт во Македонија туку опасности од пирсингот! Ако сакаш таква тема отвори си во мода и убавина или во историја па пишувај како бил Гоце Делчев пирсан и тетовиран или за тоа како дедо Иљо Малешевски не примал пирсани и тетовирани во меговата чета.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Јас само прашав дали знеате
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Еј луѓе,
темава не е веќе тоа што треба да биде.
Цела тема оди против Буги и поради тоа ќе побарам да биде заклучена.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Не гледам причина да биде заклучена. Збориме за опасностите од пирсингот, а Буги очигледно сака ја смени насоката на дискусијата па прашува некои прашања од типот: "Дали сте знаеле дека пирсингот во Македонија има 3000 години традиција?".

Не е темата против Буги. Темата е за да се информираат луѓето за опасностите и компликациите кои може да настанат од пирсингот. Буги вели дека не е ништо страшно да се пирса со игла од земја. Значи Буги е против темата, а не таа против него.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Буги ондак нека не оди на ова тема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom