Натпревари за паметење

Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Milan Lpool 3-0/3-3
Bayern Man Utd 1-0/1-2
Deportivo Milan 1-4/4-0
Inter Barcelona 3-1
Inter Sampdoria 0-2/3-2(86/89/93)
Inter Parma 2-0 (za titula)
Inter Lazio 2-4(Denot koa placev ko kreten)
Barcelona Chelsea (Overbo zverot)
Brasil Argentina 4-1 :D (Coppa Confederations :D )
Italy-France 1-1 (Matterazzi +Matterazzi i Zidane :P )
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Работнички-Сконто Рига 6:0
Работнички-Дебрецин 4:1
Работнички-Вардар 3:0
 
Член од
4 мај 2010
Мислења
32
Поени од реакции
1
Italia - Brasil, USA 94 Финале на светско првентсво.

Роберто Баџо промаши пенал после кој Бразил победи. Сеуште го паметам како да беше вчера иако имав само 7 години тогаш. :)
Оттогаш ја засакав Италија а го замразив Бразил. Веќе наредната 95-та Јувентус влезе во моето срце и освен родителите и сестра ми е нешто кое ќе го сакам целиот мој живот.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.274
Поени од реакции
27.726
Секогаш ќе го памтам финалето на СП 2006 помеѓу Франција и Италија. Тој ми е посебен натпревар бидејќи му беше воедно и последен настап на легендарниот Зинедин Зидан.
 
P

PoisonLady

Гостин
Баерн Минхен-Манчестер Јунајтед 1-2 (полувреме 1-0)
Гетафе-Баерн Минхен 3-3 (полувреме 1-0)
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Арсенал-Тотенхем 90 мин 4:2 крај 4:4
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Челзи - Барселона 4:2
На почетокот Челзи распали и за пола саат имаше водство од 3:0 против Барса. Тогаш на сцена стапи Роналдињо, мислам сите се сеќавате на страшниот гол од место против Челзи. На крајот Тери погоди со глава и Челзи се пласира во 1/4 финалето.

Исто и ланскиот меч меѓу Челзи и Барса, кога го даде Иниеста голот го испревртивме кафичот кај шо го гледавме. :pos:

Друг натревар е Барселона - Реал 3:3
Меси против Нистелрој. Два пати Реал водеше преку В.Нистејрол, на два пати Меси изедначуваше. Потоа Рамос погоди, но Месијата на крајот направи хет-трик за конечен резултат 3:3.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Манчестер Јунајтед-Арсенал 6-1 1/2 финале или финале (не знам точно) на англискиот ФА Куп. Фантастичен натпревар кој го доби Манчестер против тогаш супер силниот Арсенал со Анри, Пирес, Љунгберг, Бергкамп...3 гола даде Јорк и по еден Солскјаер, Шерингам и Кин, а акцијата на Арсенал за единствениот гол :cuc:
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Првата утакмица у мојта меморија, Франција - Бразил (3-0) финале СП '98. Неполни 7год. сум плачал за Бразил ненормално. Дури во магла ми е контроверзната ситуација со Зидан, со апчињата, сумњам дали е стварно или некој мој сон, па некој постар да ми раскаже шо и как сее случувало, да ми се врате целосната снимка. А други шо се за памтење, пфф, ги има ного, фудбал е. :)
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Баерн Минхен-Манчестер Јунајтед 1-2
Баерн Леверкузен-Реал Мадрид 1-2
Ливерпул-Милан 3-3 (3-2 на пенали за Ливерпул)
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Вардар - Цска 1-1
Македонија - Англија 2-2
Интер - Милан 4-0
Интер - Барселона 3-1
Македонија - Холандија 2-2
Милан - Ливерпул 3-3

Според мене Вардар Цска, Памтам тогаш на градски што се случувало, кога Ван даир им го шибна голот:vozbud:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Вардар - Цска 1-1
Македонија - Англија 2-2
Интер - Милан 4-0
Интер - Барселона 3-1
Македонија - Холандија 2-2
Милан - Ливерпул 3-3

Според мене Вардар Цска, Памтам тогаш на градски што се случувало, кога Ван даир им го шибна голот:vozbud:

Вардар - Спарта Прага е убедливо најак уткамица и со навијање и со све, ако ја има неко јснимката нека ја уплоадира на нет мора тоа да се гледа уште еднаш, Спрат водеше со 2 - 0 и тогаш прв пат во мојот живот и мислам во цела историја на македонски фудбал и клубски и репрезентативен вардар израмни на 2 - 2. Такво навијање не сте осетиле тоа го изјави и тренерот на спарта прага.

п.с. навистина може ли некако да се дојде до снимка од оваа уткамица?
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Вардар - Спарта Прага е убедливо најак уткамица и со навијање и со све, ако ја има неко јснимката нека ја уплоадира на нет мора тоа да се гледа уште еднаш, Спрат водеше со 2 - 0 и тогаш прв пат во мојот живот и мислам во цела историја на македонски фудбал и клубски и репрезентативен вардар израмни на 2 - 2. Такво навијање не сте осетиле тоа го изјави и тренерот на спарта прага.

п.с. навистина може ли некако да се дојде до снимка од оваа уткамица?
А и таму беше многу жустро, првин Вардар дојде до водство, потоа Спарта израмни со 2 гола на Поборски... и на крај тепаа со 4-2 и таа беше мн добра утакмица која Вардар изиграл со срце. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom