Опасности од пирсингот

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Sekako deka ima opasnosti od pirsvi...so znam jas imam samo na uvo gore na `rskavica... a sakam da stavam na vega ili nos .....ama strav mi e neznam kolku boli......ako znae nekoj neka kaze:)
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Jas na stomak,usta i nos sama se busev i gi nosev i neam veke na tie mesta...sea imam na jazik i idev kaj profesionalec i sea zasea ne mi e nisto....extra mi e

BloOdY_DollY напиша:
Sekako deka ima opasnosti od pirsvi...so znam jas imam samo na uvo gore na `rskavica... a sakam da stavam na vega ili nos .....ama strav mi e neznam kolku boli......ako znae nekoj neka kaze:)
na nos ne boli ic i ja plus sama si staviv...a za vega neznam zaso mene mi e mnogu strav tamu
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
е добро де фала богу дека има опасности дури и тие што те пирсаат ти напоменуваат па сега ти ако си решил више и ти е кејв да се пирсаш ќе се испирсаш. Јас кога ставав пирс на јазикот си ги знаев опасностите и ги преземав на моја одоговрност (мислам ако се десеше нешто) али добро испадна.е добор де што ако ме пукне во нерв нема да имам сетила за вкус , солено - благо, топло - ладно ееее голема работа
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
BloOdY_DollY напиша:
Sekako deka ima opasnosti od pirsvi...so znam jas imam samo na uvo gore na `rskavica... a sakam da stavam na vega ili nos .....ama strav mi e neznam kolku boli......ako znae nekoj neka kaze:)
E I JA NA `RCKAVICATA IMAM I SEUSTE NE SE IZLECIV:( STAVAJ JOD
ALI ZA VEGJA TI GARANTIRAM DEKA NE BOLI:icon_excl
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Ризик до ризик со пирсингов. Имав намера да ставам на веѓа али одкако ми почина другарка од пирс кој беше ставен од професионалец, барем така се нарекуваше, се предомислив за цел живот. Е сега се свртев кон тетоважите па барам погодна локација каде да се истетовирам..ако не излезе пак нешто што ќе ме предомисли.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Ризик до ризик со пирсингов. Имав намера да ставам на веѓа али одкако ми почина другарка од пирс кој беше ставен од професионалец, барем така се нарекуваше, се предомислив за цел живот. Е сега се свртев кон тетоважите па барам погодна локација каде да се истетовирам..ако не излезе пак нешто што ќе ме предомисли.
Kако се случило тоа да почине од пирс?
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.144
Поени од реакции
893
Имав пирс на брада, од десната страна доле под устата, на јазик, нос и сите ги извадив... Ми помина меракот... Останаа само 8те на уво од кои 4 имам на рскавицата..
Другите зараснаа освен на нос ми остана дупче што се гледа... Што знам сега веќе не би ставила.
Што се однесува до опасности... На едната другарка и се скина пирсот на пупак во автобус. Беше пирсана од професионалец ама изгледа пирсот беше тежок па почна малце по малце да и се кине. Другава другарка на физичко го скина соблекувајќи ја маицата, и се закачи пирсот и се откина, исто беше пирсана од професионалец ама малце место и земал .. Истото го снајде и другар со пирсот на веѓа. Сите фатија инфекција поради мало невнимание...
Вака убаво стои кога ќе видам пирс на пупак меѓутоа од како ќе го извадат местото каде што се бушени е одвратно .. барем за мои очи.
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
9
Jaс имам пирс на уво и ми се направи инфекција и ми израсна како топче позади увото и бев на операција :( после тоа пак си го дупнав увото и пак носам пирс :icon_razz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom