Натпревари за паметење

I

IBIZA SOUND

Гостин
najverojatno spored mene lanskiot natprevar megju real i barsa koj sto zavrsi 2 6
drug natprevar ne mi teknuva koj so mi ostavil poseben vpecatok
moze i natprevarot so celzi koj so zavrsi 1 1 koga iniesta mu go zbrca vo 93 minuta:vozbud:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Натпреварите на Турција на ЕП 2008, невидени пресврти беа тоа.
Англија-Германија, СП 1966 и контроверзниот гол на домаќините со кој станаа светски шампиони.
Франција-Италија, финале ЕП 2000 и златниот гол на Трезеге.
Манчестер Јунајтед-Шефилд Венздеј, ПЛ 1992-1993. Водство на Шефилд 1-0 и потоа 2 гола на Стив Брус од кои еден во последната минута и Манчестер стана шампион првпат после 26 години.
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
makedonija 2-2 anglija
makedonija 2-0 hrvatska
makedonija 2-2 holandija
vardar 2-3 sparta p
vardar 1-1 cska
man utd 2-1 baern
man utd 4-3 man city
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Еве сега свеж натпревар
10.10.2009 - Аргентина - Перу - (Под Туш) - Колку само фалеше аргентинците да останат со прсто в уста.
 
B

boki10messi

Гостин
Дефинитивно тоа е ЧЕЛЗИ - БАРСЕЛОНА... моментот кога Иниеста во 93 минута им го збрца на Челзи. Таа вечер бев сам дома. Имаше последици. Скршен даљинскиот, истурено пиво, скршено пивско шише и др...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Спред мене (барем до сега) има 2 натпревари што ги имам гледано и ќе ги паметам ..

Ман.Јун. - Баерн Минхен (финале ЛШ)

Mилан - Ливерпул (финале ЛШ)
 
Член од
3 август 2009
Мислења
178
Поени од реакции
2
Натпревари кои нема да ги заборавите

кои ги одиграле вашите клубови
Секако први се цела фа куп сторија од пред 2 години кога го освоивме фа купот
Натпреварот против манчеср ј. во четвртфиналето 2008 неможам да најдам снимки манчестер имаше 7-8 100000% шанси ама ги казнивме мунтари од пенал незнам дали се секава некој на оваа утакмица.
Секако моето прво локално дерби саутемптон 1- помпи
Мн бев уплашен за утакмицава
Секако после следи против тотенхем можда и најбавата досега со никакви играчи кои беа 80% подготвени победивме екипа која е во првите 5 во англија
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.449
Поени од реакции
13.883
Двата натпревари на Реал со Манчестер во четвртфиналето од ЛШ 2004 година, демолирањето на Валенсија во 2007 година и тоа на Местаља, 1 - 5, Ел Пасиљо 2008 година, натпреварот со Сарагоса 2007 година кога во ист момент Реал постигна гол за израмнување на резултатот, а Барселона прими гол од Еспањол и со тоа избија на првата позиција, и секако за на крај, финалето во ЛШ против Баерн Леверкузен и феноменалниот гол на Зидан.

Има уште многу, али овие први ми дојдоа на памет. :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.824
Многу утакмици на Вардар али ќе ги издвојам следниве:
Вардар-ЦСКА 1-1
Од минативе сезони, победата во Битола од 1-2 пред 4 години :), нерешените 1-1 со Работнички пред 3 години, кога израмни Данчо Масев, овогодинешниот меч со Тетекс, кога атмосферата беше невидена.

Потоа Македонија-Хрватска 2-0
Англија-Македонија 2-2, Македонија-Холандија 2-2

Неколку утакмици на Депортиво

Финалето на купот за стогодишнината на Реал Мадрид кога Депортиво им го расипа славјето и тоа на нивни терен :)
Победите над манчестер и баерн и дома и на гости, победа над тогаш непобедливиот Арсенал и дома и на гости, и за жал поразот од порто во полуфиналето од ЛШ 2004 година :tapp:

И меч кој мислам дека доживотно ќе ми остане во сеќавање, ЈСП скопје-Дрита 2-1 1999 година. Меч со многу пикантерии од третата македонска лига :)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Манчестер - Тотенхем 5-2. На полувреме губевме 0-2, а се боревме за титула. Второто полувреме се виде вистинскиот Манчестер. :smir:


Манчестер - Астон Вила 3-2. Одличен натпревар, исто борба за титула, кога Мачеда постигна гол во 92 мин.


Манчестер 1-1 Челзи (финале ЛШ). Кога Тери се намести да шутира готов бев да заплачам бидејќи загубивме во финалето, но кога ја погоди стативата почнав да плачам од среќа. :pipi:


Манчестер 7-1 Рома.


Има уште многу натпревари, тука би ги вброил и сите натпревари против Сити оваа сезона. :smir:
 

JerryMK

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
5 мај 2009
Мислења
259
Поени од реакции
12
Zar moze da se zaborave makedonija anglija 2-2 koa sakiri mu go bapna od corner
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Имаше ваква тема. Ги споив двете, така да тука продолжете со дискусија, и другпат разгледувајте пред да отворите. :pipi:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Моментално се сеќавам само на овие:
Гросо и Дел перо за голема победа на Италија

Шакири и и ГОООООООООООООООООООООЛ

Aдриано во 93 минута со глава..уфф тоа беше долга ноќ

Можеби е премногу свеж но секогаш ќе го паметам без разлика дали Интер ќе оди понатаму или не

Херојска победа на Интер

Најдоброто Ел класико кое го имам гледано

Ибракадабра за титула и замолчување на голем број усти
Засега само овие
 

Kajgana Shop

На врв Bottom