НБА сезона 2014-2015

The Finals:


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
баш ова го барав братко, фала многу :coffee:
Еве некои предвидувања од мене
Шампион Чикаго Булс секако :D
Руки на година Џабари Паркер
МВП Блејк Грифин/Леброн ќе биде до крајот борба
Тренер на годината Дејвид Блат
Дефанзивец на годината Серж Ибака
6ти играч конечно, заслужено Таж Гибсон
Најподобрен играч Клеј Томпсон/Мајкл Кид Гилхрист
Најголемо изненадување Голден Стејт
Најголемо промашување (како и секоја година) Њу Јорк Никс
Роуз ќе изигра 70+ утакмици
Коби исто така и ќе прави 24+ поени просек
Атланта Хокс ќе бидат ептен подобри од лани.
Даркхорс контендер за титула Далас и Голден Стејт
Денвер ќе изненадат на западот
Стен нема да ги оправи првата година Детроит, но ќе видиме подобра игра од лани
Хјустон ќе останат статус кво се додека го имаат МекХејл
Шарлот ќе имаат 45+ победи
Тие се од мене прогнози. :D
И секако да не заборавам

Нека ја донесат 7мата во рафтовите. :)
Интересни претпоставки добацуваш , ама некои и не ти се баш реани ама интересно :D
Чикако тешко дека ке ја донесат 7мата у рафтовите , треба да се измисли некоја временска машина и да се врати времето на Пипен , Џордан , Родман , Хил , Кукоч , Кер и тн...Неможам да претпоставам кој ке освои ама предвидувам Финале Исток : Кливленд - Булси ; Финале Запад: Оклахома - Голден Стејт (или Клиперс место некој од овие 2 тима) :D
МВП на Регуларен дел или Леброн или Роуз (зависи од формата)
и ФАЈНЛИ очекувам добар резултат на Лејкерс и Бостон и пласман меѓу првите 8 ако не и меѓу први 4-5 :D
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Интересни претпоставки добацуваш , ама некои и не ти се баш реани ама интересно :D
Чикако тешко дека ке ја донесат 7мата у рафтовите , треба да се измисли некоја временска машина и да се врати времето на Пипен , Џордан , Родман , Хил , Кукоч , Кер и тн...Неможам да претпоставам кој ке освои ама предвидувам Финале Исток : Кливленд - Булси ; Финале Запад: Оклахома - Голден Стејт (или Клиперс место некој од овие 2 тима) :D
МВП на Регуларен дел или Леброн или Роуз (зависи од формата)
и ФАЈНЛИ очекувам добар резултат на Лејкерс и Бостон и пласман меѓу првите 8 ако не и меѓу први 4-5 :D
У право си дека има некои нереални, се дешаваат тешки гомна, повреди, не се поврзуваат како тим играчите, нема хемија, могуче е се, ама брат, да очекуваш бостон или пак лејкерс да играт плејоф или пак Роуз да биде мвп.. :D
Колку и да сум пристрасен како фан на булс мислам дека не е можно иако е веројатно дека ќе има одлична сезона.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.267
Поени од реакции
2.953
Vecer Kobi ke zgazi osekjam nekako,pred se poradi prvata negova utakmica protiv Howard vo Hjuston. #KobeMentality
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Лани ми беше многу мили што екипи ко Вашингтон, Шарлот и Торонто котираа високо, на сметка на фушарите Никс, па и на Бостон, а оние кои сакам годинава да се посерат ко што сторија лани делумно се Бруклин.

На западот мислам дека Клиперс имаат огромна прилика за освојување на западот, не во регуларен туку и во плејоф.

Голден Стејт ми се многу преценети, Оклахома пак ќе се посерат ко минативе години, Денвер мислам дека ќе бидат новите Мемфис.

Со ЛАЛ ќе има уште една „лажна“ сезона, во која нема да знаат дали ќе загризаат или ќе танкираат.

п.с. само мене Шарлот ми беа многу подобри како Бобкетс? Многу ми беа антипатични кога беа Хорнетс и порано па после и во Њу Орлеанс кога се преселија. :sick:
 
C

Castiel

Гостин
Шампиони Булс
МВП регуларна сезона Коби
МВП Финале Ноа
Најподобрен играч Бенет
Руки на годината Паркер
Флоп тим Њу Јорк/Рокетс
Изненадување на сезоната Лејкерс
6ти човек Таџ Гибсон
Тренер на годината Кер
Хокс, Хорнетс многу подобри од лани
Доста подобрен исток и доста изедначена нба
Клиперс лидери на запад
Попович стига минимум да западно полуфинале
Дефанзивен играч на годината Леброн


и од мене некои предвидувања...како и да е не очекува доста интересна сезона во нба...штета што нема да ги гледам првиве натпреари али утре ќе ѕирнам хајлајтси и здравје од наредна да ги пратам поредовно и преку Live streams ... И редно е мислам дека Булси да ја вратат титулата во чикаго... :P :D
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Шампиони Булс
МВП регуларна сезона Коби
МВП Финале Ноа
Најподобрен играч Бенет
Руки на годината Паркер
Флоп тим Њу Јорк/Рокетс
Изненадување на сезоната Лејкерс
6ти човек Таџ Гибсон
Тренер на годината Кер
Хокс, Хорнетс многу подобри од лани
Доста подобрен исток и доста изедначена нба
Клиперс лидери на запад
Попович стига минимум да западно полуфинале
Дефанзивен играч на годината Леброн


и од мене некои предвидувања...како и да е не очекува доста интересна сезона во нба...штета што нема да ги гледам првиве натпреари али утре ќе ѕирнам хајлајтси и здравје од наредна да ги пратам поредовно и преку Live streams ... И редно е мислам дека Булси да ја вратат титулата во чикаго... :P :D
Koga ke dades ubav gol na fudbal togas ke ja vratat :D
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Koga ke dades ubav gol na fudbal togas ke ja vratat :D
Нереален си малце ама добро убаво е да си поставуваме вакви мислења некои...Дефанзивен играч на годината Леброн и баш не ми се верува , според мене одбраната на Игудала е совршена а и Ноа е тука негде :D
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Ке биде интересно за гледање :D[DOUBLEPOST=1414542863][/DOUBLEPOST]
Море Далас правење тимчиште,бравос. Ќе бидат тешки годинава.
Многу помогна Новицки за правење на таков тим пошто како слободен играч потпиша уште 3 годишен договор со Маверикс ама со помала плата , и со самото тоа овозможи да се земат уште 2-3 играчи од листата на слободни играчи :D
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Многу помогна Новицки за правење на таков тим пошто како слободен играч потпиша уште 3 годишен договор со Маверикс ама со помала плата , и со самото тоа овозможи да се земат уште 2-3 играчи од листата на слободни играчи :D
Дада паметен потег. Опасно изгледаат вака на хартија а и на терен до сега(иако е прва утакмица).
Т.Чендлер ми е ко препороден за разлика од лани.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom