Обложување на нет

Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Јас исплаќам директно на картичка од Бет 365 и досега сум немал никаков проблем.
Картичка од тутунска банка

Sent from my C2105 using Tapatalk
На картичка е друга работа, директно на девизна сметка е под лупа изгледа.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Одма се отвара девизна сметка, проблем е кога ќе ти стигнат парите... Ќе треба да пополниш формулар од каде ти пристигнале а најверојатно ќе стои betadria. Не е дозволено коцкање па приливот може да ти го вратат.
Ја прашав таа шо работи таму, ми рече дека е дозволено да ставаш пари на online кладилница, исто и не правеле проблем кога ќе ги вадиш парите (барем ова ми го кажа за VISA Electorn). Ќе видам утре во НЛБ, само не ми беше јасно дека во девизната сметка се наоѓало SWIFT code-от и IBAN.


Betadria:facepalm: спореди малку коефициенти таа ти е бетер и од нашава 2win а и др игри не се нешто подобри.
Не е само прави се паметен на форумов, нормално знам и за бет365 и другите online подобри кладилници, ама ако толку те интересират, имаше една утакмица каде шо ја даваа само на betadria и затоа ги уплатив таму.
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
353
Поени од реакции
279
Ја прашав таа шо работи таму, ми рече дека е дозволено да ставаш пари на online кладилница, исто и не правеле проблем кога ќе ги вадиш парите (барем ова ми го кажа за VISA Electorn). Ќе видам утре во НЛБ, само не ми беше јасно дека во девизната сметка се наоѓало SWIFT code-от и IBAN.



Не е само прави се паметен на форумов, нормално знам и за бет365 и другите online подобри кладилници, ама ако толку те интересират, имаше една утакмица каде шо ја даваа само на betadria и затоа ги уплатив таму.
Извини ако те навредив нешто немав таква намера иначе не е лошо да споделиш ако имаш сигурна утакмица :)
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Користете Neteller за да подигате и симнувате пари во и од онлине кладилниците и не се зезајте поинаку.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.325
Пајо намали со овие реферални линкови бе човек. Исто исто го тлапиш на секоја страна.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
111
Поени од реакции
55
Здраво. Имам еден проблем. пред некое време ставив пари на 2вин.мк ова шое страната за онлајн игранје. ставив од виза електрон од нлб шо се картиците. Сеа одам пак да ставам ми се појавуват грешка.




помош -.-
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Прашај го Мијалков што е работата :) Толку се способни тие што им го одржуваат системот. Бегај подалеку од тие преваранти. Или играј си стандард кладилница или играј некоја од странските и нема да се замараш со вакви проблеми.
 
Член од
17 јули 2015
Мислења
8
Поени од реакции
1
Zdravo. Nov sum vo grupava najprvo pozdrav do site. Imam uplateno na bet 365 direktno od plateznata karticka viza electron od nlb. Vo petokot probav da povlecam pari mi barase vetifikacija uspesno ja napraviv so prakjanje sliki od licna karta i od ziro smetka no parite seuste gi nema na smetka a od bet 365 uspesno se prefrleni. Pa vikam da prasam od prilika za kolku dena stigaat i dali kje treba da odam vo banka za da pustam nekoe baranje ili direktno kje legnat na smetka. Pozz
 
C

Creating.

Гостин
Zdravo. Nov sum vo grupava najprvo pozdrav do site. Imam uplateno na bet 365 direktno od plateznata karticka viza electron od nlb. Vo petokot probav da povlecam pari mi barase vetifikacija uspesno ja napraviv so prakjanje sliki od licna karta i od ziro smetka no parite seuste gi nema na smetka a od bet 365 uspesno se prefrleni. Pa vikam da prasam od prilika za kolku dena stigaat i dali kje treba da odam vo banka za da pustam nekoe baranje ili direktno kje legnat na smetka. Pozz
Иако јас сеуште немам подигнато пари, според искуства на други сум слушнал дека се чека можеби 2-3-4 дена. Незнам викендите дали ги рачунаат.
 
Член од
17 јули 2015
Мислења
8
Поени од реакции
1
Ok fala. A dali parite kje legnat na smetka ili moea toa vo banka da se pusta baranja i slicno.pozz
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314
На бет365 на 5ти ноември повлеков 20 евра, пред 1 саат ги имав на сметка и нормално си ги повлеков без никакви проблеми ..

Користам картичка од НЛБ - Visa Electron, но сепак препорачувам да не бидат преголеми суми на пари кога повлекувате, бидејќи имам прочитано на повеќе страници некогаш прават проблеми за поголема сума на пари кога ги повлекувате од бет365 акаунтот .
 
Член од
21 јули 2014
Мислења
549
Поени од реакции
544
dali znae nekoj na pinnacle so dokumenti baraat za verifikacija i pri podiganje na pari?
 
Член од
17 јули 2015
Мислења
8
Поени од реакции
1
Ok fala. Stotuku proveriv deneska e treti den i parite gi ima na smetka. A prasanjeto go postaviv zatoa so od bankata slucajno se javiv i prasav mi kazaa deka kje mi se javele da sum popolnel formular nekoj pa potoa kje mi gi prefrlele. No sepak bez nikakvi raboyi gi imam na smetka. Pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom