Обложување на нет

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ахахахаххаха уште ли бре со таа пропадната инвестиција ... :facepalm::facepalm:
 
C

Creating.

Гостин
Дечки, има ли некој искуство (и дали воопшто постои кај нас поточно од наша кладилница) обложување на нет и во живо?
Видов нешто на БетСити, но не сум сигурен дали иде преку картица како тоа што го прават во Моцарт (али не во Македонија туку во Србија и Босна).
Ако има некој повеќе информации нека ме цитира за да знам дали да чекам сеуште или да отварам на Бет365.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Дечки, има ли некој искуство (и дали воопшто постои кај нас поточно од наша кладилница) обложување на нет и во живо?
Видов нешто на БетСити, но не сум сигурен дали иде преку картица како тоа што го прават во Моцарт (али не во Македонија туку во Србија и Босна).
Ако има некој повеќе информации нека ме цитира за да знам дали да чекам сеуште или да отварам на Бет365.
Kaj nas samo 2win.mk
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Дечки, има ли некој искуство (и дали воопшто постои кај нас поточно од наша кладилница) обложување на нет и во живо?
Видов нешто на БетСити, но не сум сигурен дали иде преку картица како тоа што го прават во Моцарт (али не во Македонија туку во Србија и Босна).
Ако има некој повеќе информации нека ме цитира за да знам дали да чекам сеуште или да отварам на Бет365.
Направи споредба на 2win со BET365 и ке ти стане јасно дека нема споредба. На бет365 одвреме на време добиваш и бонуси а да не правиме муабет за кои типови на игра ги нуди и коефициентите во споредба со нашава.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Направи споредба на 2win со BET365 и ке ти стане јасно дека нема споредба. На бет365 одвреме на време добиваш и бонуси а да не правиме муабет за кои типови на игра ги нуди и коефициентите во споредба со нашава.
Koeficientite se super na 2win ama danok 10% i + 5% za isplata na kartica...
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Кога ке ја удриш математиката со коефициенти, даноци и други давачки кладењето онлине у странска кладилница ( зборувам за најдобрите) е за 13% подобра инвестиција одколку нашата, земени во предвид сите давачки и за едната и за другата.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
За да не одговарам на сите поединечно еве кратко објаснување.
За да се кладите онлине па и било како, прво што ви треба се пари J А за понатаму пратете го следното упатство.

1. Прво отворeте акаунт во минимум 2 кладилници - мој предлог

[url=http://www.bet365.com/home/?affiliate=365_017603]BET365[/URL]

WilliamHill

Овие две мора да ги имате

2.Втора работа – подобро да не подигате директно пари на онлине кладилница од картица. Затоа можете да отворите e-wallet каде што парите од картица (од наша банка) ке ги префрлите на e-wallet а после од таму во онлине кладилница. Исто така после парите можете да ги повлечете од кладилница на e-wallet па после од е-wallet можетеда побарате да ви издадат картица на ваше име и да повлекувате од банкомат кај нас во Македонија.Тоа ви го овозможува Neteller.

Neteller

Кратко појаснување за Нетелер. Од кога ке отворите ваш акаунт на нетелер истиот ке треба да го верификуватепреку опцијата на самиот вебсајт. Ке треба да испратите скениран пасош или лична карта. Исто така ке треба да ја верификувате вашата картица ( од наша банка) преку која ке пуштате пари на Нетелер па потоа од Нетелер во кладилница. Верификацијата на картицата се прави со тоа што Нетелер прави одредена трансакција на вашата картица во минимален износ ( кој потоа ке биде додаден на вашиот акаунт) а вие треба од банката да го добиете износот и кодот на трансацијата и да ги внесете во вашиот акаунт и така ке ја верификувате вашата картица.
 
Член од
14 октомври 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво живо,
Како нов член да ве поздравам и да ве прашам дали има некој повлечено пари од бет365 во последниов месец два преку виза на нлб ?
поздрав.[DOUBLEPOST=1444815256][/DOUBLEPOST]
taka napisaa pogore pa se cudev...
не е блокирана бет365 кој те лаже тоа
има некој повлечено сега брзо од 365 преку виза на нлб?
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
jas gi izgubiv, taka da sega ke vlozam, za povlekuvanje zdravje boze prvo da dobijam :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom