Натпревари за паметење

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
барн - манчестер 99...уствари тоа се минути, не меч за паметење
И тоа како беше за паметење.Баерн цело време напаѓаше,погодија и две пречки,Шмајхел спаси сигурно 2-3 гола,но на крај изгубија.

Тотенхем-Манчестер 3-5 од 2001 година мислам.На полувреме беше 3-0,ама второто полувреме беше.. :vozbud:
Исто и од минатата сезона 5-2 кога победи Манчестер,а на полувреме губеше со 2-0.

Да не ги спомнувам натпреварите со Ливерпул лани и со Челзи пред 3 сезони. :kesa:
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
Шведска-Романија четврт финале светско првентство 1994.
Регуларно време
1:1, после продолженија 2:2, по 6 изведени пенали 5:4 или вкупни 7:6 за шведска.
Сеуште се секавам на овој меч, се мислев на други..ама овој навистина прв ми текнува на ова прашање.
Brolin 78' - 1:0 (играше во тоа време во парма мислам, одамна немам видено таква мајсторија на изведување на слободен удар, тактички)
Răducioiu Goal 88' 1:1
Răducioiu Goal 101' 1:2 пресврт (Одличен играч малд тогаш, со добра техника, мегу подобрите во тоа време во европа)
K. Andersson Goal 115' 2:2 ( Go надскока Прунеа, мислам бранеше за Романија)

Пеналите после ваква утакмица, возбудливи.. Белодедич го утна последниот пенал за романија, поточно тогаш Равели одбрани..
еве линк..за тие што не ја гледале утакмицата, головите:

 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Англија-Македонија 2-2 :vozbud:
Ливерпул-Милан...финале ЛГШ 3-3 :vozbud:
Јувентус-Милан...финале ЛГШ 0-0 :(
Италија-Франција...финале Светско 1-1 :vozbud:
Јуветус-Ајакс...финале ЛГШ 1-1 :vozbud:
Јувентус-Реал М...финале ЛГШ 0-1 :(
Вардар-ЦСКА М 1-1 :vozbud:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ми е мрза да барам клипови сега,само ке ги набројам :)

Македонија Ѓорче Петров-Шкендија (финале куп) 3-2...голот на Филип Ивановски,а и целиот меч беше за паметење :tv::drk:

Интер-Милан 0-4...уште еден меч за паметење :vozbud:

Звезда-Партизан 2-4...присуствував на тој натпревар и не можам да опишам со зборови...едноставно лудница :vozbud::vozbud:

Ииии да...Милан-Цирих 0-1 :tv:
 
Член од
14 март 2009
Мислења
276
Поени од реакции
10
barselona-valencia 3-2 golot na rivaldo so nozi4ki vo 89 minuta
celzi-barcelona 1-1 srcevo mi zastana nebev svesen 10 sekundi sto se slu4uvase
makedonija-hrvatska 2-0 lele kolku vrnese dozd kako od kofa da isturase ama sepak zadovolstvoto bese pregolemo
 

Nekoj IksDe

Челзијаш
Член од
17 септември 2009
Мислења
495
Поени од реакции
9
Сезоната 2006/07..Заврши 1:1..Мислам дека Челзи мораше да победи за да остане во трка со Јунајтед...Арсенал водеше,бев многу среќен..После од голот на Есиен,80 и некоја мин до крај се тресев цел,но сепак заврши нерешено и Јунајтед освои титула по пост од 3 години...

Taка бар мислам дека беше...
Мислам дека Челзи тепаа 2-1 и губеа, 2 гол Дрогба мислам дека го даде ама незнам можит и нерешено да беше
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.465
Поени од реакции
42.771
Мислам дека Челзи тепаа 2-1 и губеа, 2 гол Дрогба мислам дека го даде ама незнам можит и нерешено да беше
Toa e друг натпревар...Исто и тогаш губеа 0:1..Ама тоа беше сезоната 2007/2008..
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.562
Поени од реакции
916
Strazbur Crvena Zvezda 2 2 (zvezda vodese se do nekolku sekundi pred krajot i koga site ocekuvaa pobeda i 1/16 finale za zvezda no po eden sloboden udar strazbur izramni i projde ponatamu,a zvezda ispadna.Samo kolku solzi proliv taa vecer)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ja го памтам Баерн-Реал Мадрид, кога им го акнавме во деветтата секунда.:vozbud:

Баерн-Гетафе, сигурно се сеќавате на овој натпревар, кој го реши Лука Тони во 120-та минута од натпреварот. Е овој е за памтење богами.

Двомечот на Баерн со Спортинг, 12-1.:vozbud:

Интер-Баерн 0-2, два гола на Полди.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
ДЕФИНИТИВНО НАТПРЕВАР КОЈ НЕМА НИКОГАШ ДА ГО ЗАБОРАВАМ: Реал Мадрид - Гетафе. Причина:): Минатата сезона 21 Април беше, ја бркаат барса за титула. Полувреме, Цело време водеа Гетафе, шанси за нив, едноставно не уби Гранеро тогаш(за Гетафе играше ) :). И од никаква ситуација ко и секогаш дадоа Реал гол и 1-1 Стрелец, кој друг ако не Игуаин:). И почна второ, и место ние да им бутнеме гол овие изненада 1-2 направија, Албин го даде, и полека почнаа да се губат надежи за титула. Али Ете ти го Гути у 86-87 мин од слободен у агол. Следна акција на Гетафе несреќниот инцидент за Пепе, црвен доби и пенал за нив. Среќа Касиљас го одбрани, контра и Игуаин у 93та гол за победа. Тогаш мислам дека куќата у ваздух ја кренав. Цела населба дозна дека глеам ја глеам Реал:vozbud: Мечот нема никогаш да го заборавам, солзи во очи ко од погреб да доаѓам(од радост тоа:P)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom